Gallows Village

2003

freeware

Příběh hry Gallows Village vypráví o mladíkovi, který si zaplatil výlet do divočiny od cestovní kanceláře Survive & Alive, při němž byl vysazen na téměř opuštěném ostrově a bude jen na vás, jakým způsobem se v jeho kůži prokoušete dál a jestli vůbec dokážete přežít a vrátit se zpět do civilizace. Na ostrově se kromě masožravých stromů nachází žebrající důchodkyně, dobromyslný hospodský, ale hlavně mocný kouzelník Kaprfíld, jehož magie je vaší letenkou zpět do normálního života.

Autorovi je nutné přiznat logičnost úkolů, které se před hráčem objeví. K vyřešení těch složitějších se zde pak objevuje dostatečné množství nápověd, a tak je průchod hrou plynulý a nechává možnost soustředit se na vtipné dialogy. Ikonky pro jednotlivé akce jsou graficky hezky provedené, mají nápad a jako ve většině adventur se jejich prostřednictvím budete zabývat sběrem a následným používáním předmětů.

Jedná se o titul vyrobený v Adventure Game Studiu a bude vás jím provázet MIDI hudba obsahující několik skladeb Mika Oldfielda.

V této české freeware adventuře mě potěšilo logické řešení úkolů, ale naopak mi nevyhovovalo přepínání mezi jednotlivými činnostmi. Tuto mechaniku, jež se u adventur občas používá, nemám vůbec v lásce. Podle mě to jde vždy vyřešit tak, že s postavami pouze mluvím (nepotřebuji komentář k jejich vzhledu) a předměty prvním klikem okomentuji a při druhém se buď stanou neaktivními anebo je seberu.

Šibeniční vesnice je zajímavé dílko, které mě zavedlo na ostrov, obydlený jen pár domorodci a masožravými stromy. Není však zajímavé natolik, abych si ji někdy v budoucnu zahrál ještě jednou.

Pro: logické řešení úkolů

Proti: přepínání činností, zobrazení, příběh