Jinak co se týče edic, tak už i ta Standart edice bude obsahovat DLC ? ty sněžné závody. Nebo na to je potřeba mít Deluxe ?
Cena padne, až jakmile na E3 oznámí další Forzu :) doufám, já si počkám ještě :D stejně hlavně hraju Witchera 3 ted
@Cobot (04.06.2017 08:43): Počkat, ty bys jako chtěl mít možnost rozhodovat si o tom kam se ti budou instalovat hry ? WTF? Copak nechápeš že MS ví nejlépe co smíš a nesmíš se svým PC dělat ? raději /sarcasm..

@Rapier (04.06.2017 09:25): to je zajímavý příběh, představ si že FH3 na storu stojí 1799Kč. Což v momentě kdy je člověk zvyklej kupovat hry za 800Kč docela zarazí. Ale pak si člověk uvědomí, že tohle je Microsoft, a Microsoft je greedy cunt, takže jakékoliv překvapení padá.
Co Váš zaráží na těch "konzolových" cenách? Za Battlefiled 3 (a později 4) jsem dal 1200 Kč za základní hru, další 1000 Kč za premium s datadisky.
Já zatím zkoušel jen Apex a ten se mi celkem líbil. Nicméně kromě ceny nezkousávám instalaci na root do widows apps. Sice už to nenutí instalovat na Céčko, ale i tak mi tohle dost vadí.
@HELLER (03.06.2017 20:27): škoda že je to na tom storu tak nechutně předražený. Samotnou hru jsem koupil ve "slevě" kdy stála "jenom" lehce přes litr. Teď čekám kdy bude v akci ten expansion pass, protože dávat další litr, fakt ne-e.
Volantu jsem se již zbavil, tak musím kdyžtak pohledat gamepad.
Nedalo mi to a zkouším demoverzi staženou ze Storu a je to úžasné. Není nad to jet Ultra detaily 60FPS ... tak mě to chytlo i na klávesce, že dost možná neodolám a koupím plnou :D
Dá se to na Winech hrát i klasicky na klávesce ? :) nebo raději nutno připojit gamepad ?
Vyšel nový patch a zní velmi zajímavě:

Improved CPU Performance
We have observed that a large portion of players are CPU limited when trying to run Forza Horizon 3 at high frame rates, including locked 60 FPS and unlocked. By analyzing telemetry, we have developed targeted optimizations for this group of affected players by increasing the number of concurrent threads used by the render architecture. We have taken further advantage of DX12 capabilities to allow the visuals to be processed out of order during the frame, in order to reduce synchronization stalls and decrease CPU execution duration. These changes result in a significant CPU performance gain on High or Ultra settings when running on PCs of Recommended spec or better.

@Paul (22.01.2017 16:17): já teda zkoušel jen to demo nevím co tam je za obtížnost, ale na to, že jsem měl v sobě několik morgenu tak jsem snad ani jednou neudělal větší bouracku:) asi praxe z driveclub a gran turismo tam jsem se musel snažit přeci jen o něco víc než mi to přišlo pod kůži a dokazal jsem projíždět zatačku s minimem brzd :-)
Na gamepadu mi to taky přijde mnohem snažší. Na gamepadu jak dostanu smyk, tak ho perfektně bez problému vyberu i bez assistů. S volantem se jdu (doslova) klouzat :) Ten rozsah 1cm na gamepadu versus 900-1080 stupňů na volantu je trochu rozdíl.
@Rapier (22.01.2017 12:00): Na ovladači se FH hraje líp než na volantech, takže žádný strachy. Přizpůsobení obtížnosti je fajn, maj to dobře zmáknutý, takže si tam každý najde to co mu bude vyhovovat. Jen škoda občasný přílišný debility AI :)
To mě připomíná, že jsem konečně začal používat XONE S a hraji aktuálně FH2. Nastavil jsem si nejvyšší obtížnost všeho až na automatickou převodovku. Drivatary (AI) mám na PRO (nejvyšší) obtížnosti. Po cca 15-20 pokusech jsem konečně zajel kvalifikaci na závody na 3 místě, a hned absolvoval první závod kde jsem dojel 15 z 15. :) Tomu říkám výzva!

PS: uvědomte si, že hraji na ovladači a zatím v tom nemám moc zkušeností. Nevím jak na volantu ale mě to dává hodně zabrat.
Tak Forzu považuju za dohranou. Level 158, 50 hodin, všechny showcase events, barn finds, bucket lists, street races, exhibition races hotový. Ten Goliath race kolem celý tý austrálie byla dobrá nervoška, na konci. Samozřejmě jsem celej závod byl první a kilometr před koncem jsem nevybral zatáčku a narval to do kaktusu, takže jsem skončil pátej :)
Spolu s Crew nejlepší závodní arkáda ever, do dalšího dílu bych si přál větší cruising-friendly svět, podporu volantů ve stylu Dirt Rally, absenci padání do windows a steam verzi.
@Cobot (08.01.2017 21:23): to já nevím, ale co vím, je fakt, že např. IL-2 Sturmovik 1946 když na notebooků s Full HD displayem pustím v HD Ready a mám GF840M (Nvidia grafiku) tak hru přepnu do HD Ready abych měl plné detaily, nižší rozlišení mi nevadí, důležité jsou FPS. Jenže hra narozdíl od W7 běží v malinkaté obrazovce v HD ready a zbytek monitoru je černý!
Na W7 se hra přepne do HD ready ale roztáhne se na Celou Obrazovku, což je sakra rozdíl!

To samé platí v případe Falcon BMS. Na W10 nelze spustit ve Full Screenu na Nvidia kartách.
@Paul (08.01.2017 20:46): časem hodím na starší disk W7 kvůli kompatibilitě právě s těmi starými hrami a, na nový disk dám W10 ale zatím nemám motivaci, her které by dokázaly využít DX12 nebo nějak výrazně posunuli kvalitu dopředu je zatím úplné minimum (pokud vůbec nějaké existují - zatím jsem si tedy nevšiml) a navíc já nemám DX12 GPU. Tudíž nulová motivace.
@Rapier (08.01.2017 20:36): mám takový dojem že nějaké staré hry a jejich kompatibilitu řešit MS vůbec nebude, takže jestli je to pro tebe deal breaker tak asi budeš do konce života na Win7 :)
@pavouk2 (08.01.2017 16:43): jo? Upřímně nechce se mi instalovat na herní PC Windows 10 dokud MS neodladí ty chyby ve starých hrách a to se speciálně na Nvidia kartách. Mohl bych si to vlastně zahrát jako majitel na W10 a porovnat. Ale upřímně i kdyby, je mi to jedno.
@Rapier (01.01.2017 12:00): já to včera taky zkoušel u kamarada na xone s to demíčko co jsem měl na pc a nevím jestli to bylo jeho obří TV, ale ta grafika mi přišla oproti me pc v max setting docela chudá.
Včera jsem FH3 poprvé vyzkoušel na XONE S, vypadá to fantasticky ale co se týče grafiky není to takový rozdíl od FH2. Oboje jsem těsně po sobě zkoušel a obě hry jsou grafická orgie.
A pak ta AI, ti drivataři, musel jsem obtížnost snížit s RRO na medium ani tak jsem nebyl schopen zatím dojet na kvalifikovaném 3 místě a skončil nejlépe zatím 6. No budu muset ještě hodně potrénovat. Jinak možnost jezdit naprosto kdekoliv v FH2/3 strčí hravě do kapsy moje zážitky s NFS 3/4/Porsche.

Za mě zatím 100%.
T-t-t-riple post.. udělal někdo tu bucket list challenge s Audi Quattro, jak se má jet nějakejch 10km do města za dvě a půl minuty? 10 pokusů a nějak ne a ne a přijde mi že ani nejsem blízko :)
Projížďka po Austrálii Focusem a pak Ferrari Berlinetta
Je vtipný že aby Shadowplay hru nahrával, musí se zapnout nahrávání plochy před samotnou hrou, ve hře díky UWP kompatibilní není.
Fakt škoda že je ta mapa tak malá, sice tam i tak strávím hodně hodin, ale fakt by bodlo mít mapu kde bych si mohl zajet z Melbourne přes Adelaide do Perthu.
@tomi2k9 (25.12.2016 11:57): to naštve :)
Multiplayer jsem ani nezkoušel a ani se na to zatím nechystám, ale baví to fakt hodně. Už mám drona, s tím se ty stodoly hned hledají snadněji. Ferrari Dino, taková nádhera.
@Paul (25.12.2016 11:24): Mě to padá občas v mulťáku - jezdí se na čtyři závody a po čtvrtým je jakoby vyhodnocení. Asi 5x mi to spadlo v posledním závodě kousek před koncem... Jinak nikdy nikde... Nechápu jak hra pozná že potřebuju peníze a nechce mi je dát :D
Mám najeto kolem šesti hodin a hra teď poprvé spadla, když jsem kliknul že chci zkusit bucket challenge :/
Ale už mám Imprezu 2005 a Teslu S, vozovej park paráda.
Ty nebesa jsou tu fakt impozantní, furt se kochám jízdou i grafikou.
@tomi2k9 (23.12.2016 22:45): Tak jsem teda taky zapnul počítadlo a máš recht. Město 40 FPS a mimo 55 FPS. Ale to není nic co by mi nějak kazilo zážitek.

Dnes jsem konečně ve stodole našel Interceptor, to se to bude trhat asfalt :D
@kuler91 (24.12.2016 00:37): Já měl tyhle problémy když jsem kdysi zkoušel Forza Apex a Killer Instinct, taky byly downloady všelijak podělaný, ale teď s Horizon už všechno proběhlo bez problému, staženo za hodinu a půl.

Jinak vypnuty ty asistenty, driving line, HUD, rewind taky, a hraje se to hodně příjemně. Škoda že je ten svět tak malej, na cruising to moc nebude.
@Paul (24.12.2016 00:24): Největší korunku tomu dává nutné stažení ze storu, což bylo pro mě celkem peklo. První pokus o stažení byl úspěšný, ale formátoval jsem a znovu stahoval Gears 4 a seklo se to cca na 50 gb, tak fajn no .. Kdyby to šlo stáhnout z torrentů, tak neváhám ani vteřinu, protože tohle mi připadá jako slušná loterie ... zvlášt u "průměrného" českého netu, kde 80 gb stahuju 15-20 hodin.
Docela mě láká i ta Blizzard mountain, koukám a expansion pass další litr.
Microsoft...
@Rapier (23.12.2016 18:24): hodnotím ho dobře. Starý NFS si už nepamatuju, ale je tady lepší než v Crew. To neznamená že je tam špatnej, když se tam všechny assisty vypnou tak je taky zábavnej, ale tady působí ještě lépe. A co je tu mnohem lepší je kolizní model, ten je v Crew tragickej.
Naopak co mě tady dost irituje je pop-in vegetace a stínů, v Crew mě to taky štvalo, ale tady je to ještě horší. A ještě je opruz že oproti Crew dashboard není podsvícenej, takže tam není za dne moc dobře vidět.
Každopádně potom co jsem se dostal do free roam, vypnul komplet celej hud kromě mapy a všechny ty pošahaný notifikace, všechny ty asisty, upravil si force feedback, tak se mi jezdí skvěle. Projel jsem se v tom startovacím BMW do toho města nějakejch 15 kilometrů a příjemný, tuhle hru si užiju.
Tak naštěstí všechno ok. Hra se kupodivu úspěšně stáhla, funguje, zatím nepadla a 60fps drží dobře (ale nebyl jsem ještě v tom městě, tam čekám dropy).
Ale teda zkoušel jsem ten 30fps cap...to nejde prostě :)
Tam nejde ani tolik o ten sekanej pohyb - ten se při správném framepacingu dá přežít - ale je tam přidanej input lag jako prase. Je to dobře vidět v pohledu z kabiny, pohnu analog stickem a volant se pohne se zpožděním, zatímco na 60fps je to okamžitý.
Přitom na Xbone input lag není, a i s 30fps lockem tam controls reagují jak mají. O tomhle psali na digital foundry, mluvilo se o tom na redditu, neogafu..a furt to neopravili. Nechápu.

Jinak ale spokojenost, graficky krásný, fyzika zábavná. Ještě musím testnout volant, snad ho to bude podporovat stejně dobře jako Crew.
@Widl (23.12.2016 14:16): jo, hra je "dobře" optimalizovaná na těch konzolovejch 30fps, ale mít stabilních 60 všude po mapě je prakticky nemožný.
Ale tak jsem to risknul a koupil to, anniversary update proběhl ok. Ale ten odpornej Windows Store je pořád neskutečnej humus, irituje mě že jsou v MS takový moroni. Aby mi to ani nedalo na výběr kam to stahovat...kdybych neměl zrovna na SSD 70 giga místa, tak se vsadím že by se to stáhlo do půlky a pak vyhodilo nějakou obskurní hlášku. Resp. to se pravděpodobně furt stane, zatím se to tahá.