Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Crate Entertainment

USA
Založeno 2008
Crate Entertainment je nezávislý tým vývojářů se sídlem v Massechutestts založený 18. února 2008 bývalými zaměstnanci studia Iron Lore Entertainment, které stojí zá sérií Titan Quest. Prvotinou studia je úspěšné akční RPG Grim Dawn.

Za vznikem nového studia stály finanční problémy, kdy se původnímu Iron Lore Entertainment nepodařilo získat finance na další projekty. Po táhlých peripetiích a vyjednáváních bylo v červenci 2009 oznámeno, že studio získalo licenci pro použití herního enginu Titan Questu pro chystané akční RPG. V lednu 2010 dostal projekt oficiální jméno – Grim Dawn, který se postupem času objevil jak na Kickstarteru (2012), kde zaznamenal velký úspěch utržením téměř dvojnásobku plánované sumy, tak v předběžném přístupu na platformě Steam (2013).

Tento tým čítá v současné době (k březnu 2016) 10 zaměstnanců, mezi nimiž je například Eric Sexton, bývalý výtvarník a designér Blizzardu North.

Nejlépe hodnocené hry