@Drolin (21.09.2015 14:43): Starší adaptaci jsem viděl. Nečekal jsem od toho žádný zázrak, ale na film neznámého režiséra s neznámými herci (dobře, až na Wernera Herzoga ;-) ) a v divoké koprodukci to dopadlo IMHO slušně.

Pole v Anglii právě Dadel citoval u diskuze k nové adaptaci ("Tříhodinové Pole v Anglii v ruštině") :-)
@Drolin (21.09.2015 09:28): Rozhodně netvrdím, že jsou stejné :-) Byť vycházejí ze stejné předlohy.

Tu starší adaptaci beru jako podařený televizní historický film klasického střihu, ta novější je stylem spíše experimentální film typu Markéty Lazarové nebo Pole v Anglii.
@Red (04.07.2013 22:26): jo nejspíš - až si hru rozehraji znovu - tentokrát na těžkou obtížnost.
----
co se týče komentáře od: JohnCZ - tak s ním musím v lecčem nesouhlasit ale s těmi bugy měl pravdu - to uložení a opětovné nahrání funguje, ale jednou jsem se kvůli nějakému bugu musel vrátit ( načetl jsem autosave lokace ). Některé úkoliy se mi nepodařilo splnit možná také kvůli nějakým bugům - úkol kde máte promluvit se 4 vojáky o pašování mě se podařilo najít jen 3, nebo úkol najít 3 obrazy - ten třetí se prostě nepodařilo najít - možná někdo poradíte ?
Ten problém s tím vchodem zabalikádovaným neviditelnou barirou - po uložení a opětovném nahrání jde tam a zpět buď proběhnout okrajovou cestou ( po okraji mostu, zpět - jít podél zdi ) nebo nasednout na koně a sním skočit proti té neviditelné zdi.

----
co se týče soubojů tak mě přišly velmi zábavné - hrál jsem to na normál obtížnost a vůbec jsem nepotřeboval nakupovat zas až tak příliš lektvarů - většinu hry jsem si prostě vystačil s tím co jsem našel - pak když už mi nalezené lektvary docházeli tak jsem si pro jistotu dokoupil asi 100 slabích a 20 silnějších léčivých letvarů.

- v sedle koně jste prakticky neporazitelní stačí prostě kolem nepřátel kroužit s napřaženou zbraní a sekat
- ale to je moc snadné tak - zábavnější je se do nepřátel pustit sám přímo - já jsem si od začátku trénoval těžké zbraně, pak lehké a pak ty střední zbraňě, po získání pušky jsem samozřejmě také začal trénovat střelné zbraně. ( později postupně získáte další silnější moderní zbraně )
- ty zbraňová komba lze dát do rychlých kláves například 1 - léčivý lektvar, 2 - obouruční meč, 3,4 - komba pro obouruční meč, pak jsem také používal komba pro
dvě zbraně ( v každé ruce meč ) - stačí zmačknout C a pravým tlačítkem myši si vybrat kombo - takže pokud proti vám jde horda nepřátel tak je dobré hned použít všechny možná komba hned za sebou ( použít komba obourčního meče pak změnit zbraň a použít komba dvoj-zbraňí ), také mě bavilo dorážet omráčené protivníky, klávesa Z - uzamkne cíl takže ten auto maticky zaměřován - vhodná kombinace lehké zbraně + Z proti lučišníkům.
- nedostatek: nejde vytáhnou a zastrčit zbraň za běhu.

----
- s koněm jde projíždět mezi lokacemi - prostě musíte sedět na koni když opouštíte lokaci - já jsem si napřed koupil levného rychlého koně pak toho nejsilnějšího obrněného ten mi vydržel až do konce - když koni dojde výdrž stačí z něj sesednout a pak hned zase nasednou - výdrž má hned na max.
-----

- vyzkoušel jsem si všechny ty 3 možná zakončení hry.

@Red (22.11.2011 21:28): jo mě hra také dost baví - taky jsem vypnul to šíleně přepálené bloom osvětlení - teď jsem na začátku 2. části. V té první části jsem většinu nepřátel snadno rozsekal ze sedla koně.
special_plan: Jenže mnozí knižní předlohu neznají a proto pro ně vývoj příběhu může být hodně nečekaný. Řekl bych, že je pak docela škoda přijít o to překvapení. Ono sice nejde o nějak masivní spoiler, ale pro ty, kteří o knize v životě neslyšeli, pak funguje sci-fi jako docela wtf zvrat. Minimálně u mě se tak stalo, ale předpokládám, že nejsem jediný. Ta hra celou dobu funguje jako klasické fantasy a pak se najednou objeví to, co se objeví.

Jak se o tom tady mluví, najednou jsem dostal strašnou chuť tuhle hru zahrát a dozvědět se, jak to vlastně dopadne :) Jen se bojím, že už to nebude tak dobré, jak si pamatuju...
special_plan: Ono spoilování a "zasvěcování" můžou být dost zaměnitelná slova a pokud člověk píše o tom, jak o něčem nemáš potuchy a pokračuje náčrtem vývoje hry, tak by mohlo trknout, že něco taky může být záměr.

O předlohu pak moc nejde, zvlášť když to nemá být její adaptací. Na spoilování knížek nám stačí školy (a díky bohu, že se neučí o hrách). :)
Takovéhle spoilerské popisky jsou skutečně radost. To fakt někteří lidi nemají soudnost. (a myslím, že princip "potvrďme cokoliv, on to čase někdo editne" tady útěchou moc není).
Drolin: Snad jen musím podotknout, že ze hry přeci jen trochu kouká jistá budgetovost (žádné TOP animace, nižší interaktivita prostředí, nějaké ty bugy). Ale na ruskou hru je to příjemný kousek.
JohnCZ: Ok, díky. Toto jsem chtěl slyšet :) Bugů se mi hra snad vyvaruje.
Drolin: Mě to dost bavilo, bohužel jsem to kvůli bugu v jednom skriptu u hl. questu nebyl schopen dohrát. Vzhledem k tomu, že jsem neměl o příběhu ani páru, tak jsem byl (pokud nevíš vůbec, o čem je příběh, tak nečti a nech se překvapit... rovněž, pokud si již tak neučinil, nečti težce spoileroidní popisek) opravdu hodně šokován sci-fi prvky a mimozemšťany. Tohle mě přijde jako velká chyba, nezmiňoval bych to ani v recenzích a už vůbec ne v popisu hry. Já na to, že se hra neodehrává na Zemi a že mimozemšťaně jsou vlastně pozemšťané z budoucnosti, přišel až ve hře a proto jsem byl fakt nadšený z odhalování tajemné pravdy. Hlavně proto, že jsem od toho čekal obyčejné fantasy. Někdy si to ale musím dát znova, jen se bojím těch bugů a abych tuhle pecku vůbec dohrál.
Stojí to za vyzkoušení? Podle trailerů to vypadá zajímavě a mohlo by to být překvapení jako The Fall.