Frozzd

22.12.2007

freeware

Vesmír zamrzl! Vžijete se do astronauta v malé bílé raketě a brzy na jediné nezamrzlé planetce narazíte na krále Mubblíků, kterému musíte pomoci zachránit jeho lid a porazit zlouna Frozzda.

Plošinovka Frozzd staví na 360° gravitaci, což znamená, že je vaše postava vždy přitahována ke středu nejbližší plošinky/planetky. Hra se klasicky ovládá na šipkách klávesnice, kromě vesmírné mapy, která slouží jako menu. Úkol, zachránit všechny Mubblíky, zní jednoduše, ale jak to tak bývá, opak je pravdou, neboť jsou zamrzlí v ledu a hlídaní Frozzdovými přisluhovači. V tom vám pomůže mubblí král, který vás následuje a podle pokynů může likvidovat nepřátele či rozmrazovat Mubblíky. Rozmrazení Mubblíci vám do konce úrovně pomáhají podobně jako jejich král, po dokončení levelu je vždy odvezete na jejich domovskou planetku. Levelů je celkem 12 a odemykají se podle počtu nasbíraných bodů.

Frozzd byl vytvořen pomocí programu Game Maker a zúčastnil se vývojářské soutěže YoYoGames Winter Competition 2007, kterou vyhrál. Rasa veselých Mubblíků je použitá i ve Venbruxově hře Mubbly Tower. O hudbu se postaral Kevin MacLeod.

Je to už dlouho, co jsem hrál Maru a They Need to Be Fed, vycházející svým principem právě ze hry Frozzd. Když jsem zmíněné tituly doporučoval Romče do výzvy, narazil jsem při tom na tuto plošinovku s 360° gravitací.

Mým úkolem bylo v roli astronauta zachránit všechny žluté bytůstky, které byly zmrazeny zlým Frozzdem. Narážel jsem při tom na nepřátele, na které platila vždy jiná taktika, ale jedna věc se neměnila, čím více žluťásků jsem měl k dispozici, tím rychleji jsem porazil své soupeře.

Nakonec přišel finální souboj na domovské planetě Frozzda a stál opravdu za to. Nabral jsem všechny žluťásky, které jsem zachránil (a že jich bylo) a počal likvidovat jednoho protivníka za druhým, včetně samotné planety. Jesse Venbrux plošinovky umí a moc mě mrzí, že další dva díly They Need to Be Fed vydal jen na mobily.

Pro: 360° gravitace, příběh, různorodí nepřátelé, žluťásci, konec

Proti: krátké