Toto je natolik legendární hra, že je opravdu těžké napsat komentář. Final Fanatsy VII je opravdu skvělá hra, rozhodně patří mezi nejlepší vůbec. Chvalozpěv musím začít příběhem. Ten je vynikající nejen vzhledem k době vydání, ale i dnes. Je propracovaný, mnoho postav je opravdu dobře vykresleno a děj má spád. Hra je celkem rozsáhlá, ale ne zas moc. Úvodní část je lineární a svět se před hráčem otevře až později, když má osahané základní mechaniky. I později v otevřeném prostředí je vždy jasné kam jít. Občas bylo nutné pátrat po klíčovém předmětu, ale dost jsem si toho alespoň orientačně pamatoval. Vedlejších aktivit je celkem dost, dokáží klidně zdvojnásobit herní dobu, ale není to přehnané jako v mnoha moderních open worldech. Přesto jde asi o největší slabinu ze současného úhlu pohledu. Vedlejší aktivity v Gold Sauceru, chování chocobů nebo obrana Fort Condor prostě nejsou moc zábavné a neměl jsem moc motivaci se jimi zabývat. Nijak neruší povinné části v rámci příběhu, ale není důvod se k nim vracet. Zábavně udělaná je ale skrytá lokace Ancient Forest nebo průzkum ledovce.

Naopak často kritizovaný grind je v FF7 zábavný. Děkovat můžeme skvělému soubojovému systému, který je dostatečně akční a přesto nesmírně variabilní. Množství různých taktik a kombinací je ohromné. Volba postav, jejich vybavení, různé Limity a k tomu navrch hromada Matérií. Matérie jsou kapitola sama o sobě. Dají se levelovat, kombinovat, jsou bojové, podpůrné, vyvolávací.... Existují sice jasně nejsilnější kombinace, ale hru je možné dohrát i pomocí mnoha jiných přístupů. Každý si tak může najít svou oblíbenou taktiku a na té postupně pracovat. Zhruba v polovině hry jsem neměl v plánu hnát postavy na maximální level, ale nakonec jsem se do hry tak ponořil, že ho hlavní postava dosáhla a ostatní se celkem blíží. Také mnou používané matérie jsem si musel vylepšit na maximum. Nejlepší na tom je, že to byla skvělá zábava. Také se mi zdálo, že postavy levelují rychleji než dříve. Nevím zda to byl jen pocit nebo se původní PlayStation verze nějak liší od Steam verze, kterou jsem hrál.

Ta funguje naprosto bez potíží i pod Windows 10 a mohu doporučit i povedenou a funkční češtinu. Grafika zestárla tak napůl. Prostředí a animace jsou v pohodě, ale modely postav již nepůsobí dobře. Pěkné jsou efekty kouzel a vyvolání. Naopak hudba je stále naprosto perfektní. Navíc má tolik skladeb měnících se dle prostředí, že opravdu neomrzí. Problémy jsem neměl ani s ovládáním, rád jsem si chvíli odpočinul od myši. Obtížnost je nastavena rozumně, ale jako u mnoha JRPG jsou nepovinní bossové mnohem těžší. Kdybych se jimi nezabýval, dokončil bych hru pravděpodobně kolem 60. levelu.

Pochválit chci také původní (PlayStation) hezky ilustrovaný manuál. Rozhodně nemám vymaxováno vše co jde, přesto se herní doba dostala na 63 hodin, ale každá byla skvělá zábava. Doporučuji najít obě nepovinné postavy, jejich střípky příběhu za to stojí. Final Fantasy VII je krásně hratelná i v dnešní době a všem co ještě nehráli to doporučuji napravit. Jde o zábavnou, propracovanou a nadčasovou hru, kterou by neměl minout žádný jen trochu JRPG pozitivní hráč.
Dámy a pánové, představuji vám jednu z mích nejoblíbenějších her všech dob a také mé snad první dohrané RPG - legendární Final Fantasy VII ! ^.^ . No a teď si zase můžete pustit jinou pecku, na čtení kometnáře ^.^/. Tak. Muhaha!

A o čem ona hra je? V kůži mlčenlivého, trochu popudlivého Clouda stojíte bok po boku s členy rebelské skupiny Avalanche bojující proti organizaci Shinra e.p.c., která vysává z Gaiy, matičky zemi, tzv. Mako energii, která je v podstatě krví a duší země.

Příběh je naprosto skvělý. I v dnešní době najdete těžko takto kvalitní příběh. Podání všech postav, jejich psychologie a rozvinutí (i záporáků) je nevídané. Celkově je ve hře 9 hlavních postav, které můžete mít v týmu (max. 3 charaktery) a u všech máte možnost zjistit jejich historii, jejich radosti, starosti a sny. Zajímavé je i to, že zjistíte i spoustu věcí i o vašich nepřátelích, jejich příběh, jací jsou a i oni si získají vaše sympatie. Rozuzlení a zvraty ve hře vás udrží stále v pozoru a budete chtít vědět, co se dále ještě stane. Ani jeden charakter v celé hře mi nebyl ukradený...

A nyní grafická stránka hry... Samotný vzhled postav v dialogovém "stavu" není nijak líbivý, nicméně pozadí hry to vynahradí a dále musíme brát zřetel na to, že to byla první hra v sérii, co se předvedla v 3D kabátku na PS1. Souboje her jsou už na oko lahodnější. Mě se osobně tento styl a ztvárnění líbilo a nemám k němu výhrady...

Bojový systém nabízí velmi mnoho kombinací kouzel, posílení brnění a zbraní - toho dosáhnete používáním tzv. Matérií.

Celá hra má v sobě spostu miniher, detailů, co vám hru okoření, jako možnost chování Chocobů, které můžete pářit a získat tak lepší Chocoby (jako zeleného, černého, zlatého apod.) a s ním například vyhrávat v závodech či se s nimi dostanete na utajená místa na mapě. Samotná "honba" za získáním ultimátních zbraní pro vaše charaktery a používání Limitů postav mě ohromně bavila.

Hudba je naprosto úžasná a jedna z nejlepších OST, co jsem slyšela. Před panem Nobuo Uematsem klobouk dolů.

Hra opravdu toho dokáže nabídnout mnoho. Sice v této době už asi těžko někoho osloví, těžko říci, možná jsem zaujatý hráč, nicméně tahle hra je opravdu moje srdcovka a klady má nezměrné...
Epičtější než Mass Effect a parádně hratelné i po 13 letech od vydání. Tedy pokud překousnete random encounter(opravdu nesnestelným se stává teprve až ke konci hry:-) a „krabičkové provedení postaviček.
FF exceluje hlavně v podání pocitu „velkého dobrodružství“ - nejdříve osvobozujete město, chvíli se pak touláte po přilehlém okolí, poté slezete hory, dostanete písečné vozítko, překonáte moře a oceány – hra se pokaždé vytasí s něčím novým a dojem „postupu“ a výsledků vašich snažení je podán asi nejlépe, jak jsem to u RPG her viděl.
Samotné charaktery jsou sice klišovité, ale pevná ruka vyprávění je i přesto zvládne podat zajímavě a plnokrevně. Potěší také vkusně uděláné backgroundy (pozoruhodná je hlavně práce s perspektivou) a Uematsova hudba. Celkově asi nejlepší zachraň-svět dobrudružství, co jsem měl čest hrát.
Absolutně geniální hra na úrovni těch nejlepších literárních či filmových děl. Nikdy jsem u hry nezažil takové vtažení do příběhu a ztrátu kontaktu s realitou jako v tomto případě... Nádhera a mé naprosté TOP 1.

Pro: Vše

Proti: Nic

Tahle hra byla první RPG kterou sem dohrál i bez znalosti angličtiny a navodu ,se mi to jaksi podařilo za cenu toho že mi mnoho postraních questu zustalo skryto ,ale to nic nemění na tom že příběh byl skvělý ktomu mi má zakladní znalost angliny a trocha intuice stačila-) ,charakteritika postav byla též propracovaná ..zpomínám si jak sem poprvé vyšel z města na mapu ,byl to šok najednou sem se ve hře setkal sněčím co sem dosud neviděl krásný svět v 3D ve kterým se mužu volně pohybovat ,zabarvený jemně melancholickou hudbou .. dneska by mi vadily ty náhodné bitvy .. jinak na hru ale vzpomínam se nostalgickou slzou v oku a ve směs jako na velice přijemně stravenych sto hodin -ve své době ,to byla revoluce v RPG hrách na PSX určitě
V rámci vydání na PSN jsem si tenhle údajný klenot mezi (J)RPG koupil a zahrál a jedno je mi už po prvních téměř 20 hodinách (z proklamovaných 150+) jasné - FF7 není ani nestárnoucí, ani nadčasová.

Naopak v dnešní době mechanismy, které možná byly standardem před 12 lety, jsou dnes hlavně s postupující obtížností především neskutečný vopruz. Náhodné dokolečka se generující souboje, neurčité hranice pohybu v prostředí, jakožto občas i ovládání, pomalé odsýpání dialogů, mizerné až žádné vysvětlivky prakticky čehokoli a skutečnost že ze všech těch mělo-by-se-samo-upgradovat věcí se mi to nemálo hodinách upgradovala všeho všudy jedna (vůbec tenhle JRPG systém, kdy se během hry přesunou základní statistiky postav ze tříciferných do pěticiferných hodnot, na mě působí všelijak, ale určitě ne efektivně) - to všechno mě na té hře sere.

A taky je to hnusné. Nechápu proč autoři používají 3D postavičky, když ad1 jsou hnusné jak prdel, ad2 je z nich často vidět jen pár neidentifikovatelných pixelů. Trochu mi to připomíná současnou situaci u mobilních java her, kde je situace se 3D podobná (sice máme hnusné hry, ale jsme hi-tech - a překvapivě to řada lidí žere), i když i u těch je výsledný dojem lepší, než u toho, co předvádí FF7. (Java hry mi graficky připomíná spíš FF9.)

Všechno, co mě zatím drželo u hraní, je příběh. Ten je... z toho úvodního zlomku co jsem viděl sice ne bůhvíjak originální, ale promyšlený a příjemně odsýpá. To poslední ale platilo víceméně jen v úvodním městě. Jakmile jsme se dostal na mapu světa, tempo vyprávění značně zmírnilo. Za to lokace do kterých se dostanu jsem často prošel ani nevím jak, nebo třeba taky proč, a přestože se to tváří jako otevřený svět, na většinu míst se obvykle nemůžu vrátit a i když se to asi někdy v budoucnu změní, při rozsahu téhle hry mi to nejspíš bude připadat jako věčnost. Tím spíš, když jsem teď nakrásně začal vesele umírat při náhodných setkáních.

Ta hra je chaotická a hnusná. (A neodpustím si zmínit Metal Gear Solid nebo Outcast, které po letech ani jedno nejsou.) Uznávám že má dobrý příběh, ale dneska spíš než epicky působí roztahaně. Patrně se jí budu ještě chvíli věnovat, až budu mít čas, ale nevěřím, že ji dotáhnu do konce. Ani moc nevěřím, že by to dnes krom pamětníků mohlo ještě někoho bavit.
Vynikající hra pro Playstatin, které jsem dal 90% - skvělý příběh,postavu, ne tak dobrá grafika ale mě se líbí.Jediným záporem byl pro mě nutný leveling, kde jste prostě museli trochu vylevelovat postavy = hrozná nuda, když to děláte už po 30, jinak hra byla nesmírně těžká. Kdybych hodnotil PC verzi tak jí srazím 30%, protože když si představím jak chdí dnes, tak jak musela tehdy... stupidní ovládání (které se dá změnit ale stejně to není ono), problémy s videi (která tam jsou vlastně každou chvilku, nejen že se dost dlouho načitají a ztrácí tak plynulost PSX verze, ale já osobně měl i problém s postavamy, které jaksi divně plavali uprostřed obrazovky). Prostě PC verze je pro mě fiasko

Pro: příběh, dobře vykreslené postavy

Proti: PC verze