@Jumas (04.10.2021 10:32): no vidíš! Mě první konzoli koupila, kdysi dávno v časech socialistického Československa, babička.
Pamatuji si to dodnes hodinářství na Hlavní třídě v Porubě byla v prodeji vytoužená digi hra Chobotnice (až mnohem později jsem zjistil, že jde o bezlicenční kopii Nintendo). Hru jsem v minulosti dohrál opakovaně nespočetkrát, stejně jako Vlka a Zajíce, apod. Tak primitivní (ne jednoduché) a tak zábavné. :)

Na rozdíl od Tebe mi jinak nikdo konzoli nedaroval. Xboxy jsem si musel hezky koupit za těžce vydělané prašulky. :)
@veselykralicek (04.10.2021 00:31): ne tak zcela. :) Pod Windows 10 vyšla jen osekaná verze Forza Motorsport 6 Apex odkaz, která neobsahuje Porsche expansion.

@Jumas (04.10.2021 00:09): je mi to jasné. Mám to podobně s PlayStation. Neznám nikoho v rodině nebo okolí kdo jej má. Každopádně obsahově je to cca na 8 hod závodění pro zkušené, pro nováčky v FM se herní doba výrazně prodlouží, protože Ti se budou muset nejprve naučit jezdit. :) Třeba jednou o Xbox zavadíš.
@Jumas (04.10.2021 00:09): Já myslím, že FM6 je dostupná i ve Windows 10 v tom jejich shopu.:-)

A můžeš to hrát na PC jako normální člověk.:-D

Jinak ta expanze je celkem krátká. Ale tak lepší než drátem do oka..
@Rapier (03.10.2021 23:55): Já vlastně ani nevím, jestli někdo z mých kamarádů nebo známých má nějakou verzi Xboxu. Jeden Kamarád má X360, ale novější netuším. V rodině Xbox nemá nikdo.
@Jumas (03.10.2021 23:52): samozřejmě můžeš si zakoupit nový future proof Xbox Series S/X a hru si díky zpětné kompatibilitě užít. :) Případně požádat rodinu, nebo kamarády o zapůjčení Xbox One+. :)
@Jumas: Jumáši! :) V bazaru sežeň konzoli Xbox One S za babku, a užij si expanzi Porsche, viz. zajímavost. Doporučuji. Ačkoliv kampaň není tak zcela jako v Need for Speed: Porsche 2000 , je to jedna z mála her kde se dá jezdit v kampani jen ve vozech značky Porsche, a to se cení.

Přestože je FM6 poměrně dost obtížný simulátor pro začátečníky (někdy hanlivě nazývaný simkádou), díky složení tratí se zde budeš cítit jako v Need For Speed. Praha, Alpy, a další venkovské závodní okruhy, např. Maple Valley.
Včera jsem je opět pokoušel na XOne S controlleru se všemi asistenty off (režim simulace), s výjimkou zobrazení brzdné stopy a automatické převodovky na F1 okruhu v Abu Dhabi pokořit druhé kolo kvalifikace v kariéře.
Už jsem několikrát byl na 3, 2 i tom 1 místě ale stačí jediná chybka a vše je ztraceno! Min. 20 pokusů.

Co mě mrzí je fakt, že AI byť je hodně povedené (mám obtížnost někde okolo průměru, vyšší zatím nedávám) jakmile Vás nabourá a roztočí do hodin nebo na svodidla nebo do bariéry tak je to prakticky na reset závodu. S poškozeným vozidlem a z okamžitou ztrátou 10-20 pozic to už na bedně nejde dojet. I přesto, že jsem AI vypnout agresivní chování (vybržďování, apod.) stejně se stane, že AI nebo já do někoho vpálím pokud to neubrzdím.

Taky jsem zaregistroval, že klíčem k vítěství je projet první 2-3 zatáčky (obvykle začínám na 12 místě v polovině peletonu) a předjet co nejvíce soupeřů a ideálně skočit na 4-5 pozici. Nicméně i tak tlak na to neudělat chybu byť jedu na první pozici je obrovský. Jakákoliv chyba je okamžitě potrestána AI ztrátou min. 2-4 pozic.

Pro mě to je simulátor jak vyšitý, závodní jezdci se sice ušklíbají, že jedině Asseto Corsa, iRacing, Life for Speed a pod. ale na controlleru je to neskutečná výzva v každém ohledu. Zpětná vazba na Xone controlleru je naprosto famózní, v tomhle ohledu je ovladač od MS mnohem lepší než konkurenční PS4 (méně force feedback motorků).
A to jezdím jen s Volkswagen Golf R, které je relativně pomalé! Obrovský problém i za sucha nastane v okamžiku kdy přesednu na jedno z Ferrari (brutální zrychlení) a věřte nebo ne ale mám neskutečný problém jet rovně za sucha a netočit se v hodinách! Na ovladači to je peklo na suché trati, na mokré trati se absolutně nechytám. Asi by to fakt chtělo ten volant a pedály.
Tahle simkáda je fakt pecka. Dnes jsem hrál více než hodinu s kolegou z práce na split screenu. Se všemi asistanty off, s výjimkou stopy brzdné dráhy a automatického řazení vše na simulation. Soutěžit ve dvou je neskutečná zábava. Na ovladači nebylo vůbec snadné řídit i Volkswagen Golf se kterým jsme oba jezdili.