Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

F.E.A.R. Combat

17.08.2006
78
35 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Plnohodnotná multiplayerová složka střílečky F.E.A.R. uvolněná pod názvem F.E.A.R. Combat rok po vydání F.E.A.R. volně ke stažení. Majitelé prodejní verze hry F.E.A.R. a freeware verze F.E.A.R. Combat spolu mohou hrát online bez omezení.

Bojuje se v módech Deathmatch (každý proti každému), Slowmo Deathmatch (každý proti každému s přítomností předmětu zpomalujícího pohyb všech hráčů na mapě a kadenci protihráčů), Team Deathmatch (jeden tým proti druhému týmu), Slowmo Team Deathmatch (celému týmu protivníka je na krátkou dobu po použití zpomalovače zpomalena kadence), Elimination (poslední hráč naživu vítězí), Team Elimination (poslední člen týmu naživu zajišťuje svému týmu vítězství), Capture the Flag (oba týmy se snaží odnést z území druhého týmu vlajku a dopravit ji na své území), Slowmo Capture the Flag (totéž s přítomností zpomalovače), Conquer All (zabírání území/checkpointů, vítězí tým, jenž zabere celé území), Control (podobá se Conquer All, ale body jsou přidělovány týmu za dobu, po jakou jednotlivé checkpointy drží). Nejhranějšími módy jsou Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag a jejich varianty se zpomalovačem.

K dispozici je 19 map, ale ne všechny jsou určeny pro každý herní mód. Podporovány jsou i uživatelsky vytvořené mapy.

V základní výbavě zbraní nalezneme pistole, brokovnici, samopal, penetrátor (střílí kovové ostny schopné přišpendlit protivníka na zeď) a dalekonosnou pušku střílející v dávkách, bonusově lze sebrat ze země částicový kanón, raketomet, paprskovou odstřelovací pušku, miny, dva druhy granátů, balíček se zdravím a předmět doplňující štít. Z každého zabitého protivníka navíc padá předmět doplňující zdraví, které v této frenetické hře rádo ubývá.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
K tomuhle jsem se dostal jen náhodou, když jsem za sebou měl už FEAR a bavilo mě si hrát s temními vojáčky. Jak MP nevyhledávám, tohle jsem si zkoušel rád a díky tomu, že to běhalo i na dost špatném připojení, byl jsem hvězda.

Samozřejmě jsem byl prd a jen otloukánek frajerů, kteří měli skill ubíjet hráče pohledem :), ale po čase se mi docela i dařilo a já si ty bitky užíval - skvělá grafika, stíny, přítmí a kouř z vybuchujících granátů. Nikdy jsem neměl rád jen "tupý" deathmatch, ale týmové bitky jsem hltal a probojovával se k vrcholu žebříčku. Po čase ale server nějakého severského/německého týmu, kde jsem hrál, skončil a ani nevím kdy, hra mě opustila. Po čase jsem si ji chtěl vyzkoušet znovu, ale po serverech už nebylo ani vidu, ani slechu. Škoda.

Nepamatuji si hru, kde by v FPS střílečce byly tak skvěle a funkčně řešeny skoky a kopy a podrážení, skvělé zbraně, zvuky, grafika, efekty a baterky a hlasy ohlašující, kudy jde nepřítel.

- "Help!"
- střelba, nesoucí se tichem přes mapu
- ticho
- výbuch granátu
- "Aaarrrgh..."
- zvuk přebíjení
- v chodbě se snáší rozvířený prach a usedá na čerstvě krví vymalované stěny...
- pohupující se blikající lampa vrhá chodbou stíny a označuje poslední místo setkání dvou nepřátel
- ticho

Pro: Klasustrofobická stísněná sytých barev prostá amosféra; výbava; animace a využití rukou a nohou v lítém boji; zvuky; ten pocit, když se náhodou sejde sehraná parta naprosto neznámých lidí a spolupracuje jak stroj

Proti: V té době trochu HW náročnost; hru neznalo moc lidí, což vedlo v upadnutí v zapomnění a konec herních serverů; nijak velké množství map a klasicky nutnost sejití se slušných kumpánů

+10
  • PC 90
F.E.A.R. Combat byla neuvěřitelně dobrá multiplayerová střílečka. Ve větším počtu a hráčů a modu beze zbraní, byla neskutečná zábava. Bohužel dnes jsou již všechny servery mrtvé. Škoda. Rád bych si po letech opět zahrál.

Pro: Minimum cheaterů, spousta zábavy, pěkné mapy.

Proti: Bohužel jsou již všechny servery mrtvé.

+8