@Laurona (11.03.2016 23:01): 457 a 69 honor, mohlo to být lepší. Určitě jsem minul dva questy, o kterých vím. Viz. liška a získání věcí od trolla a obnovení vzpomínek Sigurda. Za co jiného se dá score získat však netuším. Na získání meče ze stromu je prý třeba honor kolem devadesátky, takže tam jsem se taky moc nechytal.
@Isair (11.03.2016 19:40): A jak si dopadl se scorem?:) já ho měla celkem nízké tak snad v příští hře bude vyšší.

Také bych řekla že je to příliš dobrá hra na to aby byla zdarma..ještě mě čeká quest of infamy tak jsem zvědavá o kolik to bude lepšíhorší.
Tak dohráno prozatím za bojovníka, ale chci si to postupně střihnout za všechny charaktery. Docela dobré to bylo, byť mi to nesedlo možná tolik co QfI.

Každopádně na freeware kousek nesmírně propracované a rozhodně na úrovni kdejaké kvalitnější komerční indie hry.
@Isair (09.03.2016 23:49): A jak se dá použít ta kůže z vlka? měla jsem jich X v truhle ale nevěděla jsem co s nimi. Vlastně mi zbylo v inventáři více předmětu u kterých sem nevěděla co s nimi (např dragon scale, modrá květina, piece of cloth atd..)

Nene hrála jsem za bojovníka...tak to bude tím.
@Laurona (09.03.2016 22:59): Ono omrzliny jsou problém spíše v začátku. I na nejvyšší obtížnost jakmile získáš kůži z vlka, šálu a boty (což máš získané hned), klidně můžeš v lese i několik hodin odpočívat. Ale ten začátek byl tedy vážně problémový- docházela stamina, do toho řešit omrzliny, hlad a blížila se noc... vážně sranda:) (jsem se hned první den dostal do jakéhosi dead endu a musel hru rozehrát znovu rychle po startu sebrat boty a popadnout kopí a jít na divočáka:). Jinač později jde získat i magický plášť, se kterým už mráz nemusíš řešit vůbec.

Souboje jsou však docela jednoduché i na nejvyšší obtížnosti, až od třetí kapitoly proti obrům za to docela stojí. Na to, že mám svojí hrdinku vytrénovanou téměř na maximum a krom toho "paladinského" meče má tu nejlepší výzbroj, tak mě sem tam beztak nějaký zmastí.

A hrála jsi za "Rogue"? Jinak tě do guildy nepřijmou. Naopak mě překvapilo, že je guilda přístupná i za ostatní povolání, což u QfG série a QfG like her (což je zatím v podstatě už jen QFI:)) nebývá zvykem.
Jinak zde je psaný návod přímo od vývojářů, po kterém musa bažil.

S liškou mám také problém, jednu jsem potkal v lese, ale utekla mi, prý je na to jen jeden pokus a liška v noře jde přesvědčit pouze pokud tu v lese přivedete k noře, křídla mi šla bez problémů, hrobku jsem zatím nezkoušel, ani nevím, jak se do ní dostat. Zatím nemůžu získat kytky pro hospodskou, páč jsem nezjistil, za co je vydealovat.
Ten začátek s tím sháněním jídla, kdy musíte řešit omrzliny, staminu a shánět při tom jídlo po lese, to vše než přijde večer a brány města se uzavřou, mi nepřijde jako to pravé ořechové a docela mě to štvalo už u Quest for Infamy (kdy jste taky tlačeni první dny do několika questů a událostí). Nemůžete se tím pádem pořádně ponořit do explorace okolí a seznámit se v klidu se hrou.

Ale zase jinak ten feel bezbranné hrdinky, která skape během chvíle i na vyčerpání (a.k.a QFG 1) mi tu docela sedne, jen kdyby hráč nebyl v počátku v takové časové tísni, věřím, že se to stejně jako v QfI po prvním dni vybere, ale jako rozjezd to není úplně ideální (a asi jsem neměl posouvat tím sliderem obtížnosti tak moc doprava:)).
Na první pohled to vypadá docela dobře, jsem rád, že na rozdíl od Quest for Infamy tu jsou statistiky řešeny spíše v QfG stylu + přibyly nějaké nové (výroba lektvarů etc.), ve Quest for Infamy naopak byly dost osekané a hlavně mi tam chyběla ta stamina (trénování některých schopností pak vážně bylo jen o jejich jednoduchém naklikání).

Jen mě překvapilo, že není pořádně podporován widescreen (hra se spouští s černými pruhy nahoře a dole a je jaksi zploštělá), ale s novým patchem jde nastavit alespoň 4:3 (černé pruhy po stranách), což už působí přeci jen o něco lépe.

Už aby byl venku Mage's Initiation, docela bych rád na Heroine's Quest navázal něčím dalším:). Hero-U bohužel vypadá na solidní průser, takže nakonec se až takový výběr "Quest for Glory like" kousků, jak jsem čekal, nekoná.

Docela se divím, jak málo tu však jsou tyhle hry (tohle a Quest for Infamy) hodnocené, přitom jsem měl za to, že QfG série je tu docela oblíbená. O to spíš mě to zaráží, když Heroine's Quest je zdarma (třebaže já se k tomu v posledku také dostávám až nyní:)).
tyjo tak se nějak nemohu pohnout dál - potřebuju oko z města a jako bojovník musím přesvědčit lid, že jsem toho hoden. kovář je pr, zachránil jsem mu syna. vedoucí stráží taky, splnil jsem zkoušku lukem. hospodská prndá, že má jiného adept. liffa z vesnice? žel jsem jim asi zkazil rande, řekl jsem asi hned v první kapitole, že kytky nebo schůzku ten druhej nechce, už si to přesně nevybavuju. co s ní? no a pak potřebuju souhlas toho maníka ve věži, kterýho mám asi předtím uzdravit?

jinak mi nejdou udělat některý úkony pro zvýšení score - quest hrobka na hřbitově. dle návodu na steamu má být v truhle lebka. nic tam nemůžu najít. liška nechce vylézt z nory a vzít si jídlo, ani když mám kecací skill se zvěří na max. z beden u hrdinské guildy mám sebrat křídla. opět nic, ani se spešl rukavicema. kdepak jsou zakopaní psi?
@Drolin (25.01.2014 17:35): já se do ní dostal jako bojovník, ale jaksi mě nechtěli za člena:)

opravdu by se hodil nějaký návod. našel jsem na netu jen dost rozvláčné video rozdělené na desítky dílů. nějaký kompletní průvodce v písemné formě by nebyl?
Nedostal se zatím někdo do zlodějské guildy k řešení vstupu do ní?
Mělo by jít dle všeho o slovo, které z možných kombinací sedí na "Lodge", které však nefunguje