Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Tyrael (11.05.2016 15:35): Já si pamatuju, že se tam při nějaké chybě či při opětovné návštěvě vždycky zase objeví ti otravní stoneskinoví čarodějové, kteří se hrozně blbě zabíjejí. Celkově ty jeskyně jsou asi nejdrsnější částí...
@Vurhor (11.05.2016 11:24): je fakt že v tom prvním případě zelený sliz, lze sté situace vybruslit.......druhá událost jeskyně jsou mnohem krušnější...pokud se nepletu tak tam hráč musel ještě ty kameny nějak opravovat...a épři každé chybě tam naskákala nová armáda nepřátel
@Tarhiel (11.05.2016 11:17): Jop, tam to bylo vostrý. Pro mě však naprostý masakr vždycky přišel v oněch jeskyňkách v předposlední lokaci, ve kterých určitá skupina nepřátel chránila jeden stůl či truhlu potřebnou pro splnění hádanky. (Harpyje, medvědi, vlkodlaci,...)
on tento datadisk docela jde, když už to nehraje hráč napoprví a ví na co se připravit...........to já to při prvním hraní, zkonil jak to jenom šlo :D
@ad142 (11.05.2016 07:55): To prežiješ ;) Ale páči sa mi, že to nepodceňuješ :) Tá pasáž, ktorá je všeobecne považovaná za ťažkú (aj pre mňa bola), ešte len príde, ak si to dobre pamätám.
Akurát som skončil včera večer tak, že som vstúpil do hlavného vnútorného hradu, za mnou je len to nádvorie so štyrmi vežami... zatiaľ sa mi to extra náročné nezdalo, ale som pripravený na všetko, mám klasickú zostavu s mágom, kňazom, bojovníkom, zlodejom a elfím hraničiarom... nechcel som nič riskovať... uvidím večer, ako to tam dopadne....
@ad142 (11.05.2016 07:20): Tak to hodně štěstí! :) Jestli už jsi uvnitř hradu, tak ony podzemní kobky plných nemrtvých, které už jsi prošel, je jedna z těch hlavních otravně rozsáhlých a nudných lokací. V hradu samotném je to zas lepší, i když tak architektura je dost meh....
Extrémní spawn, extrémní příjem XP. Za dobrých 10 hodin hraní mi obě postavy vylezly o 12 úrovní, což znamená u klerika level cap na 30. A to mám před sebou ještě HoW a šestou kapitolu základní hry. 3 postavy budou asi vážně optimální.
Záverečná bitka je celá špatná. Pán jaskyne podvádza!
(Návod naozaj netreba, je tam dosť kníh a postáv, ktoré vám poskytnú potrebné vodítka.)
K čemu návod? Vždyť je to stejně tak lineární jako základní hra a nezdál se mi ani nijak extra těžký :)
"Pakliže tento datadisk chcete risknout, tak si sežente ale pořádný návod"

heh tak tomu rikam pristup.:0/
Je pravda, že IWD není tak jednoznačně braná záležitost jako třeba BG... Dobře, že se ten text trochu pozměnil, jen nechápu, co bylo subjektivního na popisu faktu, že je tento přídavek skutečně zadarmo. Ale beru to tak, jak to je - jako celek potřeboval ten příspěvek úpravu.
AiMLEzZz: jsi si jistý, že máš aktuální slovník? Pokud ten tvůj považuje za nezaujatý třeba výrok "Kromě nepopiratelně vysoce kvalitních her", tak bych uvažoval o koupi posledního vydání ;-). (Ano, osobně bych se rozhodně vysokou kvalitu IWD popřít opovážil.)
Dumec: Přehnal? Vůbec bych neřekl, mě ten popis nijak zaujatý nepřišel a jako člověk, který hru nehrál (přestože mám doma originálku Icewind Dale Complete) mě to nijak neovlivnilo a nevytvořil jsem si zkreslenou představu, mě to přijde OK.
Tak už se toho někdo ujmul a doporučuju adminům, ať onen návrh editace schválí.. Pravda, i když je BIS všeobecně uznávané, je třeba zachovat neutrální postoj a připouštím, že jsem to trošku přehnal.
Je pravda, že ta první věta vypovídá spíše o mém názoru na firmu BIS a není to tedy 100% neutrální text... Ale myslím, že v tomto případě můžeme mluvit o té "objektivnější subjektivní pravdě":). Přeci jen, hry jako BG, Planescape T., IWD - to jsou kousky, které ocenily široké vrstvy hráčů a především také odborná veřejnost "napříč politickým spektrem":).. Snad to není natolik hrozné - nepíšu tam nikde "lepší než všechny ostatní"/"skvělá firma co nemá sobě rovné"/"dělala nejlepší hry.."... Ovšem samozřejmě, pokud máš výhrady, můžeš navrhnout editaci.
Teda nechci byt hnidopich ale ja bych ten zacatek pri schvalovani uplne usekl a začal jen "Druhý datadisk pro..." :)