GoldenEye: Rogue Agent

22.11.2004

GoldenEye: Rogue Agent je střílečka z první osoby. Jde o spin-off odehrávající se v James Bond universu, ale bez návaznosti na stejnojmenný film či stejnojmennou starší hru GoldenEye 007. V průběhu hry potkáte i některé další postavy z James Bond universa.

V příběhu se ujmete se role bývalého agenta MI6, který při střetu s Dr. No přišel o oko a náhradou dostal oko bionické, kterým si vysloužil přezdívku "GoldenEye". GoldenEye je díky nepříznivým výsledkům simulované testovací mise, kde způsobil smrt agenta 007, z MI6 propuštěn a přidává se k organizaci známého záporáka z Bondovek, Aurice Goldfingera, jehož cílem je zavraždit jeho hlavního rivala, který je právě Dr. No.

Po stránce hratelnosti se jedná o klasickou first-person střílečku, v níž používáte nejrůznější zbraně a hlavní hrdina má díky svému bionickému oku k dispozici několik speciálních schopností. Hra nabízí celkem 8 úrovní a multiplayer až pro 8 hráčů online nebo 4 hráče ve split-screenu.