Fifa 94 byl FIFA International Soccer, to byla silena arkada s vymyslenymi jmeny hracu, ale nahral jsem se toho strasne moc. FIFA Soccer 96 byla mnohem lepsi a obrovskej pokrok, mj. tam uz byla licence na jmena. FIFA 97 byl myslim prvni ve 3D a zas to byl velkej pokrok a prvni dil, kdy to zacalo stagnovat byla IMHO FIFA 2001, byt mela oproti predchozi verzi lepsi stats hracu. Tehdy jsem mel stesti, ze jsem jako malej kluk mohl u kamarada hrat vsechny dily kazdej rok, vcetne ruznych World Cupu apod. Tehdy jeste technologie sla hrozne rychle dopredu, takze to byla pokazdy jina hra.
Souhlas se vsemi pode mnou. Za me 98 RTWC nejlepsi fotbal z celych 90. let, dale samotny FIFA World Cup 98 take nebyl spatny, ale hral jsem jej snad az po 10 letech, dale i FIFA 99, pote snad az FIFA 2002, 2003 s vyjimkou golu z primaku odkudkoliv a nemoznosti skorovat hlavou z rohu. Od 2004 dale na PC bida az do sjednoceni engine s konzolovym od FIFA 11. V teto dire mely smysl jen konzolove verze a na PC snad jen EURO 2004. Napriklad EURO 2008 bylo na PC neskutecna bida a na PS2 paradni fotbal. Od FIFA 12 - 15 to celkem slo. FIFA 16 defenzivni des, uplne vymizela primocarost z 15. 17 o neco lepsi ale porad zbytecny duraz na kombinaci, 18 hra bez zalohy kolem vapna. Takze suma sumarum:

1. 98 RTWC a World Cup 98
2. 2002
3. EURO 2004
4. FIFA 15
5. FIFA 14
U starších Fif byly nejsilnější ty MS ročníky: 94,98,02. Mimo ně byla zajímavá ještě 2003. S cca datem příchodu PES na počítače začala Fifa jít spíš evolucí a drobného vylepšování, takže už nuda.
FIFA 97 byla jednoznačně jeden z nejslabších dílů této série. Naopak následující ročník patřil k těm nejsilnějším.