Čtyřka vypadá skvěle, mám dojem, že Crew 2 to proti ní bude mít dost těžký.
Vše je super, ale letos na E3 očekávám, že jakmile oznámí novej díl FH, tak bude tam více novinek a když to tak řeknu blbě .. ne furt dokola to samé. Jednou mě to bavilo byl jsem nadšen, podruhé taky ještě, ale po třetí už nevím no :(
@Paul (17.05.2018 08:27): Možná. Ale samotné závodění by mělo ideálně popírat fyziku a obsahovat zbraně. :)

Nicméně FH3 mě celkem bavilo. To své Lambo tam mám opravdu rád a je super, že taková hra je. Jen něco z tohohle soudku mi stačí je opravdu jen jednou za čas.
@Jab (komentář): skoro mi z toho komentáře přijde, že by se ti mohlo víc líbit Crew. Sice má slabší fyziku, ale kampaň má jak z nějakého (slabšího) Fast and Furious včetně definovanýho záporáka a player postavy co vypadá jak Gordon Freeman (ale mluví) :)
@Jab (komentář):
"Vadí mi ingame klony dalších hráčů, jejich auta zprzněná omalovánkami a hnusnými nálepkami."
No a to víš, že někde v menu (nepamatuji se) jde vypnout aby se ti zobrazovali hráči s jejich omalovánky a abys viděl jen originál barvy? Pokud se nepletu ta volba tam je ale nemohu se teď podívat pro ověření.
Ano je to něco jako TES s auto. V tom s Tebou souhlasím, i proto mám raději Forza Motorsport 6/7 kde je regulérní kampaň.
Aha, už chápu to gró. :) Jsou tam auta a ta jezdí! Nejoblíbenější vůz je jako vždy Lambo Aventador. Ale potěšily is starší Aston Martiny a Jaguary. Nebo Mazda MX-5. Grafika aut moc pěkná. Prostředí okolo je oukej. Na QHD to geforce 1070 ještě většinou na těch 60 fps dává. 4K (v mém případě simulován QHD s DSR) je okolo cca 45 fps. Což už je docela málo.

Je to spíše taková fajnová blbinka. Ale prostě rakety tomu chybí. A taky nějaká jasnější kampaň. Nic proti open worldu ale. Možnost vytáhnout někam za západem slunce svůj oblíbený veterán je cool.
@Jab (10.05.2018 08:10): Tak rollcage je úplně něco jinýho. Tohle má mnohem blíž k simulacím než rollcage, já to hrál s vyplejma asistama a volantem a je to velmi schopná simcade. Rollcage taky skvělý, ale osobně preferuju reálný auta a lokace. DLC mám obě (byly ve slevě za 3 kila obě) a zatím jsem hrál jen Blizzard Mountain, který vypadá dobře a pro variabilitu se vyplatí. Na nějaký extra auta bych kašlal, už takhle jich tam je snad pár stovek. Nevím co myslíš windows čtvercem. Jinak optimalizovaný je to už dobře (trvalo jim to), jede to 1080p, 4*MSAA a ultra bez dropů z 60ti.
@Paul (10.05.2018 08:04): Tak díky. ;) Rollcage to v mých očích těžko překoná. Taky se chystám koupit Grip, až vyjde v plné verzi. :)

Ale arkádové závody jsou jednoznačně lepší jak pokusy o věrné simulace. Právě proto bych hned kupoval DLC, které by do FH3 přidalo rakety a rotačáky. FM7 ale možná také zkusím. Uvidím. :)

Btw vyplatí se nějaké DLC do FH3? Mám teď jen ty Hot Wheels. Co jsem koukal, tak existuje nějaká Fast and Furious efice, která přidává auta. Ale netušil jsem, zda jsou úplně nová nebo jde jen o FaF polepky a tunning. :)

Btw příjemné bylo, když mi to nabídlo vše na ultra ve 4K (monitor mám QHD ale mam povolený upscale přes kartu). :) Nepříjemný byl ale ten pohled na základní menu, kde je to samý locknutý windows čtverec. Arkáda by mě tedy mohla pustit dál od začátku... :(
@Jab (10.05.2018 07:43): Pokud si vzpomínám tak do 900 Kč když máš zakoupené Gold členství (aha, ty nemáš konzoli :) ) a na US store ještě levněji. Forzy bývají poměrně často ve slevě pro majitele MS Gold.

EDIT: pro představu nedávno jsem zakoupil Forza Motorsport 7 standard edition za 1100 Kč na store, digitální verzi PC Play Anywhere ale pochopitelně mám předplacené roční GOLD členství. Koupit to tenkrát na US store bylo to ještě o 2 až 3 stovky levnější. To jsem ale ještě neměl za sebou tu proceduru s mým Live účtem.

EDIT2: jinými slovy pokud bude v akci GOLD za 20Kč na měsíc jako např. o vánocích 2017, tak si ho kup a za ty GOLD si pak koupíš stejnou hru ve slevě. A to obvykle dost výrazné. MS má poměrně často GOLD v akci na měsíc, tzn. že od aktivace ho máš fukční přesně 1 měsíc.
@Jab (10.05.2018 06:36): MS Store výhodný je, pokud kupuješ ve slevách, nedávno byly všechny Forza ve slevách. Taktéž ušetříš za nákup pokud si založený Live MS účet převedeš do USA, zadáš v billing informacích adresu nějakého hotelu nebo knihovny na Floridě (nulová daň) a přidáš znovu svou debetní/kreditní kartu. Pak přes free VPN se připojíš do USA aby jsi dostal US IP address a nakoupíš na store za ještě lepší ceny než na CZ store. Takže asi tak. Pro to kdy jsou jaké hry na MS Store v akci doporučuji pročítat pravidelně xboxweb.cz tam najdeš i zmíněné návody jak na nákup, apod...

EDIT: což mě Jabe připomíná, že jsem si na US store zapoměl koupit za pouhých 200Kč datadisk Island Storm k Forza Forizont 2, který dle mého názoru je atraktivnější než FH3. Ovšem stejně jako Forza Motorsport 6 nebo Forza Horizont 1 pouze na xbox one. :)
Dotáhnuto (50 giga). Zítra si zahraji. Btw na storu za šestnáct kil, přes heureku za méně než polovinu... Ten MS store je výhodný jak steam. :P
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli někdo neví jak se nastavuje v online adventure při závodech auto.... vždy při startování závodu (championshipu) mi to nabízí auta ale bohužel zatím mi to nabízí jen nějaké podle svého výběru a ne ty co mám koupené např lamborghini sem ještě neměl v online.... jsem levl 27, nevíte někdo proč to tak je? a když tak poradit jak to nastavit abych si mohl zvolit svoje auta a ne ty jejich křápy, které mi to samo navolí... díky
@kuler91 (23.12.2017 13:24): Nadšený. Jsem původně PC master Race a tady vidím prostě všechno lepší. Samozřejmě je to i tím, že vývojáři na PC optimalizace kašlou. Poslední Tomb Raider je tam neskutečný. Forzy jsou úchvatný. Zaklínač je konečně dokonalý a perfektně odladěný.
Zkoušel jsem nový NfS (je to arkádová blbina, takový angličáky), nejdřív na PC a pak jsem si koupil bundle na XBOX a rozdíl jako sviň. Přitom na PC mám grafický čip postavený na podobný architektuře jako ten v XBOX ONE X. Tam není důvod pro takové rozdíly, ale jsou tam. Koneckonců i toho Tomb Raidera jsem hrál původně na tom samém. Efekty, který na silný grafice od AMD na PC vlastně nejdou tady fungují překrásně a jak je to ostré a ten obraz, krása.

Tady MS tlačí defakto na trh AMD mikropočítač a všechno tam prostě funguje. Od fyziky po vyhlazování a nepotřebuješ řešit zda nvidii na efekty vlasů nebo AMD na DX12 nebo vulkan. Tady jim jede obojí.
Povedla se, ten výkon je vidět a na hrách poznat. Samo to má porodní bolesti (divný a pomalý rozhraní a tak) a jasně, ještě se může ukázat spousta problémů.
Teď je to ale prostě nádhernej kus funkčního hardware.

Zatím to ale funguje dobře.
Já si to vyřešil tak, že jsem nyní šťastný majitel XBOX ONE X.
Sice jsem neměl ty problémy co popisujete, ale zase jiné – když jsem jel ten nejdelší okruh kolem celé mapy, tak u konce třetího kola mi to vždycky spadlo.
Zjevně to Playground Games fakt nějak zvrtali, nebo to má pořád nějaký problémy. Ta hra je moc dobrá, ale tohle je fakt naprd.
Nemá někdo zkušenosti s jedním problémem. PC verze, xbox one ovladač .. během hry mi to furt píše co chvíli controller disconnected ... A nevím, co s tím mám dělat :D jinak mám novej ovladač, na ETS2 a ATS mi funguje dobře, takže je nějakej problém přímo u Forzy.
@tomi2k9 (22.12.2017 11:40): Já zas chvíli bojoval s tím, že mi po koupi těch DLC hra při spuštění spadla. Musel jsem googlit, a řešení? Stáhnout ze storu jakoukoliv aplikaci. A pak to začalo fungovat. Microšrot prostě. Ale jo, co jsem pak letmo zkoušel tak hory i horská dráha vypadaj výborně :)
Na Windows Store (ugh) je teď sleva na expansion pass (oba dva datadisky), místo litru stojej tři kila. To už je akceptovatelný.
@David_Cravford (22.11.2017 13:02): Ve hře je možnost úprav skoro všeho, od komplet swapu motoru, po tuning seriového, překopaná zadokolky na čtyřkolku atd, nárazníky obsahují jen některá auta a jsou to existující nárazníky - Například Nissan má něco od Nisma, BMW má Hammann, Honda má C-West nebo June...

Hra je za mě parádní, je to odpočinková arkádička, kdo chce víc, může zvolit Motorsport 7, to je už meniší arkádička. Na Horizon mě mrzí pár věcí - dlouhé loadingy (když hru spustím po delší době, probíhá nová optimalizace hry, pak teprve load, na začátku navíc hodně padala a byla nestabilní, dneska už je to o dost lepší), podpora volantů sice je, ale hra má problém s multi-USB supportem, mám G29, k tomu připojenou hydraulickou ručku a ještě řadičku od Thrustmasteru TH8A, bohužel, řadit můžu pouze pádly pod volantem, protože hra mi nedovolí bindovat klávesy na jednotlivé rychlostní stupně. Na netu jsem našel videa jak to lidi pomocí jiných SW zprovoznili, pro mě zatím nefunkční. Díky tomu hru vlastně už nehraju, rád si řadím a hraju se spojkou a dokud nenajdu řešení, tak radši budu brázdit Motorsport 7. Další mínus, stejně jako u Motorsportu 7, 6 a ostatních, jde sice swapovat motory, ale mrzí mě, že už to není jako ve Forze Motorsport 4, kde jste měli třeba Civica a mohli do něj narvat Integru nebo S2000, nebo jste měli BMW M3 E30 a do něj jste narvali třeba V10 z M5...prostě reálné swapy motorů, které existují, teď se swapuje za nějaké univerzální motory označené jako Rally nebo V10 atd...to mě mrzí...

Hra je jinak super a bavila mě na dlouhé hodiny, doporučuju s Xbox ONE ovladačem, snad jediná hra co využije na Xbox ONE ovladači vibrační plynový a brzdový triger. Co musím vyzdvihnout je soundtracka a samozřejmě grafika, ani nevím kolik času jsem strávil někde na výhledu a jen se kochal výhledem a změnou počasí, sledoval jak se tvoří bouřkové mraky, nebo se díval na noční oblohu....nádhera
@Korbitch (22.11.2017 06:03): mapa je malá, ale závodů je v ní spousta a daj se vytvářet vlastní. A jak píše Nikdykde, fyzika a pocit z jízdy tu nemá konkurenci. Ale na Crew 2 se taky těším, pokud to Ubi nezazdí lootboxama atd.
@Korbitch (22.11.2017 06:03): protože auta a pocit z nich je fakt dobrej, moc dobrej, v tomhle je to taky můj favorit. Taky je jich tam o hooodně víc.

Ale The Crew je jiná, má zase jiný přednosti a ta možnost jet s kamarádem dvě hodiny jízdu kolem hranic, to jinde nemůžeš. Já mám rád obě hry a obě doporučuji.
Tak mi to bylo věnováno s tím, ať zapomenu na Crew. No, nevím. Mapa je fakt směšně malá a ten počáteční pojezd v Lambu mi nepřišel o nic lepší, než jízda v Koenigsegu.
jo a zrovinka náhodou mají na winstore slevovou akci a Forza horizon 3 je tam za 775 korun.
tvl ten Blizzard DLC si dělají prdel ne ? Tam je těžké v závodě porazit ty auta i na nejnižší obtížnosti :D to je nějaké bugnuté. Oproti vanille je to o hodně těžší.
@HELLER (19.06.2017 08:52): jsem na tom stejně, taky už komplet všechno hotový, jen championships mi zbejvaj. Ale jako dost mýmu OCD vadí ten bug že ikdyž mám hotový všechny exhibition závody, tak mi to ukazuje 62/63 (nebo kolik jich je). A tenhle bug prostě nejsou schopní opravit, dementi :)
Tak mám to za sebou, teď jsem už ve fázi vyzobávání zbylých závodů :) denně si tam něco splním, zajezdím si, je to hodně fajn, po dlouhé době fakt super arkádové auta, u kterých jsem solidně vytuhnul :D Proto dávám skoro absolutní hodnocení.
To právě není ono .. to jsem zkusil :)
ALe koukal jsem, že je to v menu, mám to uzamčené, tak zkusím zítra pohledat ve skillech, jestli se to někde nějak odemyká.
Prosím, jak začnu plnit Horizon Promo Cars Captured ? nějak jsem z toho zmatený :)
Jo, už jsem to objevil, že je potřeba expansion pass ... jsem se v tom přehledu ztrácel :)