@Komiksumec (komentář): FIFA 12 byla ma prvni FIFA, kterou jsem hral na controlleru. Koupil jsem si ji az s vydanim DLC Euro 2012. Skoda, ze mistrovstvi uz ma dnes vypnutou podporu EA. Holt to nevydelava tolik co lootboxy...
Dobrý den, mám FIFA 12 ale mám s tím problém. Když hru zapnu, tak se mi tam objeví logo FIFI, ale dál už nic, Furt to jenom načítá, ale nechce se mi top spustit. Nevíte někdo co s tím?
Prosím o radu. Děkuji
[přesunuto z komentářů]

Pro: Ultimated Team

Proti: Časté blokování střel, Bugy z rohů, ruka,
@Walome (11.11.2012 16:44): Já jsem dvakrát, nebo třikrát kupoval tady u těch. Nebylo to hned jak píšou, a nefungovali jim kódy, musel jsem jim poslat fotky steamu, po pár pokusech se to pak podařilo, ale borec komunikoval a po pár hodinách vše ok. Pak na tu Fifu 12 jsem snad čekal až do druhého dne, ale to už si nejsem jistý. Takže určitě doporučuju:) Ale ty hry mám jako všechny, ale prostě jsem měl smůlu na problémy. Jinak má tam asi 5000 spokojených kupujících, je to přes aukro, takže bych v tom neviděl problém. Krabici asi už neprodáš, je to přes origin.
Třeba tohle? Já se vždycky bojim nějakejch fakeovin.

Já si právě říkal, že si koupím krabici a přinejhorším hru prodám, když se mi nebude líbit... takhle už nebude cesty zpět :)
@Walome (11.11.2012 11:39): Klic na FIFU 13 se da koupit za 500 cca, FIFA 12 je samozrejme levnejsi. Co se tveho prestupu tyce, jednoznacne schvaluji, lepsiho fotbalu, nez toho od EA, momentalne neni :).
Přemýšlím, že bych po šesti letech přestoupil z pro eva na FIFu - konkrétně na FIFA 12... co myslíte? Jó, né. Momentálně hraju PES 2009.
[přesunuto z komentářů]

trapna parodie na fotbal s obrovskymi nedostatky a chybami
Tak jsem ukončil svoji první sezónu. Hrál jsem za Cardiff, samozřejmě jako útočník. Stal jsem se nejlepším střelcem týmu se 14 góly. Celkově jsme se umístili na šestém místě. Takže jsme do playoff šli jako nejslabší tým. V první kole hladký přechod přes Leicester a ve Wembley jsme si to ve finále rozdali s Birminghamem. Vyhráli jsme 3:1 a dva góly jsem dával já, takže nejlepší hráč zápasu. Jaké bylo moje překvapení. Když mě ten ocas, vyhodil. Žeprej očekával lepší výkony.
Nad nabídkou Realu jsem si odplivl a šel do Fulhamu. Byla to jediná přijatelná nabídka s první ligy.
Hrát to asi teď už moc nebudu, páč ti dva komentátoři mě děsně srali. A ten Fulham, není zrovna klub mého srdce.
@Kovi81 (14.08.2012 17:05): Já rozumím že 360 stupňů či snaha přesně ovládat trajektorii kopu jsou progresivní zlepšení a faktory pro gamepad. Ovšem progresivní řešení které vyřazuje velkou část potencionálních zákazníků většinou vede k vlastní odnoži hry či k herním módům. Zatím to žel vypadá že asi nás klávesářů není tolik aby oba fotbaly odstranili aspoň ty nepříjemnosti dané pouze leností (penalty u PES 11, ovládání kliček u obou atd.) Já mám doma volant s pedály i knipl, ovšem ta otrava přijít v 9 domů a něco zapojovat vedlak tomu že šly dříve či později do skříně bo jsem hrál to na co jsem hned mohl skočit. V tomhle ohledu asi lepší koupit rovnou konzoli.
@Kovi81 (15.08.2012 13:12): Tak druhý problém taky vyřešen. Je nutné Origin spustit jako správce, alespoň jednou to zatím pomohlo.
Teď mám další problém, neumím to hrát:-) Mám gamepad, ale absolutně nestíhám, umím běhat, přihrávat, vystřelit (sice ne tam chci, alespoň to má směr branky) a to je tak vše, odebrat soupeři míč nebo tak něco, vůbec nedávám. Hraju teda jenom s jedním paňácem, sniper od přírody, ale asi mě brzo vyhodí:-)
Pomalu mě to začíná srát. První problém jsem vyřešil nastavením souboru replay0 jen pro čtení vizodkaz Hra se spustila,
odklikal jsem ty tři kroky pkročilý, oblíbený klub, pak něco o uložení, napsalo mi to že se hra bude automatiky ukládat. Pak se tam už objevilo logo s Roonem a hra tam zůstane vyset. Ať mačkám co mačkám, nikam se to nehne. Tak jdu hledat dál, to už je jak nějaký quest.:-)
Ach jo, že já se na to nevysral. Potřebuju poradit, včera jsem si koupil klíč k fifě. Přes origin se vše bez problému nainstalovalo. No a když dám spustit hru, tak se mi zapne, objeví se logo, no a pak se hra asi po třech sekundách vypne a hodí mě to bez jakékoliv hlášky do oken. Nejnovější ovladače graf. karty jsem instaloval. Čím to může být?
@Red (14.08.2012 16:13): No, to je uz tezke, kdyz mas 360° ovladani hrace. To na klavesnici nevykouzlis ani kdyby si nevim co zkousel. Taky duvod, proc NHL nemuze byt na pc, protoze by se to dalo hrat jedine na gamepadu - tezko nasimulujou pravou packu, se kterou se strili nekam na klavesnici.
Pro mě je velkým faktorem zábavnosti to jak se to dá hrát na klávesnici. Proto mě nový díly obého příliš nesedí. S tím jak to postupuje by bylo fajn kdyby i na nás zaostalé mysleli a udělali fotbálek keyboard-friendly.
Brankáře lehce vylepšují patche od Konami, takže takové krpy co píše Kovi už moc nedělají. PES 13 má gólmany o trochu lepší, ale ještě to není ono. Míč mi těžký nepřijde, ale používám na to nějaký tool od Jenkeye (naštěstí funguje s PESEditem). Když se PES pořádně omoduje, je o parník lepší než FIFA (vanilla, s modama ji neznám) :) I Ten Master League mi přijde v PESku zábavnější. Co se týče obtížnosti, viděl bych to tak na stejno, v Pejskovi mám většinu kariéry ukrutné problémy vybojovat aspoň jednu trofej za sezonu :)

Do PES 14 vkládám obrovské naděje, třináctka bude asi fajn - vylepšená dvanáctka, ale podle všeho se Konami víc soustředí na další ročník.
@Kovi81 (14.08.2012 14:04): Abych byl uprimny tak bych se spis smal kdyby se mi to stalo :D :D nedokazu si takovou situaci predstavit. Hodnekrat se mi ale stalo ze dokazal golman zalapat fakt na vybornou, borec z rohu hlavicka golman vyrazil, dorazka z voleje golman vyrazil a na potreti taky vyrazil. Hodne se mi libi, nevim ted jestli to tak je i ve fife, kdyz s golmanem vyjedes, tak obrance automaticky si stoupne pred nebo na lajnu a pripadnou strelu automaticky vykopne pryc.
@Coko (14.08.2012 13:47): Jo jenze ty chyby golmanu sou neuveritelne. To, co predvedl Neuer v demu 13ky sem nikdy v zivote nevidel. Nakop pres pul hriste do moji 16ky a on, misto aby ten balon chytil a stahl do kose, tak ho vyrazil za sebe a dal si vlastnak. V tu chvili sem mel chut prohodit gamepad telkou. FIFA ma v tech soubojich 1 na 1 svoje kouzlo, musis na toho golmana neco vymyslet (lob, klicka, pripadne ho technicky obstrelit), potom nema sanci. Jinak je pravda, ze FIFA je delana na moderni styl fotbalu, tzn. rychle hra po kridlech a rychle protiutoky, ale pokud chces, tak muzes hrat i barcelonskou holomajznu, v tom ti nikdo nebrani :D.
@Kvasa (14.08.2012 13:45): V PES si muzes udelat kompletni podobiznu sveho hrace, misto obliceje si muzes dat svou fotku a hrac bude vypadat jako ty. Mas tam vsechno, kvalifikaci na MS, ME, povolavani do repre, prestupy, vyhravani zlatych micu atd atd :-) Tento mod je hodne propracovany.
@Kovi81 (14.08.2012 13:31): Musim ti rict ze je jasne ze ti ten balon bude pripadat jako tezky, no tezky, spis je ta hra pomalejsi nez Fifa. Ja nevim jak ty, me se libi hodne pomala hra, tukec ala Barcelona, pekne pomalicku se prorvavat do vapna az ke golu do vykombinovat. Ja ti nevim, ve fife mi to jaksi nejde a prijde mi ta hra strasne rychla. A co se tyce golmanu. Ja to mam naopak: ve Fife to jsou golmani stroje, co chytnou nemozne a 1na1 nemaji problem to vychytat. V PES ti golmani zkratka nekdy udelaji chybu, a je jasne ze hrac jako Messi kdyz bezi na golmana sam jak to dopadne :-), jako v PES cili realne. Obcas se stane ze golman blbe lapne balon ten se kutali a zase po nem rychle skoci.... nebo se s tim nemazli a i za cenu cervene karty mimo vapno udela skluz... ve fife ten golman kolem hrace s micem preslapuje a nevi ktera bije. Oba to mame naopak, ale rozhodne se tu nechci hadat :-). Libi se mi obe hry, ale PES mam radeji.
A v té fifě to je nanic jo? Páč to mají teď v akci za tři stovky.
Chlapci, chci hrát jen ten mód, kde ovládáš jen toho svého vytvořeného panáka. Mohli byste mi poradit ve které hře je lepší. Hlavně co se týče reality. Dík.
@Coko (14.08.2012 09:25): Vadi mi na PES fyzika balonu. Jako jedna z hlavnich veci. Nemuzu se zbavit pocitu, ze ten balon vazi aspon 5 kilo v podani te hry. Potom AI golmanu. Tak spatne golmany sem ve FIFe za posledni dva rocniky nevidel. Netusim, kdo tu jejich "inteligenci" programoval, ale je otresna.

Jinak obecne uz FIFA neni tak strojova, jako byla treba jeste v roce 2010, tehdy padaly goly podle urcite sablony, dneska uz to neplati. Jinak ty si FIFu hral na legendarni? Protoze uz i na profesionala mi pride ta hra dost ruznoroda. Co se tyce preferovane nohy u hrace, tak to ma samozrejme vliv i ve FIFe. Ja si rozhodne davam pri strelbe pozor, jestli strilim pravakem pravou nohou (nekteri hraci sou samozrejme obounozi), prip. i forma se promita do vykonnosti hracu v manazerskem modu.

Jinak s licenci PES sem nikdy nemel problem, stahl sem si fanpatch a bylo vystarano. Pro Evo si koupim (az na zaklade dema) mozna 2014, protoze ma prejit na kompletne novy engine a snad by to konecne mohlo vypadat jako fotbal. Jedine, co ma KONAMI momentalne v mych ocich lepsi je ten mod Become a Legend nebo jak se to menuje :).
Kovi: to je samozrejme tvuj nazor a ja ti ho neberu, kazdemu se libi neco jineho. V mem komentari jsi mohl videt i pochvalu na tenhle rocnik Fify, protoze me opravdu prekvapil. Nevim co konkretne ti vadi na PES, mohl bys byt konkretnejsi a vklidu se o tom muzem pobavit :). Me opravdu tyto ac prkotiny na Fife opravdu vadi, a to s cim ty pises ze ses nesetkal, jsem se ja setkal at jsem hral za Malagu, BVB, nebo Barcelonu. Ja ti nevim, kazdy je staveny asi jinak na tu obtiznost, me se zda, ze goly ve Fife padaji porad s tech samych pozic a situaci a je potom lehke porazit pc na nejtezsi. U PES mi to tak neprislo, tam zalezi jakou nohou hrac vystreli, jakou ma formu, kdyz ma formu dole tak klidne prestreli branku atd. Pro me je to PES, ac ma suchou licensi, porad je to pro me lepsi fotbal. Ale jak jsem psal, tesim se na FIFU 13.
Coko: V prve rade: PES uz mi rozhodne a realny neprijde. To, co z nej KONAMI udelalo je paskvil, ktery nema s fotbalem nic spolecneho (a s prichodem PES 13 se zrejme, dle dema, nic nezmeni). Ten problem s animacema po golu sem nemel nikdy. Ani v dobe vydani hry, ani potom, co vysly patche primo od EA. Ty prestupy sou ulitle, to uznavam, vi to i EA a proto maji ve 13ce byt realne, navic tam uz nebudou hrat roli jenom penize, ale taky reputace klubu, ligy, atd. Stejne jako se me netykal ten bug s animacema po golu, tak se me netykal bug, kdy nejlepsi strelec ligy dal 50 golu. Vzdycky se to cislo pohybovalo mezi 20-30 goly. A k te obtiznosti... To snad nemyslis vazne :D. FIFA se vsim na manual je nekolikanasobne, ale nekolikanasobne tezsi, nez PES, ktereho sem v demu 12ky i 13ky nastavil na nejvyssi obtiznost a bez problemu sem AI porazil. Navic, nevim, jestli PES obsahuje neco jako Tactical Defending, ja sem to tam neobjevil a dost mi to vadilo. A upozornuju, ze nejsem zadny FIFA fanboy, jen sem po tech otresnych Pro Evech, ktere sem hral uz od ctyrky a vydrzel do desitky, presedlal od 11ky na FIFU.
tak pocestena je i digi verze :) (nevim jak s dabingem, texty urcite). no jak chces, ja sel do digitalni verze i proto, ze se mi na kolej moc nechce tahat zadne medium.
Kovi: Jo, FIFU. Nakonec asi půjdu do krabicovky, vyjde to na stejno, bude to i počeštěné, což je malé plus.

PES jsem digitálně loni sehnal, snad někde na britských stránkách Konami, či co to bylo.
zoltan: ted myslis fifu? na aukru zas prodavaj klice k fife za 550 cca, o plnem psu sem mluvil z lonskeho roku, letos sem fullku v paratech nemel a asi mit nebudu.
Za golmana se fakt hrát nedá, probíhá to tak že celý zápas čumíte jak si ti trotlové kopou míč uprostřed hřiště a když už se dostanou k blízkosti šestnáctky, tak hrozně váhají se střelou. Ted jsem odehrál 3 zápasy a šli na mě dohromady 2 střely.
ajantis: predobjednanim, sorry. jo, to ja jeste nevim, jestli ji mam doma, sem na koleji ve skole a zjistim to az za tyden :). ale hry pry de hrat az od patku.

zoltan: ja to mel loni stejne jako ty, ale plny pes se mi vubec nelibil narozdil od fify :).
Kovi: Ve Fifě to byla spíš hra od vápna k vápnu. Moc šancí tam nebylo. Poslední hry už mě šli lépe a začal jsem se i víc bavit, tak uvidíme.

Už mám odzkoušené i demo PES2012. Bavilo mě daleko víc než FIFA, zkusil jsem ho za všechny tři zajímavé týmy, hrálo se mi úplně jinak než PES 2011. Zatím tedy u mne vede PES, nad FIFOU hůl nelámu - je to přeci jen pár let co jsem ji hrál naposledy a je třeba se do ní trošku dostat.
Hodnocení bych viděl: FIFA12 demo - 70%, PES2012 demo v.2 - 80% :-)
Kovi81: Sice nevím, co myslíš tím předplacením, ale já už mám legální kopii FIFY 12 ode dneška doma.
a piratska uz je venku, ti co si to predplatili musi cekat do patku... system jak prase :D.
zoltan: to mi pride, ze je taky tim, ze proti sobe mohli hrat jen spickove tymy, takze na nejaky vetsi tlak se clovek logicky nezmohl. recenze sou ale zatim hodne nadsene (krom te na hrej, u ktere mi ale pride, ze to psal clovek, ktery je absolutne mimo).
Po demu dost rozpačité pocity. Možná je to tím, že jsem poslední roky hrál PES, ale nějak mi FIFA12 přišla pomalá a nudná. Odehrál jsem teda jen pár zápasů a šanci fifě ještě dám, víc by ale bodla plná verze. A vrážet peníze do něčeho co mě zatím nepřesvědčilo? :D Kolizní systém je každopádně super.
Demo PES2012 jsem ještě nezkoušel, takže nemůžu porovnat.