Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gauntlet: Seven Sorrows

12.12.2005
14.07.2008
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Unite as heroes. Fight as warriors. Live as legends.

Na jeho masité hrudi spočívala tíha vší vlády a s rozložitou korunou o váze několika kilogramů na hlavě přišla císaři každá rada vhod. Dokud v úsudku spoléhal na rady čtveřice hrdinů z lidu, říši se dařilo, nejposlednější poddaný měl svou míru obilí plnou a bezpráví nemělo šanci, leč časem začal vladař naslouchat sboru šesti byrokratů. Ti hrdinům záviděli nesmrtelnost natolik, až svého panovníka zmanipulovali k přikování všech čtyř na magický strom vespod světa. Místo života věčného se císaři dostalo bídného skonu, zatímco někdejší rádci dovedli v nastalé hexarchii jeho doménu na pokraj zkázy. Většina z nich nabrala podobu supících monstrozit tvořících součást sedmera strastí bránících monarchově duši v odchodu na věčnost. První strast již odčinil vysvobozením hrdinů z podsvětí, vyřídit jednotlivé zrádce však mohou spojenými silami jen oni čtyři.

První titul v sérii s ambicí odvyprávět silný příběh míří cestou co nejpřímočařejší akce bez přívlastků, čímž připomíná původní Gauntlet (1985) či třeba Sacred 3 (2014). Oproti Dark Legacy (2000) ubylo předmětů, generátory nepřátel ručící za neustávající řež jsou ovšem zpět - ty menhyrové chrlí příšery, pyramidkové zase lidi. Hromadění pokladů po cestě slouží výhradně k nákupům komb pro různě specializované charaktery mezi výpravami do rozličných koutů zlem sužovaného císařství. Věž dobrého čaroděje Sunmera je zároveň místem, kde postavy levelují a rovněž za zlato průběžně zvyšují úroveň útoku, regenerace zdraví a many. Artstyl v sobě mísí motivy conanovského sword & sorcery s prvky vypůjčenými z ikonografie příznačné pro staré civilizace středoamerických indiánů. Probíjet se lze až ve čtyřech na jedné konzoli či online.

Volné sérii se dostalo pokračování v indie rebootu Gauntlet (2014).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.