Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Galactic Civilizations II: Dread Lords

21.02.2006
84
25 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Druhý díl budovatelské tahové strategie Galactic Civilizations nás vezme do roku 2225, kdy se ambiciózní lidská rasa vydává do dalekého vesmíru s cílem ovládnout celé galaxie. Narazí však na tvrdý odpor a s pomocí spojenecké rasy Altaranů z prvního dílu (potažmo datadisku) bude muset bojovat nejen o nadvládu, ale i samotné přežití.

Galactic Civilizations II se díky vysoce konfigurovatelnému 3D enginu (jeho editoru) a chytré AI soustředí na velké množství možností a svobodu hráče, například je možné si vymodelovat bojové lodě dle své fantazie, téměř bez omezení.

Kromě kampaně je také možno hrát náhodné mapy za jednu z 10 dostupných ras, ovšem multiplayer bychom hledali marně.


Poslední diskuzní příspěvek

Ten management planet je opravdu hodně základní. A tři prdele technologií to nezachrání. Spíše naopak. :-(

Jinak bych také očekával, že další civilizace nebudou dělat tolik drahoty s vědeckou a ekonomickou spoluprací. Nějak v tomhle vesmíru nikdo nevěří na kapitalismus. Trochu mě to pak nutí vykašlat se na nějaké budování a prostě si vynutit pozornost silou. V čemž je zase kupa problémů s logistikou, abyste mohli vytvářet větší flotily. Že má hra svá pravidla chápu, ale tohle je až házení klacků pod nohy.

Jinak grafika krásná. Možnosti úprav lodí a stanic také super. Jenže... Mě na tohle zase až tak moc neužije. MoO2 mě zatím určitě bavil více.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Galactic Civilization je veľmi zaujímavá a originálna turn-base stratégia. Ako názov hovorí, budete v nej ovládať jednu z civilizácií. Je to v podstate Civilization vo vesmíre. Väšou úlohou je galaxiu ovládnuť a je len na vás ako to spravíte. Môžete si podrobiť ostatné civilizácie bojom, ovládnuť všetky obchodné cesty, skúmať nové technológie, rozšíriť svoju kultúru aj do najodľahlejších kútov galaxie a mnoho iného. Zaujímavá je aj tvorba vlastných vesmírnych lodí, ktorá je veľmi prepracovaná. Je len na vás koľko bude mať vaša loď zbraní, kde bude hlavný motor, aká bude loď silná...Táto stratégia má neuveriteľný počet možností. Hra má bohužiaľ dosť stereotypnú kampaň. Odporúčam všetkým fanúšikom sci-fi hier.

Pro: veľa možností, počet rás, prepracovanosť, tvorba vlastných lodí, výzkum, diplomacia

Proti: slabá a nudná kampaň

+21
  • PC 95
Už mi to tady pěkně pije krev. Je to sotva pár hodin co tudy proletěla imperiální flotila a já tu jsem zas nad sklenkou čpavkového panáku a hlavou se mi honí myšlenky na přeběhnutí. Nechápejte mě špatně, práce na těžební stanici naše mocného impéria není vůbec špatnej flek, to ne.
Jenže válka už trvá moc dlouho a za chvíli dorazí i sem.

Jsme ve válce proti Yorskému kolektivu a situace nevypadá vůbec dobře. Ještě před válkou byla celá naše výzbroj koncipovaná proti Drenginům a jejich těžkým zbraním a když nás pak náhle přepadli Yorové, nebyli jsme na jejich laserové zbraně připraveni. Teď strašlivě pomalu dobíjíme soustavu za soustavou. Vypadalo to jako kdyby naše lodě navrhoval nějaký neumětel, jako kdyby to byla jen počítačová hra. Pche.
Nad zrůdnosti Yorů mi ale stále běhá mráz po zádech. Ty stroje nemají slitován. Nikdy nevěřte robotům! Použili proti nám toxické a jaderné zbraně, jako by ani nechtěli naše planety nadále využívat pro sebe. Konvenční boj je sice ztrátovější, ale aspoň pak přeci můžete planetu využít! Strýc Qhdienfierergkro říkal, že s tohle si za dob kolonizace nikdo neuměl představit.

Navíc, je to zvláštní. Ti proklatí Yorové nás napadli těsně potom, co Terrané prosadili ve Spojených planetách rezoluci o odzbrojení obchodních konvojů. Yorové nám tak ihned ochromili obchod. A hned potom nám Terrané nabídli onen dovoz válečného materiálu. Skoro to vypadá, jako by nás všechny...
Ale ne, tyhle konspirační teorie jsou beztak nesmysl. Terrané jsou naši oddaní spojenci. Sice ne v boji, ale bez jejich půjček a dovozu materiálu výměnou za naše technologie bychom byli pěkně v háji! I když, už i technologicky nás Terrané předběhli.

Zase musím myslet na přeběhnutí. Ostatní kluci se už schází v dolní palubě a domlouvají se. Prý bychom se mohli vzbouřit a přidat k Terranům, jako tamti ze stanice č. 87. Možná bych se na tu schůzku dole mohl podívat. Přeci jen...ty lidské samice! A ta...zmrzlina, co nám sem dováží.
Chapadlem jsem zaplatil barmanovi (musel mít podezření, všech jeho 5 očí mě sledovalo) a vydal se výtahem do dolních palub. Náhle se ale z reproduktorů na stropě ozvalo hlášení.

"V rámci zachování naše válečného snažení nařídil náš Nebeský Císař navýšení válečné daně ze mzdy o 10%. V těchto těžkých časech se i vy musíte..."

Na onu vzbouřeneckou schůzku jsem šel odhodlanější než kdy jindy.

Pro: technologický strom; výborná diplomacie; možnost stavět vlastní lod; jednoduchý, ale detailní managment planet; atmosféra; různorodost ras a s tím i gameplaye; možnost vytvořit vlastní rasu

Proti: poněkud jednoduché dobývání planet

+19