Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

[neexistující komentář]: Popisek hry: tento level měl být však původně zakomponován do plné hry
Tak to vypadá že hra opět povýšila jen na placenou verzi. Nebo se pletu?
Pokud ti jede normální HL2 tak bych řekl že není důvod aby ti to nejelo. Hodně možná to potřebuje nějake SDK, ale to se sejnak instaluje na pozadí samo.
Jsem naštvaný, nedaří se mi to rozjet. Je to steam verze, PC je dostatečně výkonný (když rozjede Mass Effect2 i Dragon Age 2, tak musí, i kdyby nechtěl - HL2 rozjedu i na sedm let starém PC.

Nedaří se mi dostat ani do menu, podle toho, s jakým parametrem hru spustím se stane buď: zazní hudba intra, pak se objeví loadovací obrazovka a hra zamrzne. Nebo se objeví intro a pak se objeví windowsovská hláška stopped working. Nebo se objeví intro, loading a poté popisek ohledně použitých technologií a pak nic.

Zkusil jsem zkontrolovat integritu souborů v rámci steamu, defragmentovat soubory, spustit hru s parametry (windowed, 32bit), snížit rozlišení přímo v desktopu... zatím nic nepomohlo. HL2 i Portal mi jedou bez problémů, Steam epizody jsem ještě nezkoušel. Než napíšu na support steamu, tak se chci zeptat ještě tady...
Eru: Ale má to tu co dělat - má to název, má to dokonce obal a svoj hrací stopáží se vyrovná a předčí jiným freeware titulům (svým způsobem to freeware je, přečtěte si poslední větu z popisku). A to, že je LC pokládán za tech-demo, tím bych se vůbec netrápil - i tech-demo je přece hra.
Taky si myslím, že to tady nemá co dělat. Placená modifikace ještě neznamená plnohodnotnou hru. Ale vzhledem, ke snižující se hrací době nových her, se možná jednou dočkáme, že 20 minut bude standart.
No dobře, podle napsaných pravidel se to tu hodí, tak jak je to uvedené, ale pro mě to bude vždy jen demo - hra nehra :-)
Však je to tech demo prezentující vylepšené vlastnosti Source enginu. Herní doba je ukradená, vydali LC samostatně, byla to oficiální hra a proto tu je.
Ale i tak mi něco říká, že je to spíše demo (byť třeba kvalitní), ale jak píše popkec, že to zabere jen 20minut, tak to neberu moc jako plnohodnotnou hru :-)
Pivo: V době vydání se LC dalo sehna pouze a jenom koupením HL2 a přesně tak je to bráno i zde.
Se divím, že to tu je jako samostatná hra a je uvedeno, že je placená. Jako, možná si to pak někdy zkusím a možná to bude i kvalitní level, ale že by to byla plná samostatná hra? :-)
ugraugra: Nevím, asi to byl bonus k té edici, a grafiku jsem měl od Nvidie.
pavelU: a Lost coast bylo ke stažení bez omezení zdarma, nebo si to dostal k tomu HL2:CE?

Já se také přikláním k názoru, že by to mělo bejt vedený jako placená hra. Za freeware považuju hry, které si můžete stáhnout bez jakýchkoliv omezení - v tomhle případě musíte vlastnit kartu od ati nebo nvidie, ostatní si musí koupit balík kterej LC obsahuje.
Jsem si tedy dovolil upravit ten návrh a hodit to jako placenou hru, jelikož freeware to technicky vzato rozhodně není.
Ok, editace odeslána. Taky by mě zajímalo, jak to bude s freeware statusem, když lidé co nevlastní ati/nvidia kartu mají smůlu. Navíc se u downloadu píše,že kopii hry dostanu "for limited time", což nevim co si pod tim mám představit.
ee casti HL2 jsem myslel casti HL2, ne epizody HL2 :) Ty jsou lepsi. Ep2 urcite, Ep1 prinejmensim v nejakych castech taky :)

Uplink by urcite neurazil, ale moc si ho nepamatuju.. ale tri vety by mohly stacit :)
Osobně mi tedy LC přišel jako úplně nejhorší epizoda HL2 :-) Grafika mě nezajímá, to že je to zadarmo taky ne, ale z herního hlediska pro mě nuda.

Každopádně, když už je tu Lost Coast, nechtěl by někdo přidat Half-Life: Uplink? (Zkoušel jsem sepsat popis, ale nedal jsem dohromady více jak tři věty.)
V Lost Coast vůbec nešlo jenom o HDR. Byl demonstrován Source engine na maximální možné úrovni - ostřejší textury, detailnější prostředí či detailnější obličej (rybář). Samozřejmě, že to v roce 2005 bylo maximum a se Source enginem modifikovaným pro Episode Two se to nedá srovnat, ale pořád šlo o perfektní level. Škoda že tak krátký.
Je to sice jen jeden level, ale je
1) nehorázně zábavnej
2) graficky nadupanej (katedrála je úchvatná i dneska)
3) zadarmo

Skoro mi těch 70% přijde málo :).
Bongo: Jenze v roce 2005 to kazda hra nemela, takze rict ze dneska je HDR vsude a tak je to na 50% je vcelku... no... blbost :)
To je dobrá otázka! :) kdyby tohle byla Databáze Tech-dem, dám určitě 100% :)) ale jako hra - i když zdarma - celkem nic extra, jediná zajímavá věc je tam právě to HDR. A stejně jako jsem psal v komentáři, připomenu, že HDR je i v EP1 a EP2, a vlastně snad v každé dnešní hře, takže 50% se mi zdá adekvátní hodnocení.