@MickTheMage (31.03.2016 10:00): No ale to bych právě neřekl, protože goldbox hry z FR jsou na předních místech (minimálně PoR a CotAB) a ostatní goldbox hry stále chválí.

Ale souhlas těmi omezeními, to mě štve hodně. Už v Curse jsem po startu hry zjistil, že můj mág umí fireball, což mě úplně vyděsilo a samozřejmě dost zklamalo. tohle nebylo moc promyšlené.
@Richmond (30.03.2016 21:08): Jeho problem je, ze skratka nema rad "generic fantasy" resp. Forgotten Realms. Gateway je skratka to - par hrdinov a hrozba svetu, ktoru musia vyriesit. Cestuju z jedneho konca sveta na druhy, aby nasli par artefaktov, ktore im pomozu. A to je vlastne klucom jeho kritiky Gateway.

Plus, a to sa dalo cakat, zhruba od polovice hry je clovek skoro so vsetkymi postavami na max. leveli. Boli to hlavne ak si si vytvoril half-elf klerika, ktory uz v zivote vyssie nepostupi (ani v pokracovani) :) Auch.
Tak to vypada, ze hra obsadi posledni misto v serii. Neni to uz takova vyzva jako predchozi tituly a pry i mene zajimave. Tpnul bych si, ze i dalsi hry neprekonaji Pool of Radiance, Curse ci Champions of Krynn. A jak znam Chestera, tak i ty Ringovy posledni dva dily to nedokazou, protoze tam ta cetnost souboju je asi nelidska.
Nejlepší Gold Box hra je pro mě osobně Death Knights of Krynn, pak Dark Queen of Krynn.