Výborná hra, kterou si lze náramně užít, i když jste úplný dřeva jako já, neudržíte-li rytmus, netrestá vás, ale naopak odmění, když tu schopnost máte. Poměrně komplexní souboják doplňuje skvěle napsaná story s jasně vyprofilovanýma postavama, který si nelze neoblíbit, včetně záporáků, akorát možná škoda, že si jistou podvratnost, kterou v průběhu hýří, neudrží do samýho konce, kdy sklouzne k ohranýmu klišé. Jinak master class herního audio designu, game award naprosto zasloužená. A možná bych doporučil controller, na klávesnici jsem občas bojoval víc, než bych chtěl, ale možná to je taky prostě tím, že jsem hluchej jak poleno.

@Fritol (11.12.2023 09:35): Super!
Ve výsledku to byl úspěch prej a Phil chce pokračovat v podobně menších projektech. Ostatně ony i ta čísla na Steamu jsou obdivuhodná na hru s nulovým marketingem.

A já už bych to měl dohrát konečně :)
Tak dohrano. Pecka! Tohle je proste typ hry, ktery mi maximalne sedi. Sice z pocatku trochu rozladeny kdyz jsem videl 52% just timing, jsem si rikal kurva, vzdyt rytmus mam v krvi. No nakonec jsem hru kocil s 90+, takze slo jen o to si zvyknout. :) Grafika super, postavy super, pribeh dobry, je to skvele napsany, skvele se to hraje. Prakticky jedina vytka, kterou bych mel - vice licencovane (ale zmixovane) muziky! I ty originalni songy jsou dobre (nektere vyborne), ale kdyz zacla nejaka licencovana, tak to proste slapalo o neco vic.

@Strady (30.01.2023 16:05): Ja som to dohral kompletne celé... a je pravda, že spočiatku som bol k tomu trošku skeptický. Nebudem riešiť nejako grafiku (občas mám pocit, že veľa ľudí má také nároky na grafiku, že môže to vyzerať sebelepšie, budú očakávať úroveň asi Spider-man Miles Morales)... podľa mňa hra vyzerá dobre... a čo sa týka sveta... je to spočiatku prázdne a prvá mapa ma skôr odrádzala. Ale keď som zakusol do toho príbehu, keď som mal možnosť vidieť smer príbehu, pustiť sa do boja a v princípe som videl, že v tej hre si môžem prakticky robiť čo chcem, ako chcem... nie je jediné riešenie na to ako sa posúvať... proste je neskutočne obrovské množstvo možností, ktoré robia tú hru skvelou. Jediné čo mi tam vadilo bolo, že kamera občas vedela robiť hru oveľa zložitejšou, než som chcel. Lebo sa v niektorých častiach točila podľa svojho uváženia a vedela ti tým zmeniť aj gameplay. Ale inak... Sonic Frontiers za vyskúšanie stojí.
Momentálne rozohrané... a som úprimne spokojný. Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré je okrem toho tak skvelou zábavou s postavami, ktoré človeku prinášajú úsmev na tvári. Stojí za to.
@jones1240 (30.01.2023 11:31): Opravdu na první pohled Sonic vypadá strašně ale viděl jsem delší gameplay video a věřím, že určitě není špatný. A já k to tak bývá když ti nesedne start filmu, knihy, hry, tak už se to těžce dohání a to mohlo být v podání Zdeňka v klidu možné.
@Strady (30.01.2023 10:57): Mám od loňska nějak štěstí na skvělé hry na recenze, až na dvě výjimky. Ale nečekala jsem, že mi rok 2023 takhle parádně odpálí Hi-Fi Rush, opravdu nemohu šetřit superlativy. Dokonce si ťukám i při tom psaní recenze, asi mi to ještě pár dní vydrží, chudáci spolubydlící... :))
@Bursoft (30.01.2023 11:56): Je pravda že já to hral po patchi, ale hra je to dobrá, holt nevychytali na začátku technickou stránku teď top a 94% z recenzí na steamu si to myslí taky :) :D Ale chápu že to nesedne každému, takže pohodka.
@Bursoft (30.01.2023 11:35): Hrál jsi to? Prázdný za prvý není vůbec, dá se tam toho dělat mraky. Já jsem člověk co exploraci a dodělávání všeho na 100% vyloženě nesnáší :D Tady jsem plnil vše a neskutečně mně to bavilo po celou dobu. Do toho skvělý příběh a kulrvoucí ost a epické bossfighty. Dal jsem tomu 85% a jeden z nejlepších titulů minulého roku. Stačí kouknout na přehnaně pozitivní steam recenze :)
Tak Zdeněk je člověk co dal nejlepší arkádovce za minulý rok Sonic Frontiers 4/10, což je prostě naprosto mimo. Takže všechny jeho hodnocení beru s naprostou rezervou s jakou beru i Makala :D Ale na Hi-Fi Rush se mega těším, fakt chybí takovýhle styl rytmických her, už jen dohrát kvůli recenzákům pár her a pustím se na to!
@Brasikona (30.01.2023 01:04): Fajn! Rád si přečtu recenzi. Cítím podle 90%, devítečku ale číslo mi je fuk zajímá děj hratelnost do tempa a soundtrack. Na Prodigy jsem vyrůstal. :D
Forspoken to bude hodně ošidný, bude to hra co buď bude bavit nebo jí člověk sotva dohraje. Včera jsem koukal jestli tady na DH to vůbec někdo hraje a Pavel Gurmán dal 90% jako jediný, jinak nikdo. Uvidíme, jestli Zdeněk ve hře štěstí najde :DDD
@Strady (29.01.2023 16:36): Díky bohu za to! Jinak bych se k té hře určitě nedočkala, což by byla sakra škoda! Takže jsem na tu nabídku nadšeně kývla a vydechla si, že jsem nebyla dotázána ohledně Forspoken :D Každopádně dohráno, necelých 15 hodin, skvělý zážitek a parádní zábava!
Tohle je neskutečná bomba. Bolí mě ruce, trpím, musela jsem si chtě nechtě vzít Xbox ovladač, ale tohle je neskutečná zábava a závislost! Až taková, že jsem v noci ťukala do zdi komba, když jsem nemohla usnout, jak mi zněla v hlavě... :))
Koukam tohle ma prekvapive vysoke hodnoceni. Tak jsem tedy nakonec gamepass predplatne prodlouzil ze to vyzkousim. :) Ale jak se znam, tak se k tomu asi stejne nedostanu. :D Jako kdyz jsem si predplatil Netflix a za dva mesice se podival na dva dily Arcane nez jsem to zase zrusil.
@Strady (26.01.2023 18:53): Já se mu tohle snažil vysvětlit i na příkladu Forzy nebo Halo, že se to na Steamu prodává tak, že by si o tom mohli jiní vydavatelé nechat jen zdát. A to navzdory GP za dolar... :D

Ve skutečnosti je celosvětově 4. nejprodávanější. V tom žebříčku jsou totiž započítány i mikrotransakce F2P her.

Mimochodem já kvůli tomu zaplatil teď GP za těch 260Kč, neb mi ho Phil nedal tentokrát za dolar. Zradil.
@Fritol (26.01.2023 16:13): No uvidíme co bude dal. Přeci jen do budoucna něco mají a ještě muzou mít lepší finish generace než Sony.

Taky si myslím ze jim to proste brzdí ten GP a jestli mají nějakou hromádku peněz z nadpisem NA HRY tak jim tam možná neteče tolik klik by potřebovali. Vydávat totiž AAA hry co se dělají roky a stojí hromadu peněz, GP za 30 korun měsíčně utáhnout asi fakt nemůže.
@Charllize (26.01.2023 16:06): Studio koupi jednou, zisky z něj budou mít desítky let. Obsidian pod MS stihl vydat už dvě hry, ti se jim pravděpodobně už zaplatili. Ostatní to budou mít nejspíš stejně až něco vydají. Nicméně tohle není dobre přirovnání. Koupě studia a financování 5+ let vývoje AAA hry bez jistoty zisku je trochu něco jiného.
@Fritol (26.01.2023 16:02): Nemám s nima problém. Ale chápu co znamená velká výkonná konzole a jak by to mělo vypadat aby byla úspěšná. A to co předvádí xbox to zatím fakt není.

Kdyz se jim to nevyplatí tak nákup studii za miliardy se jim vyplatil? Nedává to smysl a zatím se chovají jak nějaký zločinci co přes ty velký herní firmy chtějí prát peníze :)
@Charllize (26.01.2023 15:49): Tak já tu neřeším co Xbox má a nemá, já jen říkám, že vývoj AAA her je neudržitelný a taky to tak vypadá dnes.

A nezdá se mi, že by MS neměl AAA hry. Horizon 5 je aktuálně nejvíc AAA závodní hra na trhu, Motorsport co vyjde letos nebude mít produkční hodnotou konkurenci a Halo bych budgetem zrovna nenazval. Redfall vypadá na největší produkci co kdy Arkane udělali.

Nicméně to, že na ni mají neznamená, že se jim vyplatí. Znovu, Ubisoft je dobrý odstrašující příklad.

Překvapuje mě ale, že zrovna ty, jako hráč JRPG máš problém s budgety. V tom žánru je jedna jediná AAA značka a všechno ostatní nedosahuje ani AA evropské produkce stylu Focus a Embracer.
@Fritol (26.01.2023 15:39): No, jak Sony tuhle generaci zacla nic moc tak se dost rozjeli, sice pořad nic moc pro mne ale suchánkov to už fakt není. A ačkoliv te mám rád, tak musím konstatovat ze xbox zatím je úplně to samy jako minula ONE generace. Vzasade se furt jakoby čeká AŽ možná něco bude co tu koupi SX postaví do nějakeho rozumného světla. Víc jak po dvou letech to je fakt tristní co se těch velkých her týká. A ani nevím jestli to Starfield zachrání. Na to co všechno nakoupili to je vlastně otresny. Chápu ze někdo kdo holduje Indie a budgetu případně originalite tehle menších her si užije ale o tom fakt mega výkonná konzole není. Na to si stačí koupit Switch.
PS: MS co koupil studia za miliardy nemá na AAA hru? Kdo, když ne oni…
@Charllize (26.01.2023 15:25): Nevím cos dělal posledních par let, ale o neudržitelnosti AAA vývoje se mluví přibližně od vydání Hellblade, které je jakýmsi vzorem AA her, ke kterém by se velcí vydavatelé měli vrátit. Mluvil o tom bývalý šéf Sony a mluvil o tom tuším i aktuální šéf Squeenixu. Ofc se to oddaluje navyšováním cen, neb zrovna Sony má strach teď ničit něco, na čem si vybudovali fanbase, ale Ubisoft je myslím aktuálně dobrý příklad jak AAA tvorba může jít nepěkně do háje.

Nedávno jsem taky četl slova nějakého vývojáře, že když dnes začneš vyvíjet novou AAA IP, tak ji vydáš až na další generaci konzolí. Proto de furt dělají sequely zavedených značek.

MS si to právě zdá se uvědomuje, vydávají menší hry, teď je jedna megalomanská produkce čeká a klidně se vsadim, že TES VI vyjde až na další generaci.

Finanční nároky na vývoj prostě neustále stoupají, ale zároveň stoupá konkurence a hráčů nejspíš nepřibývá takové množství. Proto je dnes všechno narvane mikrotransakcema a season passy všechno udržují při životě minimálně dva roky po vydání aby hra generovala zisky dlouhodobě, když další hru ta studia vydají za spoustu let…
To se teď říká jo? Ze megalomanske produkce nejsou udržitelné když na xboxu za rok a půl nic takového nebylo :D
Nikdy bych v době x360 neřekl ze xbox skončí na budget produkcích podivných her a lidi budou jásat, ale zřejmě to tak nakonec bude :)
Něco málo jsem odehrál a teda tohle se mi krásně trefuje do vkusu. Stylová a svižná hra, takové zjednodušené DMC řízlé Guitar Hero se špetkou inspirace v Sunset Overdrive. Fakt super věc, kéž by takových menších her od AAA výojářů vznikalo do budoucna víc. Stejně ty megalomanské produkce nejsou dlouhodobě udržitelné a tohle je alespoň svěží vítr. Phil ftw.