@PRIVATE MARTIN (03.01.2019 18:23): V hlavní roli bude Trepifajksl! Wolf09 zřejmě zůstal ve vlastnictví Activisionu. Jak je to s Quakem II pro Xbox 360 nevím, ale v krabicovém re-release Quake 4 z roku 2012 od Bethesdy už QII obsaženo není (v původním vydání od Acti bylo na bonus disku). Moc jsem nepostoupil, čas na hraní jsem spotřeboval na psaní pro DH. : )

@Ronik (03.01.2019 14:08): Díky za tip. :)
@RNDr. Gunár Pavel (03.01.2019 13:43): Doom s hodnými čerty... to znie ako film od Trošku. :D
To by som si dal, snáď to zaradia do spätnej kompatibility. A rovno aj so štvorkou a tým "strateným" Wolfensteinom. Ale inak si chcem zahrať Quake 2 ešte raz na PC, akurát sa neviem rozhodnúť, ktorý source port použiť. Pôvodne som hral vanillu pod XPčkami, ale to už asi so Steam a GOG verziou nebude fungovať.
A ako si pokročil v Predatorovi. Už hráš Vengeance kampaň?

@Ronik (03.01.2019 14:08): Mne sa ten Doom 64 EX nejak nepáčil. Nevábne modely zbraní s všade samá tma, to ma moc neoslovilo. Ale tá brutal verzia vyzerá zaujímavo.
@PRIVATE MARTIN (02.01.2019 11:27): Vidíš, na BFG jsem úplně zapomněl, nejnovější reinkarnace Doomu má dobré run & gun mechaniky ale esteticky se mě to dost hnusí kvůli tomu přehnanému gore, takže raději staré Doomy a tu dodatečně vydanou epizodu z D³. Final Doom už působí jak něčí blbnutí v editoru, asi protože bylo. :D Docela rád bych port Doomu na N64, to mělo dost unikátní atmosféru a tobě doporučuji 360 port Quake II, pokud neznáš. :o)
@RNDr. Gunár Pavel (02.01.2019 09:37): Ale starý Doom v BFG edícii ich tuším má. Všetky 3 by ich mali mať.
A Final Doom je dobrý opruz. Raz som to skúšal, ale to sa nedá hrať. Hneď v prvej mape 20 Cyber Démonov a skoro žiadne strelivo. Tak to nie.

Ale to je škoda, celkom príjemné vylepšenie oproti originálu.

@FildasCZ (02.01.2019 10:51): Tak oni to robili ešte na prvý XBOX, takže tie výkonové obmedzenia tam je poznať. Ale inak je to vcelku zábavná strelnica. Akurát to nesmieš furt porovnávať s originálom.
@PRIVATE MARTIN (01.01.2019 13:50): Ultimate Doom pro PS3 obsahuje:
DOOM 2: Hell of Earth
Final Doom: TNT Evilution
Final DOOM: Plutonia Experiment
DOOM 2: Monster Levels
DOOM 2: No Rest For The Living

Vzít to takhle bylo levnější, než nadvakrát na 360. Ultimate Doom na Steamu nemá achievementy.

Instincts - Predator budu mít dohrané dřív než základní FCry, takže ani nevím, že v něm dvě zbraně nosit nešly. Tak myslím si o tom, že první FC je příjemná odreagovačka, kam se nepchá politika. :D
To som ani nevedel, že tam je tiež. Ja som si pár rokov vzad kúpil jednotku a dvojku na X360 za pár šupov. Musím ich niekedy prejsť, zakaždým som to len chvíľu hral. Premýšľam, či si to zahrám teraz na XONE, na PC cez GZDoom, prípadne na Steame mám BFG Edíciu. To je možností. :D
Aj v PS3 verzii dvojky je tá nová kapitola, No Rest for the Living?

A čo hovoríš na Predatora? S tými schopnosťami a možnosťou nosiť menšie zbrane (a to aj samopaly) obojruč boli tie prestrelky celkom zaujímavé. Ale najviac som si obľúbil tú pušku čo vyzerala ako M4 s granátometom. Ako v Predátorovi. :D
@RNDr. Gunár Pavel (29.12.2018 13:37): Nehovorím, že zle ale tuho. Nejak sa mi nedarilo uplatniť v plnej miere môj obľúbený run & gun štýl. A navyše to bolo aj celkom ťažké, tie marhy mali slušný dostrel a dobrú mušku. Ale inak ma to celkom bavilo. A s tými schopnosťami to bolo zase trochu iné oproti klasickej jednotke.

Ale keď sme už pri tom ovládaní, také prvé aj druhé Halo sa mi hrali lepšie, akurát som ich hral na XONE, takže to bude možno tým. A z predchádzajúcej generácie taká Killzone a Black sa mi na Dualshocku 2 tiež zdali ovládateľnejšie. Prípadne konzolové CoD 3 a Big Red One. A samozrejme European Assault a Vanguard. Safra, jak o tom hovorím, dostal som si chuť znova to všetko zahrať. :D
@PRIVATE MARTIN (28.12.2018 22:20): Mě se to zatím hraje celkem dobře, už jsem zažil daleko hůře ovladatelnější střílečky. Abych poznal, že se to špatně ovládá, muselo by to zřejmě být téměř neovladatelné.

@FildasCZ (29.12.2018 13:15): Tak to by se dalo říci téměř o 3/3 veškerých her, když na to přijde. Tohle je navíc de fakto původní Far Cry (2004) na nových mapách a se superschopnostma, které se staly v Crysis sérii standardem. Jestli máš FC coby hru za céčko tak nic proti, ale podle mě je to prostě jen divočina, takové anime bez anime. (:
Vypadá to, jak nějaké céčko :D to se na mě nezlobte. Nebo parodie na střílečku.
Prešli ste to tu niekto?
Ja som za celú moju XBOX 360 kariéru nehral hru s tak tuhým ovládaním. Ono to bude dané asi tým pôvodom v predchádzajúcej generácii, ale aj tak som chcípal viac než bolo prijateľné. A navyše v situáciach, v ktorých by som v inej hre nemal problém.