Hard Reset: Exile

11.07.2012

freeware
rozšíření

Toto DLC pro hru Hard Reset přináší pět nových levelů odehrávajících se mimo Bezoar v různorodých lokacích. Příběh pokračuje tam, kde jste skončili v původní hře. Znovu budete hrát za Majora Fletchra, který se střetne s pěti novými robotickými nepřáteli a přibude také nový souboj s bossem. K hraní Exile je potřeba uložená pozice z původní hry, která vám zachová získané zkušenostní body. Ty si budete moct znovu přerozdělit k vylepšení původních zbraní. Dále do survival modu přibyly dvě nové mapy.

Exile již dříve vyšlo jako součást kompilace Hard Reset: Extended Edition, která obsahovala Hard Reset a Exile DLC a nyní je volně ke stažení pro majitele původního Hard Reset.

Hard Reset: Extended Edition konečně dohrána. Hodnocení nechám stejné, co mám u první sedmičky misí. Napodruhé mi hra šla rozhodně líp. Pěkně jsem si ji vybalancoval, ačkoli to stále nebylo ideální. Za pozitivum považuji hlavně fakt, že boss z mise 12 je hratelnější o dost víc, než ten ze základní hry. Exile přídavek byl obecně dost zajímavej, hrán poprvé.

Nové mapy představují solidní nášup a svou kvalitou a délkou rozšiřují původní super-krátkou hru o pořádný kus zábavy. Jsou poněkud chudší co do délky, ale bohatší co do obsahu. Autoři se totiž uchýlili k laciné recyklaci nucením hráče se vracet mapou tam a zase zpět. Ale občas vysvitne i sluníčko.

Trochu zamrzí absence nový upgradů, minimálně pár nových pasivních schopností nebo nové zbraně by nebyly na škodu.

Laťka obtížnosti zůstala zachována a jedná se o hardcore kousek, který je na Insane skutečně kvalitní výzvou.

S herní dobou jsem tedy nakonec spokojen, ale platí, že tento obsah už měl být součástí původní hry.

***/5