@Wild One (10.11.2015 04:49): Jop, souhlasím. Pokud už není jiná možnost, než do toho návodu nebo hintu mrknout, tak samozřejmě co člověku zbyde... ale snažím se tomuhle momentu maximálně předcházet a hra mě musí řádně potrápit, aby k tomu došlo :)

Atmosféra, hudba, prostředí, do toho nějaké tajemno a nevyřešená minulost, to je lahoda :)

btw: díky za doporučení, tyhle věci beru. Další položka do wishlistu.

@TRIAn29 (10.11.2015 04:37): jo, tak s tím jsem taky chvilku bojoval... a pak jsem si to tuším našel na netu, přiznávám se :D hádanky a rébusy příliš neřeším. Ne, že bych nezkusil vyřešit je sám, ale když mě to brzdí a mělo by mě to od hry odradit, radši si trochu pomůžu. Tyhle hry beru víc jako knížku nebo film. Na druhou stranu jsem docela náročnej co se týče grafiky a celkově atmosféry, spousta věcí mi prostě nesedne. Tady mě nic nerušilo a vychutnal jsem si to. Ted jsem si vzpomněl z poslední doby ještě na The Old City: Leviathan. Nádherná záležitost co do grafiky a atmosféry. Jediná věc, která mě rušila, byla kvanta textu... tohle byla bez nadsázky knížka ve hře. Nemusíš to číst, ale pro lepší porozumění dost abstraktního až filosofického příběhu je to asi potřeba. Ale můžu doporučit.
@Wild One (10.11.2015 04:17): Vůbec ne, naopak :) Nízké hodnocení u podobných her beru a v zásadě mi nijak nezkresluje můj vlastní zážitek. Navíc pro tento typ her má svým způsobem slabost, takže by byla vzácnost, kdyby mě taková hra vysloveně zklamala. Sám dávám některým hrám lepší hodnocení než většina a vůbec to neřeším.

Homesick jsem popravdě na nějakou dobu odložil. Zkoušel jsem ho 2x - 3x rozehrát, ale prostě jsem se nikdy nemohl během dvaceti minut nikam posunout. Pořád jsem bloudil v určitém prostoru a až na sběr předmetů a pár drobných interakcí jsem se nikam neposunul. Což netvrdím, že je špatně, někdy se to prostě stane :) Na druhou stranu, nerad čtu návody a hinty, proto dám někdy hře pauzu a pak se k ní vrátím. Annu jsem takhle odložil snad o rok a pak si ji užíval, přestože hodnocení o tom tolik nevypovídá.
@TRIAn29 (18.09.2015 13:10): Tak snad mi pak nevynadáš, co že jsem ti to nedoporučil :D radši upozorňuju na to, že ostatní tomu tak vysoké hodnocení nedali :D každopádně si pak rád poslechnu názor a přečtu komentář. Sám jsem se chystal to nějak okomentovat, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Hra si to určitě zaslouží.
@Wild One (18.09.2015 02:49): To zní docela zajímavě, tenhle typ her preferuju, Příběh, atmosféra, skládání souvislostí.. obvykle se k těmto hrám stavím nejdřív střízlivě bez nějakých zásadních očekávání a pak třeba příjemně překvapí :) Určitě se do toho dám, jakmile bude čas. Díky :)
@TRIAn29 (17.09.2015 21:13): já to dohrál a byl jsem spokojený. Je to zase jedna z takových těch zamyšlených, pomalých, akceprostých hříček typu Dear Esther. Ale je to moc pěkně udělané, grafika dle mého názoru luxusní! Takže pokud ti jde o příběh, poklidnou a tajemnou atmosféru, tak tě to asi zaujme. Rozsahem ovšem docela krátké.