[přesunuto z komentářů]

mne tady tato hra velice ale velice baví. Ikdyž myslím že to mohli ještě trochu vyladit nemyslíte a ještě ke všemu ta hra je taková namastná neslaná.No ikdyž jeto takový všelijaký tak vážně jeto dobrá hra.
Kovi81: To intro u PES byla tragedie největší. Při každym spuštění aby si člověk na pět minut odskočil.

urgaugra : Taky chytání penalt nechápu a sdílím tvé rozčarování z absence klávesového nastavení klávesnice. Stejně už si chci dlouho pořídit gamepad kůli sportu, protože klávesnice je (podle vývojářů) zastaralej hardware. Šlou vůbec bez gamepadu ve fifě 11 dělat porádný "parádičky"? Neni k tomu potřeba analog, kterej na klávesnici samozdřejmě chybí?
Jak se ovládá golman při penaltách? At mačkám co chci, furt stojí uprostřed a čumí. Tedy ne že by to vadilo, AI to stejně v 50% střílí právě doprostřed.
jo, to me u toho dema taky se*e. pro evo melo pro zmenu neskipovatelne intro, ktere melo snad skoro 3 minuty.
V EA jsou tak debilní, že nastavení ovládání pro klávesnici zakopali úplně do řiti a ještě to defaultní udělali tak nesmyslně, že jsem půl hodiny hledal čím se vlastně přesouvá do další sekce menu. A hra pořád není schopná uložit nastavení, takže budeme při spouštění pořád jak kokoti volit jazyk, nastavení gamepadu a oblíbený tým.
to je mozne no. akorat, ze 360° ovladani u psa je trosku nekde jinde nez ve fife :D. ale kdyz je nekdo zvykly, proc ne :). ja na gamepad u sportovnich her presel s nastupem nhl 2004.
Posledně když jsem hrál PES na gamepadu, málem jsem si vykloubil prsty a prohrával s nějakýma chujema 3:0 ve 28 minutě, takže jsem to vypnul. S klávesnicí jsem vyhrál pohodlně 4:0 :D

Zvyk je železná košile.
no to netusim, gamepad byl nejdriv v nastaveni (potvrdil sem typ) a pak pri spusteni hry mi to samo nabidlo nastaveni tlacitek. ono hrat to ale na klavesnici je docela sebevrazda, okradas se o 360° stupnove ovladani :).
Kde se sakra nastavuje ovládání? Chcete mi říct že se na klávesnici totálně vybodli?
ugra: to bys nemel :) ja odinstaloval 11ku tesne predtim, nez sem instaloval demo a nebyl problem :)
Tak dnes bude fotbalový večer, nejdřív LM a pak demo FIFynky :) Stahuju tu verzi s vadným instalátorem, snad nebudu mít problém když nemám nainstalovanou 11ku.
cobot: ja s tou fifou nemel zadny problem. je pravda, ze 11ku sem smazal jeste predtim, nez se demo stahlo. ostatni meli problem s gamepady, ktere nejsou podporovane (ja mam logitech rumblepad 2 a xbox360 controller a oba bez problemu).
zoltan: ja zahral letos i demo psa a ten u me letos nema sanci. fifa ho podle zastinila ve vsech smerech (dokonce i tvare hracu v ea dost rapidne vylepsili, na coz sem teda ziral).
Pořádně jsem hrál naposledy 08, a oťukal 09, která mne nebavila. Jinak PES. Vlastně ani nevím co očekávat, takže jsem sám zvědavý zda mé peníze uvidí klasicky vývojáři PESu, nebo po delší době EA :-)
Kovi81: To zní zajímavě. Naposledy jsem hrál 01, tak by tam mohl být trochu posun :).
Hm tohle je trochu smutná story...

"Pozor, většina uživatelů má problém s intalací dema nového dílu.Za vinou možná stojí předchozí díl fotbalu od EA. Pokud se vám tyto problémy vyskytnou zkuste nejprve odinstalovat minulý ročník."

Už několikátej problém instalátorů u her od EA. U žádný jiný firmy jsem se s tím nepotkal. I když bych demo chtěl zkusit tak nainstalovanou a omodovanou FIFU 11 kvůli tomu odinstalovávat nebudu. Fakt idioti...
vyslo demo fifa 12. absolutne mi to vyrazilo dech, takovych posun sem vubec necekal. pohyby hracu, tactical defending, celkovy dojem ze hry a ten impact engine jako tresnicka + grafika sla nahoru docela strme mi pride. po tom, co sem zkousel i pes demo je u me fifa jasny vitez, pes je letos absolutne bez sance, protoze ten "feeling" z fify je vazne neuveritelny :). rozhodne doporucuju!
Od PES 4 jsem každý rok hrál PES ale musim říct, že tenhle rok vyhrává Fifa. NA co se ale opravdu těšim je Fifa 12, impact engine na mě působí opravdu skvěle! Dost mi připomíná rage engine GTA 4 co se týče chování těl při kontaktu s čímkoliv a následnejma random pádama. http://www.youtube.com/watch?v=vF41Kl0i9dA
Zoltan: Zkus zkus. Jenom teda nezapomeň na patch 1.01, bez něj to jede trošku neplynule někomu. Jinak mi to docela při hraní připomíná "starý" PESy - 4,5,6.

Za vyzkoušení to určitě stojí, jenom teda chybí master league no:-(
Grey_fox: Fajn komentář. Že bych letos přece jen Fifu zkusil? Letošní PES mě zatím docela nudí :/
panove, da se nekde najit seznam skladeb zde pouzitych(OST)? Ja sem si tam zamiloval jednu skladbu, ktera byla v demu, ale nemuzu ji najit :(
To nevím, jsem teprve v druhé. Později napíšu, ale myslím, že by si měl Be a Pro dát větší šanci, v PES jsem se tak daleko nedostal, tady jsem pořád a pořád nadšnější (vylepšování postavy/virtual pro je mňamózní)
Měly by se sem psát komenty z konzolových verzí? Koment od Dawida199 je pěknej, ale když je z konzole, tak mi přijde trochu mimo, protože ačkoliv letos už je Fifa opravdu nextgen, tak rozdíly mezi konzolemi a PC prý pořád jsou.
Tak jsem se rýpal v Be a Pro a svým způsobem je snad vymazelnější jak v PES. V každém klubu získáváte určité hodnosti a pokud si nevyberete zprvu cca 2-3* klub, tak berte jed, že vás šoupnou do rezervy (Béčko, chcete-li) a pokud budete dobrý, tak se stanete kapitán Béčka, pokud opravdu budete dobrý dají vás do áčka, poté se můžete stát klíčovým hráčem, také kapitánem atd. A s tím i spojené přestupy, které jsou vyřešeny skvěle (hostování zde nefunguje, takže si člověk musí počkat na konec sezóny - což mi ale vůbec nevadilo) - dostáváte nabídky jen do několika klubů, u každého jinou hodnost apod. Jediné co zde chybí je sezení na lavičky, nebo časté střídání vás(třeba jen na posledních pár minut) a jsem rád, že to zde chybí, protože to zytečně stresuje a neužijete si hru.
Ja som vyskúšal aj PES 2011 aj FIFA 11 a ako som bol minulý rok na strane PSA, tak tento rok je jednoznačným víťazom FIFA...
Já jsem 2011 zkoušel na amatéra, abych se seznámil s novinkama a změnama, takže obtížnost posuzovat nemůžu, ale samotná hra mi přijde o dost bližší reálnému fotbalu, už žádný hurů fotbal nahoru a dolů. dá se docela dobře hrát postupný útok, systém přihrávek, který mi zezačátku připadal divnej mě chytnul, míč dělá lépe to co chci já a není to všechno poloautomatické, zdá se dokonce, že i PC občas fauluje, což je proti předchozím ročníkům neuvěřitelný pokrok.
Thellwin: PES 2010 mám už zmáknutý dokonale (dnes jsem dal na nejtěžší Tottenham 6:1 s prstem v nose, a rozhodně se nejedná o náhodný výsledek...) tak se trochu bojím, aby 2011 nebyl moc podobný předchůdci, proto letos tak váhám.
Zoltan - koment k PESku bude i ode mě, zatím se mi po vyzkoušení obou her líbí víc než letošní Fifa.
Ugra: Díky :) Až na nadhodnocení Giovaniho a podhodnocení Kinga to sedí.
ugra: Fajn, těším se na koment :) Možná si dám ještě obě demoverze a uvidím kdo dostane mé našetřené peníze :)
Zoltan: PES, FIFA a Football Manager jsou na každoročním seznamu na předních místech :) Takže ano
Tak pokud je někdo méně pozorný, jako třeba já, a neprošel si možnosti nastavení ovládání - tak ať si je projde:-) Je tam možnost přenastavit ovládácí prvky (např. asistence hry při určování směru a síly přihrávek), což umožňuje hru udělat mnohem náročnější a reálnější - nebo chcete-li více PESovou. Pak už se soupeří drtí těžko.
Pooky: Mě se ten systém v PESu líbí. Prostě začneš jako loser v nějakym horšim týmu v Bčku, odehraješ pár zápasů a když se ti daří, tak deš na lavičku. Když se ti daří, jdeš do základu. Když se ti daří, jdeš do lepšího týmu. Jako v realitě :) Navíc si pořád zlepšuješ statistiky. Ve FIFě seš už od začátku hotovej hráč v Ačku - prostě progress téměř žádnej a to mě moc neba.
Já pravý útočník Bolky. Tak jestli dostaneš nabídku na jiný klub, tak se ozvy. Jinak tohle mě zas tak nesere, stejně to v PESu nebylo tak moc vymakaný a neustálá lavička docela frustrovala ( s tím, že nešel přeskočit zbytek zápasu, kdy Vy nehrajete).
Pooky: Jop, taky to ted testuju jako útočník Sparty :D A je to o hodně lepší jak minule. Ale stejně mě sere že to je takový nepromakaný (vytvoříš hráče a hned hraješ v Ačku). Kéž by se vzal systém z PESu a vrazil se sem, to by pak byla bomba.
ugra: Be a Pro hraji už desátý zápas a jsem velmi spokojený (podobně jak v minulém PES). Jen mě zajímá, jestli budu dostávat nabídky na přestup, kdyžtak po čase nahlásím. CZ dabing je otřesný, ale ENG je skvělý.
V Be a Pro lze odehrát jen 4 sezony pokud jsem to dobře pochopil, takže to je trochu velkej fail.
Já jsem zkusil demo a asi jsem moc PES pozitivní, ale nechytlo mě to. To se ale nedá říct ani o PES 2011, líbily se mi centry, ty mi přišly lépe zpracované, než v 2010, ale systém přihrávek naopak hůře.
Tak jsem si to konečně zahrál - českej dabing otřesnej, nechápu jak to s tim někdo může hrát. Po odehrání asi třech exhibičních zápasů jsem velmi spokojenej, ta obtížnost co tam mám je přesně pro mě - 2 zápasy výhra, 1 prohra. Trochu se bojim Be a Pro, to mě zase určitě nasere :) No jediný co mi na tom zatim vadí jsou děsný sekající se replaye.
Při hraní módu Be a Pro (pc verze) mohu dostat postup hraní nabídku od jiných klubů?
No, u mne to funguje tak, že musíš nejdříve zmáčknout tlačítko kopu (ve správnou chvíli samozřejmě) a pak tlačítko směru. Protože jak ho zmáčkneš dřív, tak to hráč kopne mimo. Je lepší to hrát ale s gamepadem...
Tak to bys mi mohl poradit jak to mám kopnout třeba do vinglu, ti moji hráči to furt kopou téměř doprostřed.
Tak to o těch penaltách asi budu muset odvolat, naopak se mi zdají být nejlépe řešené v celé sérii. Jde jen o to se to naučit a zvyknout si.
Když jsme u těch penalt, tak ty v tomto ročníku něják nechápu (PS3 verze, PC nevim, k penaltam jsem se nedostal), vypadá to, že směr se dá měnit jen trošku, jinak to jde vedle a vůbec to řešení je na hlavu.
Pooky: Asi hodně těsně, ale jo. Vytváří to lepší celek v té Fifě - a hratelnost je opravdu hodně příjemná, hráči poslouchají líp než v PES, ale PES byl vždycky docela o tom tak nějak se to postupem času naučit. Jenomže ta Fifa má mnohem větší fotbalovost nebo jak to říct.

Jinak grafika mi přijde skoro stejná u obou, ale nijak podrobně jsem to nesledoval. Animace hráčů je lepší ve Fifě, obličeje mi přijdou o třídu lepší - řekl bych míň umělé:-)
zkousel sem oboji a PES je nehratelny podle me, mackal sem tlacitka a ono si to jaksi hralo samo :D ale PES ma lepsi grafiku, ja ovsem fotbal vubec nehraji a to bylo me prvni seznameni se s fotbalem....akorat u FIFY jsou ty kiksy podobne u penalt/odkopu/apd kdy mackam vse a nic se nedeje...zajimave :D (hrano na PS3 ofkourz)
Pooky: Jasně, PC verze. O konzolích nemám sebemenší přehled.

Dawid: Tak ty přihrávky jsou oproti minulejm dílům opravdu silně odlišný, takže je logický, že se na to těžko zvyká, taky mi to zatím moc nesedí. Ale jinak jako chválím, dobrá práce na PES, jenomže ta Fifa je o fous lepší.
Pooky: Tak ona i ta PC verze doznala letos velikých změn, stejně jako konzolová (mám na mysli Xbox 360 a PS3, jak to vypadá na PS2 netuším).

GF: Sohlas, FIFA je více vymazlenější, navíc si něják nemůžu pomoct, ale mne ten nový systém přihrávek u PES celkem štve, to mi připomíná, že jsem ani nekoukal, zda se to dá přenastavit, ale pochybuju. Ono to je ale o zvyku.
No jako jedno je jasný - oba dva fotbaly jsou letos hodně dobrý. A hodně podobný. A já když jsem tak hrál Fifu, tak jsem se prostě bavil mnohem mnohem víc. Neříkám, že je fotbalově lepší, ale určitě je mnohem víc vymazlenější. K tomu když přičtu kompletní licence, přirozenější hráče a aniamce a o několik tříd lepší komentář (pokud teda PES tenhle rok hodně nepřekvapí, srovnávám s minulým ročníkem), je to u mě docela jasný - poprvé po letech zradím a peníze odevzdám těm šmejdům z EA.

Ale jako i kdybych si koupil PES, nelituju, oboje se hraje hodně dobře.
Ugra - tak používaj kameru "pro". Nejen, že grafika se zdá o velký kus kvalitnější a celkově to vypadá uvěřitelněji, ale je to i lepší pocit ze hry (třeba mířit pod všemi úhly). Jinak FIFA11 klobouk dolů. Sice to určitě nebude takové jak teď na konzolích, ale podle všeho je na chlup stejná letošní pc verze s minulou konzolovou, takže i tak palce nahoru.
Mno rozjel jsem konečně to demo PESa (musel jsem zvětšovat oddíl na disku o 5 GB, ta instalačka byla prasárna největší) a je tam znát zlepšení oproti PES10, ale FIFA vítězí na plné čáře díky plynulosti animací a nesrovnatelně větší lehkosti a přesnosti v přihrávkách. Škoda že ten trávník ve FIFě je tak hnusnej, ale jinak modely hráčů jsou pěkné (modely hráčů v PESovi jsou otřesné).

Bohužel se obávám že Be a Pro bude kvůli AI zase utrpení, takže skončim u psa. Ale třeba překvapí, nechám se překvapit. Každopádně konečně nějaké změny a ne jen updatování soupisek, měnění menu a přidání 2 animací.
Odehrál jsem pár utkání a i když se bohužel nedá měnit obtížnost, tak mě to baví. Bude hodně záležet jak budou nastavený vyšší obtížnosti a hlavně jak bude vypadat Be a Pro a s tim související AI spoluhráčů (minule to bylo nehratelné).

Štve mě že jsem nerozjel PESa, ta instalačka je hloupá a extrahuje se to někam do temporary files na systémovej disk, kde mám jen 2 GB volnýho místa a furt mi to hází chybu :) Takže si budu muset počkat na plnou, která snad podobný blbiny dělat nebude.
No tak já mam jasno. Novej PES mě dost překvapil. Hromada novejch animací, natahování přihrávek funguje dokonale (takže už se nestává, že utočící hráč přihrávku doběhu automaticky posílá na obrance) perfektní grafika (motion blur a další rozmazávačky jsou brilantní), golmani se sice pohybujou furt trošku divně ale aspon už to neni tak komický jak posledně i to reklamní video na konci dema se mi líbilo. Mezi demama teda u mně rozhodně vítězí PES11
Tenhle rok jsem si dal první Fifu přesto, že jsem zastánce PES :-)... Fifa se nehraje zle a co se týče animací tak je o krůček před Pro evem ale jak bylo řečeno grafická stránka hry je dost podprůměrná. No za pár minut zkusím i nové Pro Evo tak uvidíme ;-)
Jestli tohle je next-gen... Ale jinak se to hraje ok. Jako předchozí díly. Fifa je jediná sportovní hra, která mě fakt baví.
Projetý to už mám:-) No podle mne je lepší FIFA, hrál jsem sice jen PS3 demo, ale myslím, že letos to (snad) už konečně nebude taková propast mezi PC verzí, ale asi jí také zkusím. PES rozhodně není špatné, ale zdá se mi, že ty chybějící licence jsou čím dál znatelnější. Navíc mne u PES nemile překvapila grafika, u 2009 se mi líbila mnohem více. Jinak u obou dem bych za veliký klad bral hratelnost, u FIFy mi ale přijde o fous reálnější, hlavně tedy přihrávky a pohyby. Tak já jdu tedy stáhnout to PC demo, abych byl ve svých názorech přesnější;-)

Edit: Tak jsem byl se svým předchozím prohlášením docela naivní. Co se týče hratelnosti, tak je PC verze o pár mravenčích krůčků vepředu, co mne ale rozhodilo je odporná grafika (nejvyšší nastavení), to je snad horší, než minulý rok. Jsou sice o něco lepší přihrávky a střely, přibyl aréna režim jako v konzolovkách, k čemu to ale je, když se na to v podstatě nedá koukat. To jsou tedy mé dojmy z PC dema...
Dawide ty to máš už určitě projetý - který demo se ti zdá lepší - FIFA nebo PES?