Gravity Bone

Citizen Abel: Gravity Bone

01.01.2009

freeware

Ve hře Gravity Bone se vtělíte do role tajného agenta. V klasickém 1st person pohledu se pomocí rozličných nástrojů pokusíte úspěšně projít dvojicí zajímavých misí. Jejich cíle jsou spíše adventurního ražení - něco někomu přinést nebo něco vyfotografovat. Nečekají vás žádné střílecí pasáže, ale ke konci hry se objeví akčnější část, kde budete muset dohonit nepřítele. Důraz je kladen hlavně na silnou špionskou atmosféru a stylovou grafiku, která používá předělaný engine z Quake II.

Say: Tojono Droline, přestaň pařit Ultimu a jdi se učit češtinu :D

/edit hezky, dokonce se to rýmuje a má to oboje 7 slabik :P

Věřili byste, že jde do patnácti minut zasadit hru, která vás nejen zabaví jako komerční produkty, ale navíc si na ni vzpomenete i z nějaký ten čas? Já také ne. Jelikož je hra opravdu krátká, nemůžu o ni napsat prakticky nic, jinak by se to dalo považovat za spoiler. Jen vás odkážu na direct download a doporučím si najít volnou chvíli (před odchodem do školy/práce či při přestávce fotbalového utkání které sledujete) a zahrát si jednu z nejlepších freeware her.

Pro: zajímavé

Proti: krátké

Zdejší komentáře nekecaj, tahlencta hra je, i pro mě, určitý pojem ve freeware světě. Už tehdá jsem jí zaregistroval a zaujala mě svým obsahem. Výsledek ale předčil veškerá očekávání a mě mrzelo, že je ve skutečnosti tak krátká. I když, to je možná to její kouzlo. Dvě mise Vás zabaví na pár minut, ale atmosférou potěší na hodně dlouhou dobu. Jste špion, a jako špion také jednáte. Do toho hraje fantastická špionská muzika a celé se to děje v rámci Bondovské akčnosti velice decentně. Hezké a milé překvapení. Asi tak jako když nic nečekáte, a dostanete nářez, který byste ani za mák netušili.

Pro: Atmosferická darda špiona bojujícího za vlast.

Proti: Krátkost, ale co se dá dělat, pořád je to freeware

Hodně těžké procentuálně hodnotit. Toto dílko má bezchybné zpracování a hlavně svůj nápad, svůj styl...po velkolepé honičce za zvuku Aquarela do Brasil se mi na tváři rozhostil spokojený úsměv. Ale 15-20 minut, to prostě za plnohodnotnou hru považovat nelze.
Takhle by měli vypadat i dnešní hry. Prakticky jediný zápor je krátkost. + je vše ostatní. Pěkná grafika a hezké ozvučení, špionské vychytávky, "příběh", level design a tak dále. Bohužel za hru toho ani nepoznáte víc, protože hned jak se do hry dostanete a začne vás to bavit nastupuje smutný konec... bééé... skoro jsem šáhl po kpesníku. Doufám že někdy autor rozvine obrovský potencionál hry a naservíruje nějaké pokračování. Zapomeňte na dnešní Mainstream rádoby "Cool" tituly a buďto šáhněte po starším matroši nebo si kupujte Level a podobné výborné freewarovky vás neminou... (z posledně Grotto King, City Rain, Typomagia....)

P.S: Sorry za reklamu :D

Pro: Na to že je to zdarma prakticky vše

Proti: Krátkost