@Dunemaster (09.04.2020 18:10): bohužel máš netbook. Dlouhodobý výkon u pasivně chlazeného netbooku není možný. Navíc co jsem tak četl výkon te iGPU zavisí jen a zapojení RAM v single nebo dual channel ale i na tom jak je to jádro taktované. Zkus dát detaily a rozlišení na max. možné minimum co to jde. Kolik máš pak fps? Postupně zdvihej detaily nebo rozlišení a ne aby tě napadlo si zapnout vyhlazování nebo anizotropní vyhlazování. :)

Velká nevýhoda notebooku obecně.

Řada výrobců a to i u zcela nových typů nabízí dedikované GPU s omezenými takty nebo horšími Video RAM (místo GDDR5 tam klidně dají staré GDDR3), takže ve finále lidi po koupi často zjistí, že jím to vůbec nejede jak si představovali
@Dunemaster (09.04.2020 06:54): protože netbook má CPU Intel Pentium N3700, který má iGPU HD Graphic 5300, která je sice teoreticky slušně výkonná a GP4 by měla bez problému utáhnou ale:

1. výrobce velmi pravděpodobně osadil RAM v single channel, tzn. 1 fyzickou RAM připájenou na desce, to snižuje výkon oproti 2 RAMkám o cca 30-40% v dual channel.

2. výkon je limitován faktem, že CPU i iGPU má omezení v TDP (6W) které samo o sobě limituje dlouhodobý výkon protože chlazení je pasivní.

V takové situaci nemůžeš očekávat, že netbook bude schopen utáhnout relativně náročnou hru na CPU (hodně závodníků na trati) a grafiku. Věřím tomu že na Grand Prix 3 nebo Half-Life 1 by to stačilo.
Mimochodem zkusil jsi snížit detaily a rozlišení?
No já si z ní sednul na prdel. Nejdřív jsem si pletl 1600x900 s 640x480 (vypadalo to podobně), ale Full HD je Full HD. Rozhodně se k tomu ještě vrátím. Jen to nesmíš porovnávat s posledními simulátory. Ne, fakt je v tom viditelnej rozdíl, zkus to. Na nižší bych to ale nehrál.

Já poslouchám MP3 ve 128kbps kvalitě. Ale mám Hi-Fi aparaturu za sto tisíc.
@vodkasesemtexem (06.09.2017 20:24): Grafika, která je normálně hnusná, se roztáhne do většího rozlišení, takže bude pořád stejně hnusná, ale větší? Tak jo. To je jako když si někdo stáhne z netu audio zprasený do empétrojky (rozuměj: hudba ve formátu MP3, 240kbps nebo horší) a myslí si, že když jí pustí na hifi aparatůře třeba za sto tisíc, vyleze mu z toho najednou supr zvuk - ani hovno, pořád to bude jen zvuk zprasenej komprimací do mp3... a paradoxně to s lepší aparatůrou může nakonec dopadnout ještě hůř, než se špuntama od rákosky strčený do mobilu, protože lepší hifina dokáže bohužel i líp ukázat, jak se dá ztrátovou kompresí audio zvuk zku*vit. Ale pochopitelně to neni jen o technice, ale i o tom, jaký kdo má uši, nebo jak je náročnej - a to samý může platit i pro tu grafiku hry, jen si tam místo "uši" dosaď "oči".
Mně zase nejde přenastavit rozlišení na širokouhlej monitor. Přepíšu to v poznámkách, ale ve hře jde max 1024. S normálním monitorem to lítá na 1600, 1900, to je potom jízda! Ale z něj mě bolí oči, tak mám smulu. Nedám víc než tři zahřívací kola. Nevíte, co s tím?

Pájka - Jak a kam nainstaluješ mody? Kde se to dá stáhnout?
Ahoj všem. Prosím vás, mám tento problém a potřebuji poradit. Nainstaloval jsem si hru
Grand Prix 4 na operační systém Windows 7 64bit. Je to již poměrně stará hra, tuším asi
tak kolem roku 2002. Nastavil jsem tedy odpovídající kompatibilitu a všechno frčí jak má.
Ale, když si nainstaluji mody, např. sezonu 1988, 1991, 1994, tak hra se sice spustí, všechno funguje jak má, ale vozy F1 nemají textury. Jsou jenom bílé. Přilby jezdců jsou v
pořádku, pneumatiky taky i vše ostatní okolo, jenom ty monoposty jsou bez textur. Když
jsem to kdysi hrával na Windows XP, tak všechno bylo v pořádku, ale teď pod Windows 7
to takhle zlobí a nemůžu přijít na to jak to odstranit. Nainstaloval jsem i staré ovladače na grafiku, ale nic to nepomohlo. Protože se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších her, tak
mě to fakt mrzí. Rád bych si to zase zahrál, ale ty sezóny, co tam je Ayrton Senna, ale jak
říkám, formule jsou všechny bílé. Nevíte někdo prosím čím to je a jak to dát do pořádku?
Předem díky.
odpovím si sám - vzhledem k tomu, blbečku, že se ti stejný artefakt objevuje na všech mašinách, tak to asi bude hrou! zkus pro jednou nepirátit a kup si originálku. jo a s tou mašlí ti to nebudu rozmlouvat!
to není možný! jakto že všude udávaj HW nároky kolem Athlona 1,5Ghz a mně to pořádně nejde ani na dvoujádru (pošhaná grafika)? když v době recenze hry - to znamená ve stejném roce vydání hry samotné, to na vobrázkách vypadá líp a lepší kartu asi těžko měli!!! ku*va! co dělám špatně? na sestavě Pentium M 2,1ghz (tj asi výkon Athlonu x 1,5) se 128MB kartou to jde plynule jen na střední detail. já už si asi hodím mašli, jesli mi tady někdo rychle neporadí...
propad v qualitě je tam neskutečnej, GP3 jsou celkem odporný závody, ale zajímalo by mě, jestli to (GP4) fakt nejde spustit na doujádru (konkrétně AMD X2 P520) win7x64, protože je to opět špatně graficky optimalizovaný a na pomalejším Pentiu M s XP se to zase nehýbe!
speedevil: Tech 5% je probuh za co? Sice jsem skoncil u GP3, ale ze by tam byl takovy propad v kvalite? :)