Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Grim Dawn: Forgotten Gods

27.03.2019
03.12.2021
kompatibilní
79
21 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Forgotten Gods, v pořadí druhé velké rozšíření pro izometrické akční RPG Grim Dawn, přináší novou kapitolu, která hráče zavede do oblastí nacházejících se mimo hranice říše Erulan. Hráčova postava v ní navštíví sluncem vyprahlé pouště, opuštěné chrámy, lávové jeskyně, okázalé paláce, oázy a jiná prostředí plná bájných příšer a lidmi zapomenutých božských bytostí probouzejících se ze svého spánku.

Podobně jako předešlý datadisk Ashes of Malmouth i Forgotten Gods představí spoustu novinek. Stávajících osm povolání doplní zběsilý válečník Oathkeeper, jehož lze samozřejmě nakombinovat s dalším povoláním, což rozšíří hru až na 36 různých kombinací. Další novinky zahrnuje nekonečný mód odehrávající se v rozpadající se realitě Shattered Realm nebo speciální runy, jež lze vsadit do medailí a které umožní postavě používat nové bojové pohyby. Přibudou 4 frakce, 9 hvězdných konstelací, arény, úpravy obtížností, stovky unikátních předmětů a desítky nových druhů nepřátel a bossů.


Poslední diskuzní příspěvek

Po několika měsících s menšími i většími přestávkami Grim Dawn konečně dohráno (tedy tím myslím komplet- oba datadisky + původní hra), zabralo mi to dle Steamu úctyhodných 143 hodin (byť samozřejmě reálné číslo budě trošku nižší). Snažil jsem se projít úplně vše co na Veteran obtížnosti projít šlo, veškeré questy, veškeré skeleton key lokace, veškeré nepovinné lokace, snad jsem našel i většinu secretů a pokud jsem do nějaké lokace neměl přístup, zpravidla se jednalo o blokování frakcí (tj. kdybych si zvolil jinou frakci, měl bych k dotyčné lokaci přístup). Nepobil jsem snad pouze nemesis bosse (na které to chce opravdu hodně času, abyste si nějakou frakci dostatečně znepřátelili, což jsem nad tím trávit nehodlal). A neporazil jsem superbosse Callagadru ve Forgotten Gods (jak jej vyvoláte na tom oltáři v poušti), ten byl opravdu přepálenej ve stylu super bossů z JRPGček (tímto zdravím Ruby Weapon z FF 7:)), to se jako fakt nedalo, na toho bych potřeboval ještě týdny grindu a lepší vybavení.

Ale jinak opravdu hodně solidní ARPG, na kterém mi asi vadila vážně převážně ta přeplácanost, která se umocňovala čím blíže jste byli k závěru hry (logicky) a datadisky už byly přepálené až přespříliš. Každý nepřítel hýří aurami, používá desítky skillů, které zabarví celou obrazovku, že zachvíli nevíte, co se vůbec děje, do toho má hráč taktéž desítky skillů, které se aktivují automaticky (buďto díky shrine bodům nebo díky předmětům apod.)- tj. další hafo efektů, prostě je to vážně solidní maglajz. Do toho ty přehnané statistiky itemů a skillů... je to v tomhle ohledu až příliš, ale atmosféru to má perfektní, je tu spousta možností a celé je to opravdu solidně propracované. Titan Quest asi budu mít o něco raději, díky trochu střídmějšímu přístupu, rozumnější délce (Grim Dawn už se mi chvílemi vážně díky rozsáhlosti začal zajídat) a více oldschool přístupu (žádný autoheal v podobě constitution apod.), ale zase Grim Dawn má rozhodně propracovanější svět (tím myslím i to množství secretů, odboček a třebas i questy apod.). Nedivím se, že dominuje spoustě ARPG žebříčků, i když po dohrání rozhodně nemám chuť se na to vrhnout znovu na vyšší obtížnosti nebo se tomu ještě nějak dále věnovat.

Obtížnost na veteran docela OK, možná trochu kolísavá a později již snazší (závěr hry + datadisky), ale rozhodně jsem si ni chvíli nepřipadal jako úplný top master king a třebaže jsem později umíral už spíše výjimečně, přeci jen se občas našel někdo (boss či nějaký druh nepřítele), kdo mě dokázal trochu pocuchat :).

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.