Ten director mod nemá chybu. Doporučuju vyzkoušet, na blbnutí ideální věc. Instantní změny všech typů počasí, denní doby, lokací, hratelných postav, gravitace, superjumps, nesmrtelnost..
Někdy si říkám, zkusím jezdit autem ve 1st ... ale ono to nejde .. palubka je moc vysoko, prd vidím :D tak to vrátím zpět na 3rd.
Ale co je pravda, já zatím nestřílel z 1st ! to musím při dalším spuštění zkusit.
Teda co jsem ted videl nejaka videa, tak ty prestrelky na PC pusobi vazne zabavneji, nez na PS a to nejen diky FPS pohledu.
některé ty komenty na steamu jsou kouzelné :-)

"if this game ♥♥♥♥ed my wife, i wouldn't even be mad"

"The tennis “mini game” is more mechanically in depth than other games that focused exclusively on making a tennis game. Apparently.. there is even more than just tennis in this game!"

"Shoutout to the console peasants for beta testing this game."
Ono je to stejně šumák, NPC nedodržujou dopravní předpisy, takže jet úplně jak v autoškole se moc nedá.
@Luďa (17.04.2015 15:21): Zrcátka nejspíš kvůli výkonu nefungují, ale že by se kvůli tomu nedalo řídit mi teda nepřijde. Holt když s potřebuju podívat za sebe tak zmáčknu tlačítko.
Je chyba jenom u mě, nebo opravdu u aut nefungují zrcátka? V FPS se kvůli tomu vůbec nedá ve městě řídit. Nebo Amíci vůbec do zrcátek nekoukají a nevšimli si toho? :D
Na GTX 660 vše na nejvyšší nastavení, kromě pokročilých položek a AA (místo toho injectnuté SMAA). V průměru 34 FPS venku, v interiérech i víc. Což vzhledem k tomu, jak to ve vanille bez downsamplingu vypadá ujde (konečně nějaké normální nasvícení bez nutností korekce externími knihovnami). Btw, omezení ukazatelem zaplnění VRAM je nějak nefunkční. I když ukazuje 2560/2048MB, tak hra jede naprosto plynule. Takže předpokládám, že i majitelé slabších karet si v klidu zahrají.

Možná otestuju takové to klasické skákání z padáků a přeskakování se stíhaček na stíhačku (na to byl GTA vždycky dobrý) ale hrát mise za pologramotné dlaždiče po tom úvodu mě fakt neláká.
jo, staci fejkovy hodnoceni v podobe nekolika stovek v den vydani a je to :)
Konečně hraju za Trevora, je to fakt magor, ale je fakt zábava to sledovat.
Viděl jsem první pořádnou bouřku a to je maso, RDR a STALKER maj konečně překonatele. Jsem zvědav na bouřky v Zaklínači.
@kuler91 (15.04.2015 23:43): Tak např. já to ohodnotil, protože jsem to loni dohrál na xboxu. Lepší grafika je jen pozlátko, jinak je to úplně ta samá hra. Jistě, je tu first person, rockstar editor atd. ale já hodnotím hlavně na základu příběhu, který je stejný, a pochybuji, že by mě výše zmíněné maličkosti navíc přiměly změnit názor na příběh, který je z mého hlediska přinejlepším lehce nadprůměrný.
Mě hra prvotně taky hrozně bavila a ten několikahodinový úsek na venkově s Trevorem je opravdu fajn, ale po určitém čase mě to přestávalo bavit ... na můj vkus přišlo na scénu až moc "zběsilé" akce a hra se přestala držet tolik při zemi ... Z hlavního příběhu jsem dohrál přibližně 60 % ? Takže si netroufám tvrdit, jestli se něco po čase změní a přijde nějaký větší zvrat, ale já se bohužel začal silně nudit, takže jsem to ani nedohrál. Těžko GTA hodnotit a minimálně ve svém žánru určitě nemá konkurenci, ale opravdu nechápu, jak můžete po jednom dni dávat 100 % ...
Ve hře sice je x tisíc věcí, které může člověk dělat, ale žádná motivace k jejich plnění není a rychle se člověku přejí. Navíc Rockstar se PCkařům totálně vy**** na hlavu a je jasné, že PC verze byla jen "uměle" pozdržena ... Ani nemluvím o tom, že grafický rozdíl by člověk mezi konzol verzí x PC hledal jen s lupou ...
@Paul teď si to vystihnul: "blbá projížďka na kole je sranda"! Přesně to je to, co mám u her nesmírně rád a přijde mi, že z toho, co jsem hrál, to nejdále zatím zvládli dotáhnout v obou Mafiích a nebo třeba v nové hře Life is Strange, kde je to "blbá projížďka na kole" od začátku do konce :-) Doufám, že se to bude objevovat i v GTA 5. Často se totiž vývojáři docela zbytečně soustředí pořád a pořád jen na nějakou akci, ale přitom zvolnit a udělat nějakou blbůstku je často mnohem lepší.
@Walome (15.04.2015 22:54): nene, ač byla možnost, raději jsem si počkal na PC verzi. Teď hraju poprvé a po FC4 je to vyloženě balzám na duši :)
Žádný stupidní collectibles na každém kroku, žádné generické neustále stejné mise, žádný debilní HUD, žádné otravné postavy a nezajímavé cutscény, za to fantastické sense of place a atmosféra. Teď jsem si při západu slunce sjel ten Leviathan roller coaster, úžasný jak udělali tolik detailů, tohle bude taky něco až vyjde Vive nebo Rift..
S tou nigga kultůrou to vypadá že tam je jen ze začátku, aspoň doufám.
Mikeovo mise s rodinou mě zatím bavily moc, třeba i blbá projížďka na kole se synem je prostě sranda.
Jinak přebytečnejch prachů jsem se zbavil jednoduše, koupil tu nádhernou corvette...vlastně coquette :)
@Paul (15.04.2015 20:40): aha, já myslel že užs to hrál!

"furt samý homie sem nigga tam, jak ze San Andreas, já mám na tuhle "kultůru" dost averzi." jojo přesně tak, to mě skoro odradilo :)
Ještě tam je ten bug s tím kufříkem s penězi v moři nebo ho v PC verzi odstranili?
@Victor (15.04.2015 20:00): No nahráno kolem deseti hodin (vzal jsem si na zbytek týdne volno..) a kromě bizár bugu s benchmarkem (je potřeba dokončit prolog, jinak benchmark nefunguje správně) jsem na žádný bugy/crashe nenarazil, je to smooth like baby's ass.

Teď zrovna se stalo něco nehezkýho Marku Zucker...errhm Norrisovi :)
Pojmenovat parodii na Facebook LifeInvader, heh

Ale už se těším až budu mít Trevora. Franklin i Mike jsou super, ikdyž prvních pár Franklinovo misí není nic extra, furt samý homie sem nigga tam, jak ze San Andreas, já mám na tuhle "kultůru" dost averzi.
Zjistil jsem, že peníze jsou rozděleny na "Cash" a "Bank account". Takže možná proto se mi zdálo, že nemám půl milionu. Ale je fakt, že nepozoruju, že by mi prachy překážely :-)

Jinak jsem to tedy rozjel při full HD na very high. Zvýšit jdou ještě některé položky v Advanced graphics. Běžně to jede stabilně 60, jen při výbuchu nebo dalších částicových efektech to padá ke 45 FPS. Takže graficky a výkonem parádní.

EDIT: Když jsem si vyrazil na noční výlet za město k Vinewood sign, tak framerate už místy klesal k 40 - 50 FPS. Nejspíš jízda mezi stromečkama a srnkama (ještě možná v noci) je náročnější než v denním městě.
@montana (15.04.2015 15:28): no mě přijde trochu dementní když si Franklin stěžuje jak nemá peníze a přitom má na kajmanech ulito půl mega :)

Kouknu na ty nemovitosti teda.
Jinak teď jsem strhnul ten barák, docela sranda.
A opravdu jsem nečekal že to pojede tak dobře. Grafiku mám jen cca o 50% výkonější než PS4, ale přitom to jede o 100% lépe. Rockstar perfektně zoptimalizoval využití CPU, vytížení všech 4 jader je kolem 90%.

A furt přepínám mezi first/third person. Oba pohledy maj něco do sebe, jeden je imersivnější, druhej zas přehlednější a je tam eye candy těch aut.
Jsem tady četl jak ta cash navíc není na hratelnost problém.. Jak to maj tentokrát vybalancované...
@Paul (15.04.2015 13:35): Kup si nejaky nemovitosti :) Za nic jinyho nemas moc moznost to utratit. Tuneni aut je v singlu docela na prd, pac ho snadno nekde zapomenes/ztratis. V multaku uz je to jiny kafe :)

Fakt se neboj, ze by ti to nejak rozhodilo ekonomiku hry. Nemas si tam skoro co kupovat... naboju a zbrani je furt dost z misi. A z assassin misi pak vytahnes i stovky milionu, ktery nikdy neutratis.
Až do večera v práci a zrovna jsem přes teamviewer zjistil, že mám doma dostahováno a připraveno k hraní, ach jo :D
[re]Paul[/re]: Dobrý nápad. To bych taky mohl udělat :-) Jen jsem zatím hrál pouze za Franklina a ten má asi 300 dolarů. Tak kde je ten půl milión? :-)

A konečně se to dostahovalo :) První dojmy z hraní dobré. Mám to někde kolem high až very high a ve full HD to pod 60 neklesne. Budu muset zvýšit detaily :-)