Heavy Fire: Afghanistan

15.11.2011
29.11.2011

Jak už zní podle názvu, hra se odehrává v Afghánistánu a vy se vtělíte do příslušníka americké armády. Jedná se o kolejnicovou arkádovou FPS střílečku s QTE momenty a k tomu je i přizpůsobena ona hratelnost. V singleplayerové kampani o čtyřiadvaceti misích budete s pomocí ruční zbraně, Humvee nebo helikoptéry čelit náporu množství nepřátelských jednotek. S každou úspěšně splněnou misí budete obdarován body, které budete moct investovat do odemknutí nových zbraní nebo vylepšení své výbavy. Součástí hry jsou i kooperativní mise pro 1-4 hráčů.

Titul Heavy Fire: Afghanistan, od polských vývojářů z Teyon, je třetím dílem ze série Heavy Fire pocházející z konzole Wii a tentokrát také pro PC. V roce 2013 vyšlo další pokračování s názvem Heavy Fire: Shattered Spear.

Taková jednohubka co se sfoukne za dvě hodiny. Připomnělo mi to staré časy kdy se nepřátelé stříleli na místě a nabíhali na obrazovku.

Zde je to na styl kolejnice kdy hráč jede a střílí teroristy a sbírá náboje a lékárny. Je to bugdet od pohledu, i když grafika nevypadá nejhůř občas to zabijí bloomem a přesvíceností. Jinak zvuky a střelba zní hrozně.

Tohle je ale krásný příklad proč už kolejnicové hry nevznikají, hraje se to podprůměrně a herní mechanismy prostě dřou. Naštěstí je to krátké a brzy pryč.