Holy Potatoes!: We're in Space?!

14.02.2017
28.02.2018
15.01.2019
17.01.2019

Holy Potatoes!: We're in Space?! je pokračování budovatelské strategie Holy Potatoes! A Weapon Shop?!, které se z prostředí obchodu se zbraněmi přesouvá do vesmíru. V roli sester Cassie a Fay se vydáte na vesmírnou pouť s cílem prozkoumávat vzdálené planety. Pracujte na své vesmírné lodi, vylepšujte její štíty, zbraně a doplňujte posádku. Tím budete mít větší šanci ve vesmírných soubojích proti jiným vesmírným plavidlům, které potkáte při prozkoumávání vesmíru a planet. Objevujte materiály na vylepšování, vyrábění nebo prodej.

Souboje se odehrávají v tahovém režimu, v němž volíte části nepřátelské lodi, které chcete zasáhnout, abyste ji oslabili a posléze zničili a přitom utrpěli co nejmenší poškození. Hra má ve svém soundtracku až 150 skladeb k poslechu.

Hráno v rámci Hezní výzva 2020

Whale, whale, whale, what do we have here? Zde jsem se nepřeklikl, takhle se jmenuje kapitola o vesmírných velrybách. Holly Potatoes je vtipná tahová strategie, na které se jako dvě brambory vydáváte zachránit svého bramborového dědečka. Letíte ve své lodi, získáváte suroviny, za ty stavíte zbraně pro svou posádku, která tyto zbraně ovládá nebo dělá výzkumy a tak různě!
Každá kapitola má určitý počet tahů, za který ji musíte stihnout, nebo vás doženou elitní nepřátelské jednotky, které musíte porazit. Zároveň se musíte v galaxii zdržet dostatečně dlouho, abyste stihli získat suroviny, jinak vás čím dál tím zvyšující obtížnost dožene ještě drsněji, než lodě Eclipse.
Hra je primárně humorná. Krom hromady easter eggů (členové posádky jako Scallion Johanson, Barbrie hledající svého Kenna či Runo Mars) vás čekají i vtipná setkání (4 encountery, ve kterých vyměňujete nepotřebné věci za ještě méně potřebné věci, příběhy vesmírné kočky atd.) Na svých cestách můžete potkat různé nepřátele, kde se osvědčí vaše posádka a vaše vybavení.
Ke konci hry jsme měl maximálně vycvičenou posádku, vylepšenou loď a nepoužíval jsem žádné super zbraně s divnými efekty - používal jsem pouze ty, které stály málo energie a dávali největší zranění a s touto strategií jsem neměl na konci hry žádný problém.
Když už vám protivník zničí jednu z vašich zbraní, přijdete o ni trvale (a většinou musíte poslat jejího obsluhovatele na ošetřovnu). Proto je důležité umět zničit nepřátelské zbraně dříve a své si hlídat. Ale pozor, když zničíte protivníkovi všechny zbraně, musíte mu zničit trup. A protivník není hloupý, takže se pokusí utéct nebo vás zničit nárazy. Proto musíte zároveň ničit i trup jeho lodi, ať máte lehčí práci.

Nejedná se o žádnou extra těžkou strategii, ale rozhodně zabaví. Hra je jednoduchá a přesto komplexní, nabízející hodně možností a kolem deseti až patnácti hodin zábavy!

Pro: jednoduché, přesto komplexní, humor, příběh, větvení příběhu

Proti: ke konci možná trochu repetetivní