Hob

Runic Games •  Panic Button •  BlitWorks (PS4)
26.09.2017
04.04.2019

Hob je další hrou od tvůrců série Torchlight a žánrově jde tentokrát o logickou akční adventuru viděnou převážně z izometrického pohledu. V ní se ocitáte coby bezejmenný hrdina s mechanickou rukou v neznámém světě plném starodávných opuštěných staveb a rozbitých mechanismů postupně pohlcovaných vegetací a přírodou. Je zřejmé, že se světem není něco v pořádku, řítí se do zkázy a je třeba tomu zabránit. Příběh hry je vyprávěn zcela beze slov a o světě a zápletce si děláte obrázek sami na základě vlastního konání.

Hra klade důraz na exploraci a postupné objevování světa. Důkladný průzkum prostředí krom postupu pomůže k nalezení vylepšení vašich zbraní a životů, které se budou hodit v boji. Různé bytosti, které cestou potkáváte, mají vůči vám převážně neutrální postoj a zaútočí jen v případě ohrožení. Více než na souboje je však Hob zaměřený na řešení různých environmentálních hádanek a puzzlů, spouštění nebo opravování mechanismů, které mohou zcela změnit celé úrovně k nepoznání.

• Switch 80
Logická HOBsačka s krásnym vizuálnym a roztomilým spracovaním. Jedná sa o akčnú adventúru, ktorá kladie väčší dôraz na hádanky než na veľké boje ale meč vám bude určite v mnohých situáciách veľkým kamarátom.

Prebudíte sa v jaskyni za pomoci vášho kamaráta, ktorý sa s vami podelí o jeho mocnú ruku. Tú potom využívate na prechádzanie svetom, levelujete a vylepšujete ju. Pôsobí tu ako nástroj špecifických akcií. Nie všetky sú prístupné od začiatku a pri postupe hrou sa budú odomykať. Vylepšovanie platí aj pre váš meč, jeho jednotlivé kúsky sa nachádzajú po celom svete, niekedy ľahko dosažiteľné a inokedy je potrebné prejsť rad logických hádaniek.

Tie pozostávajú z aktivácií rôznych mechanizmov, pri ktorých budete musieť využívať okolité prostredie. Level design je veľmi nápaditý a pestrý. Veľmi sa mi páčilo, že nebol frustrujúci, keďže si často po určitej chvíli sprístupníte skratku. Avšak niekedy mi prišlo, že som strávila veľké množstvo času hľadaním správnej cesty k dungeonu alebo ,,kolektiblu". Myslím, že to bolo aj kvôli neprehľadnosti mapy.

Okrem hádaniek sa stretnete aj zoči voči nepriateľom, ktorých ale nebude až také veľké množstvo a často nebudú predstavovať veľký problém.Stačí vedieť aké bojové finty na nich platia.Tvorcovia mohli byť trošku viac nápaditejší a vytvoriť väčšiu rôznorodosť nepriateľov a možno viac logických hádaniek a postupov pri ich zabíjaní. Potešil ma ale fakt, že pri boji odletujú kúsky brnenia a rôznych vylepšení a taktiež mi prišlo zábavné, že po mojom zabití, sa nepriateľ hrdo buchol päsťou do pŕs alebo bojovo zakričal. Malý ale milý detail.

Hob nadchne a pobaví na približne 15-20 hodín, podľa toho či chcete vyzobať všetko čo sa dá. Možno by som počkala keď bude v nejakej zľave ale rozhodne stojí za to.

Pro: Hádanky, prostredie, vizuálne spracovanie

Proti: Neprehľadnosť mapy, menšia pestrosť nepriateľov