@Chuck (25.11.2018 13:09): Mně to jelo krásné plynule na max. se vším a neškubalo to nikde. A to máme stejnou grafickou kartu a procesor jsem měl tehdy core i5-4460 3,2 GHz. Problém může být třeba i v tom, že ti nějaká kravina v systému trochu užírá výkonu a při čistém systému by ti to běželo hladce.

Ale tak snížení detailů, pokud nevadí, bude určitě rychlejší metoda zajištění plynulosti.

@Bursoft (25.11.2018 11:44): Souhlasím. Ale třeba GTA IV a V jsou přece už jenom takové vážnější a reálnější oproti těm dílům 3, Vice City a San Andreas. Někdy se to prostě bere moc vážně a jindy na scénu přijde úchylný Trevor, který tomu dává grády. Člověk tomu na jednu stranu i věří, že takhle by to mohlo být a pak přijde nějaký šílený moment a hráč se tomu spíše směje. Ale jinak ano, Mafia se snaží brát vážně po celou dobu hraní a ty dvě hry lze srovnávat snad jen tím, že se jedná o městské akce a hlavní hrdinové mají společnou tu kriminální činnost.
@Chuck (25.11.2018 11:37): Mafie mají hratelnost postavenou příběhu, když skončí, tak už není moc co dělat. GTA jsou už od počátku zaměřeny na město a různé skopičiny v něm, příběh je zde většinou dost jednoduchý a postavy psychicky nevyrovnané, či vyšinuté :) Tak to prostě je, ty hry nikdy nebyly přímými konkurenty, ač se to může na první pohled zdát.
@Chuck (25.11.2018 11:37): GTA je groteska, v podstatě parodie dnešního světa, Mafia je vážnější, nejde to porovnávat, příběhem ani gameplayem. Příběh se rozjíždí později. Mafii 3 jsem nehrál, ale ve srovnání s 1 a 2, v GTA 5 chvíli trvá, než se dostaneš do hlavní dějové linky. Já třeba GTA 5 dohrál asi 3x v single playeru, dokonce to je jedna z hodně mála her, co jsem kupoval za plnou cenu v krabici. Podle mě to stojí za dohrání. Ten úvod je zmatenej, protože ti hra ukazuje, co vše tam lze dělat (jako třeba ten závod, později letadla..) a nahrne na tebe moc úkolů. Později trochu pochopíš, jak to funguje.

Jinak jestli se ti hra semtam začne trhat a pak jede zase krásně plynule, tak máš moc vymaxovanou grafiku, doporučil bych třeba postprocessing stáhnout o stupeň, popř. ostrost stínů dělá hodně..
@marwel (25.11.2018 08:06): Fakt, že hledám v GTA příběh podobný Mafii, je teda bohužel zřejmě chybou, nicméně já obě série považuji za dost podobné, a to včetně podání toho příběhu. U pětky mi zatím většina úkolů připadá jako vedlejší a pro určitý vývoj postavy a toho zmiňovaného příběhu víceméně nepodstatné, s čímž jsem např. u Mafia II nikdy neměl sebemenší problém, jelikož u ní mi přišlo, že veškeré úkoly mají nějaký smysl a příběh akorátně podtrhují.

@themacs (25.11.2018 09:40): To je právě ono - mě nebaví právě ty blbosti, které přijdou většině hráčům zábavné.
No, já si osobně každé GTA, co jsem hrál, jsem si užíval to hraní. Příběh mi vždy přišel dostačující, pořád bylo co dělat, různé blbosti a tak. GTA V jsem dohrál příběh v SP, dodělal vedlejší úkoly, abych měl hru na 100% (což se mi stejně nepovedlo, protože se mi to buglo a nejde to dodělat) a se SP jsem skončil. Po dohrání mi přijde, že už tam narozdíl od jiných GTAček není co dělat ... takže jsem se přesunul na GTA Online a na tom už jsem skoro 3 roky a nedám na to dopustit :)
@Chuck (24.11.2018 20:27): Nevim jak petka, ale Vice City, San Andreas a ctyrka mely problem s hlavni dejovou linkou. U RPGcek mas hlavni ukoly a vedejsi ukoly. Hlavni ukoly urcuji pribeh, vedlejsi jen obohacuji svet, atd. Jenze hlavni herni linka ve zminenych hrach je tvorena prevazne z toho, co by v beznem RPG byly vedlejsi ukoly, a jsou, logicky povinne a dohromady nedavaji zadny poradny smysl. S Mafii se po pribehove strance neda GTA srovnavat, to jsou uplne jine urovne. To same ale plati i prave o zminenem sandboxu, kde je toho v GTA proste mnohem vic no. Zalezi na tom, co kdo od hry ceka. Ja mam mezi oblibenymi hrami jak Mafii 1 a 2, tak San Andreas.
@Gordon (24.11.2018 23:47): Dík, už jsem dokonce konečně našel i hlavní úkol, což kupodivu nebylo tak zřejmé, jak bych si představoval. No, možná tomu šanci dám, ale tenhle systém hraní není tím, co bych chtěl, takže buď si zvyknu, nebo se na to pak vypísknu.
Sandbox? Možná tak prázdný sandbox. S těmi postavami jsem to měl stejně, to vynucené přepínání je na pytel a vůbec mi to nijak příběh neprohloubilo, naopak. navíc mají vždy jiný hadry. Ale pobavilo mě, když jsem přepl na trevora a on zrovna jel vedle někoho na skůtru a řval "wohoo! Skutrový bratři!!!". :-D
@Seeker (24.11.2018 21:20): To přepínání mezi postavami mi právě moc nesedí, jelikož bych rád přijal roli postavy jedné, do které se dokážu vcítit a v její podobě bych rád sledoval ten odvíjející se příběh. Navíc ty typy úkolů jsou poněkud zvláštní a nezáživné, jako např. teď, když jsem v roli Michaela závodil v běhu s nějakou babou. Ani se nedivím, že dostane infarkt, když ona je v běžeckém a on v kvádru. :-)
@Chuck (24.11.2018 20:27): Hlavní dějová linka sleduje paralelně postavy Michaela, Trevora a Franklina. Takže jsou to takový tři příběhy, každej s vlastními osudy. GTA je oproti Mafii sandboxová hra, kde můžeš dělat, co tě zrovna napadne a na co máš chuť. Jestli je na tebe těch úkolů a možností moc, tak bych se spíš soustředil na plnění úkolů týkající se těchhle tří hlavních postav. A takový ty vedlejší úkoly, minihry apod. můžeš třeba dělat, až hru dohraješ. Časem si k postavám vybuduješ víc vztah, jak je trochu poznáš.
Tak jsem pár hodin nahrál v domnění, že po dohrání Mafia III mě tenhle typ hry chytne, ale mám dost střídavé pocity. Čekal jsem, že se vyhnu létání vzducholodí, pouličních závodů a že budou nějak pevně stanovené úkoly, jako tomu bylo právě u Mafie jako takové, ale evidentně se tady toho nedočkám. Vadí mi, že si musím úkoly vybírat (kolikrát ani nevím jak) a že se nějak neodvíjí příběhová linka a z ní ty úkoly neplynou. Nebo jsem něco přehlédl? Kromě toho občas bojuji se záškuby během jízdy městem, jako kdyby to můj komp nestíhal.
Mimochodem Dan Houser krásně vystihl současný politický dění (nejen) v US

Dan Houser is "thankful" he’s not releasing Grand Theft Auto 6 in the age of Trump. “It’s really unclear what we would even do with it, let alone how upset people would get with whatever we did,” says the co-founder of Rockstar Games. "Both intense liberal progression and intense conservatism are both very militant, and very angry. It is scary but it’s also strange, and yet both of them seem occasionally to veer towards the absurd. It’s hard to satirise for those reasons. Some of the stuff you see is straightforwardly beyond satire. It would be out of date within two minutes, everything is changing so fast."

@koudy_cz (02.09.2018 09:26): Pokud máš windows 7 se všemi aktualizacemi a originálku. Tak Připojíš Xbox one ovladač přes usb k počítači ten ho rozpozná a stáhne drivery a hraješ. To, že potřebuješ k počítači bluetooth příjmač je samozřejmost a stojí pár korun. Znovu dodávám, bež windows update tedy všech aktualizací k windows 7 to pravděpodobně nerozjedeš, musel jsem je taky dostahovat a zabilo mi to celý den.
@marwel (24.08.2018 17:49): právě, o tom že Xbox ovladač je nej k pc jsem slyšel z více stran. Jen jsem doufal, že xone u bude normálně fungovat s W7, bohužel jak píšete všude ofiko podpora jen W10... pěkně na prd. Uvidím, zkusím ještě hledat.
@koudy_cz (21.08.2018 08:20): Xbox One ovladax funguje dratove bez problemu, k bezdratu pres bluetooth potrebujes Win 10, tedy alespon oficialne, jestli to jde nejak rozchodit i na Win 7 nevim. Osobne mi do ruky sedne lepe Xbox 360 ovladac, lepe dosahnu ukazovaky na RB LB. Take ma o neco tuzsi packy, coz mi take vyhovuje vic. Ale pouzivam Xbox One ovladac, protoze ten muj 360kovej uz je poradne dobitej. :) Ono tech dobrych ovladacu zase tolik na vyber neni, xboxove ovladace jsou sazkou na jistotu.
A jaký byste doporučili ovladač k pc? Zkoušel jsem kdysi z X360 a držel poprvé v ruce něco takového, takže samozřejmě nezvyk. Ale pamatuji si, že byl problém s bezdrátovým přijímačem a nabíjením baterek, že to neumelo samo od sebe. K win 7 je např současný xbox ovladač?
@Gordon (19.08.2018 21:50): Tlakovy tlacitka maji vsechny Dualshocky od dob PS2. Big picture mod steamu umoznuje konfiguraci PS4 Dualshocku 4 V2, doufejme pro kazdou hru. Nektere ji maji defaultne (Skyrim Special nebo Fallout 4) vcetne vsech vychytavek jako vibrace nebo light bar. Hrat na M+K dava smysl u nekterych fps a u strategii, jinak to je diskomfortni sebemrskacstvi:)
@Gordon (19.08.2018 21:11): Jo, přerozdělené to být může, když to bereš takhle. Nad tím jsem moc nepřemýšlel, ale já mám radši jen takovou tu "klasiku", že buď čistě gamepad nebo k+m.

Mimochodem u toho vrtulníku asi fakt bude lepší controller, ale v něm jsem tak moc času netrávil. Na k+m to taky dávám. Ale je fakt, že ovladač bude na tohle lepší, jak se to s ním naučíš.
@Gordon (19.08.2018 21:19): To je jasny ze mas a taky bejva ze kdyz vyskocis s postavou tak zalezi jak tvrde zmacknes knoflik, dle toho vyskoci, nevim jestli to je v GTA. A obvykle pohyb postavy packama ma plynulost od chuze az po beh, prirozene, ne skokove.. A taky muzes behat s postavou do kruhu a ne do picoidu jako na klavesnici. Klavesnice neni periferie na hrani:)
@Charllize (19.08.2018 21:17): Taky controller, ale nechápu co se stalo s ovladáním, na klávesnici mi přijde jak kdyby to nefungovalo, a to jsem si to v SAčku dával jak nic.

A jestli to má být popichování tak ne, na klávesnici máš jen akcelerace 100 % nebo 0 %, kdežto na controlleru to máš hned segmentované, to samé zatáčení.

Navíc u online závodů hned jde poznat ten rozdíl hráčů s controllerem a klávesou.

Proč to nevyužít když už ho mám? :-)
Lol, se tu zase hašteříte :-D Já třeba teď raději hraji na konzoli a už dlouho jsem nehrál na PC, ale GTA bych hrál jedině na PC. I když s gamepadem umím obstojně, tak tady u GTA je vždy lehký auto-aim zapotřebí a je to tak divoké, že by to bez něj nešlo pořádně a tady prostě s myší vždy budu lepší. Samozřejmě kdyby to přestalo vycházet na PC, tak bych si poradil na PS, ale GTA, CoD apod. raději na PC.

Jde pak hlavně o ten rampage po městě a ne samotné mise. Prostě zdrhat při pěti hvězdičkách a dávat headshoty není jen tak.