Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gauntlet

64
12 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
03.09.2014 PC
11.08.2015 PS4
Vývojáři:
Arrowhead Game Studios
Oficiální stránky:
http://www.gauntlet.com/
Invade the darkness.

Páni temnot se chytají za hlavu. Vnitřní vybavení jejich dlouhá staletí zvelebovaného dungeonu Gauntlet se mění v třísky, poskoci v krvavé fleky, zatímco zlato mizí v bezedných inventářích obávaných nájezdníků z povrchu. Čtyřčlenný postrach osazenstva zatuchlých kobek o sobě dal poprvé vědět v Gauntlet (1985), aby se po téměř třiceti letech vrátil formou 3D remaku téhož jména. Z top down úhlu pohledu nahlížený elf Questor, čaroděj Merlin, bezejmenný válečník a valkýra Thyra se prostřílejí, prosekají a prokouzlí skrz četná podlaží kobek plných smrtících pastí, nepřátelských hord a nesčetného lootu.

Nemrtví nezvaným hostům navařili a napekli, a tak jsou úrovně plné pochoutek, které členům skupinky doplní zdraví - pokud si ovšem jídlo sami v bojovém zápalu nezničí. Titul výtvarným pojetím nezapře, že pochází od tvůrců série Magicka, k tomu klade důraz na offline a online co-op až pro čtyři hráče. Co postava, to odlišná hratelnost a pro každou je k nalezení přichystána hromada brnění a zbraní. Magické relikvie vašim hrdinům otevřou nebývalé možnosti likvidace všeho, co se jim při výpravě za poklady postaví do cesty.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Hrali ste dobre známu Magicku? Je to od tých istých tvorcov. Hra je zameraná na coop 4 hráčov a ak to tak budete hrať, môže to byť naozaj zábava (ako aj v mojom prípade, díky Mazar, Vic a Jack).
Zábava to bola ale hlavne vďaka našim komentárom počas hrania, gameplay ako taký je dosť repetetívny a nudný. Prostredia sú veľmi podobné, tak isto aj nepriatelia a nápady v celej hre. Špeciálne schopnosti hrdinov (ktoré sa dajú kúpiť a následne aktivovať zbieraním modrých flašiek) nepotrebné a nezaujímavé.
Magicka toho ponúkala viac, hlavne obsahovala množstvo bohatej zábavy s kúzlením. Gauntlet ponúka len stále také isté kosenie nepriatelov bez nápadu.

Ak teda máte kamarátov na coop, kludne si hru kúpte a hrajte. Nezabere veľa času a trošku tej zábavy ponúkne.

Ak kamarátov nemáte a chcete to hrať single, pozrite sa radšej po inej hre.

Pro: hlas v hre, ktorý pravidelne bonzuje hráča čo zničí jedlo a potom sa ďalší 3 hráči do neho pustia :), coop pre 4 hráčov a vzájomné súperenie

Proti: repetetívne prostredie, nápady, nepriatelia...nepotrebné a nezaujímavé špeciálne schopnosti hrdinov

+16
  • PC 70
Dohráno na normal s Jack Dark, Maximus a Mazar. Hrál sem za Valkyru, se kterou sem byl ke konci hry už sehraný. Hru sem chtěl, protože sem hrál s DH první díl na automatech v Arcade herně a když sme si naklikali hromadu životů, tak sme u toho slušně a vtipně bavili.

Hra má pěknou grafičku, takovou komixovou - pohádkovou, něco podobného k stylu Torchlight. Nejlíp ve hře vypadá zlato. Všechny mince a truhly hned oko zaujmou a člověk k nim hned běží....

Pokud tam není nikdo dřív. Gameplay má cenu jedině ve více hračích, protože ve hře se snažíte o dvě věci - neumřít a získat co největší skóre. Toho dosáhnete jak zabíjením potvor, tak sbíráním zlata a nejlepé, když do konce dungeonu donesete na hlavě korunku, která vám spadne když vás někdo jednou zasáhne. V tu chvíli se ze všech hráčů stanou nemorální zloději a prakticky soupeři v závodě :) Při hře se tak rozhodně nejednou navztekáte. Na hru sem se musel hodně soustředit. Jednak když ztratíte kurzor, tak začnete útočit kamkoliv mimo, kde vás čeká smrt, a nebo zaspíte a jste pozadu ve sbírání zlata, nebo jídla, které ve formě kuřete doplňuje zdraví.

Co se týká ostatních postav, tak byl pro mě hratelný jen Elf, který byl dost mobilní, aby utekl z nebezpečí, nebo všem ukradl zlato. Co se týče nakupování, tak Gauntlet celkem zklamal. Vybavení je pomálu a něco dělá, až ve třetí nejdražší variantě a k jeho aktivaci potřebujete sbírat modré mana lahvičky.

Koupě hry nelituju a doufám, že bude další díl ve kterém se vychytají mouchy a přidá se obsah.

Pro: kooperace - soupeření, grafika, zlato, jednoduchý princip, chytlavé, Valkýra a Elf, oldschool příchuť, obtížnost, hlášky

Proti: Odzoomovaný pohled, kamera se posouvá pomalu, často nepřehledné, vyžaduje hodně soustředění, nemá smysl hrát sám, vybavení, opakující se prostředí

+14