Famicom Tantei Club: Kieta Kōkeisha

10.08.2004
16.10.2007
24.04.2013
28.05.2014

Famicom Tantei Club: Kieta Kōkeisha (anglicky Famicom Detective Club: The Missing Heir) je prvním dílem série vizuálních románů Famicom Tantei Club, které vyšly pouze v Japonsku na konzoli Famicom (u nás známé jako NES) s periferií Famicom Disk System. Hra byla scenáristickým debutem Yoshia Sakamota, který se proslavil především jako hlavní designér série Metroid.

Hráč se ujímá role mladého detektiva, který je přiřazen k případu zavražděné dívky Kiku, dědičky bohatého rodu Ayashiro z vesnice Myoujin. S rodem je však ve vesnici spjaté přísloví, že pokud se někdo pokusí ukrást jejich bohatství, duchové mrtvých to nenechají jen tak. Detektiv brzy zjišťuje, že přísloví možná není jen místní legendou a možná má spojitost s místními sériovými vraždami...

S prostředním lze interagovat pomocí příkazů jako Ask, Examine, Take, Show či Go, které jsou dostupné pouze v momentě, když je na konkrétní obrazovce lze k něčemu použít. V jistých pasážích musí hráč kurzorem najít požadovaný předmět či ručně napsat odpověď na otázku.

Hra se o rok později dočkala druhého dílu jménem Ushiro ni Tatsu Shōjo a v roce 2021 i remaku na Nintendo Switch, který se dočkal vydání i v anglicky hovořících zemích.