Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

GTR: FIA GT Racing Game

01.10.2004
78
20 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Oficiální závodní hra šampionátu FIA GT. Hra nabízí tři herní módy podle míry realismu a zkušeností hráče: Arcade pro začátečníky, Semi-Pro pro zkušenější a Simulace pro staré harcovníky, kteří bez volantu se spojkou nedají ani ránu. Každý si tedy přijde na své. Samozřejmostí je několik typů závodů jako je šampionát nebo jen jednotlivé závody.

V GTR je na výběr ze 70 licencovaných GT a NGT speciálů jako třeba Ferrari 550, Porsche 911 GT2 nebo Saleen S7-R. Všechny plně nastavitelné od tlaku v pneumatikách, až po nastavení délky převodových stupňů.

Během samotných závodů se na tratích dynamicky mění počasí. Někdy je při závodě krásně slunečno, ale během pár minut se může zatáhnout a přijít déšť. Nechybí ani noční a 24 hodinové závody.


Poslední diskuzní příspěvek

Díky za reakce. Spřažení jader jsem dělal i u GT Legends, to je "maličkost". A problém s chybnou detekcí videopaměti jsem opravdu vyřešil pomocí dgVoodoo2.

Každopádně když někdy budete programovat, nedělejte ty detekce a ochrany takhle blbě :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Hrál jsem tuhle hru moc rád. Byla to moje první pořádná simulace závodů. Do té doby jsem poznal jen některé starší Need for Speed, ale pak jsem si koupil GTR a jen jsem se divil. Nezajel jsem jediné kolo bez nějaké kolize. Někdy větší, někdy menší, ale vždycky něco. Nefrustrovalo mě to, bral jsem to jako výzvu. Nakonec jsem se dopracoval k tomu, že jsem na střední obtížnost dojezdil šampionát na třetím místě. Pro mě to byl skvělý výsledek!
Chystám se ještě zkusit šampionát na nejvyšší obtížnost (plná simulace), ale zatím na to nedošlo. Snad někdy.
Z dnešního pohledu je hra po grafické i zvukové stránce samozřejmě zastaralá, zvláště zvuky skoro nemají s auty nic společného. Ale hratelnost to všechno vynahrazuje.
Můžete si jenom cvičně jezdit po okruzích, nebo si dát jednoduchý závod nebo závodní den. A až se ty auta naučíte pořádně ovládat, pak si dáte šampionát v jedné ze tří úrovní. Každý závod šampionátu se skládá z tréninků, kvalifikace a závodu.
Aut je tu plno, myslím, že si vybere každý. Tratí je celkem taky dost a jsou dobře udělané. U aut je možno nastavit spoustu věcí, neodborník se v tom ani nezorientuje.
Pokud jste fandové závodních her a tuhle jste vynechali, tak to rychle napravte.

Pro: auta, dráhy, šampionát, plno možností

Proti: snad jen ty zvuky, trochu nepřehledné menu

+16
  • PC 90
Mimochodem, přišel jsem na chut GTR. Když se vyhrabete na startu - samozřejmě to nemužu jezdit na vyšší obtížnost bez podpory všech stabilizátoru - tak se mužete tejden klouzat jen tak po okruzích, abyste poté zajeli první kolo a začali pilovat zatáčky. Později zustanete u jednoho, dvou aut, abyste jim přivykli a dostaly je pod kuži, a to doporučuji každý den, jinak jsou následky nedozírné, ale toho se nebojím, protože je to návykové jako pervitin… opravdu jsem to nečekal! Jezdit dokola mi tady vubec nepřipadá debilní jako v jinejch okruzích, jakákoli pozdní reakce vás vyžene ze stopy nebo v horším případě z tratě, kde to mužete rovnou zabalit. Na výběr přitom máte ze spousty upravených speciálu, Lambo je třeba všecko moc hezký, ale jestli se takhle v reálu chová Viper nebo Chevrolet, tak ho dojdu vyměnit (ale na ty sprinty do města s našema policajtama mi to furt stačí)!

Vypozoroval jsem , že 17ka monitor v nojbuku stačí pro FPS/3PS a ostatní akce, ale zároven není dost širokej ani pro automobilové závody, abyste zapomněli, že řídíte u stolu! Pak taky zvuky, které u tohodle tvoří polovinu atmosféry, takže optimální je i set s hi-fi soustavou, jinak to muže zavádět k nepravdivým závěrum, že nemají s auty nic společného (i kdybych neměl Murcielago v garáži, tak pochybuju, že by si tohle kluci od SimBin nechali utýct).

Opět P4 2GHz 512MB na střední detaily plynule stačí, dokonce jsem tak zajel i druhej nejrychlejší čas, Barcelona 1.23.400 na druhou obtížnost v arkádě - kde asi končí přednastavení pro šipky, ale doporučuju dvakrát vyšší konfiguraci, vypadá to pak mnohem líp!

Pro: fyzika, která vás roseká!

Proti: časožrout, volant je pro šampionát nutnost.

+7