@Daemon (03.12.2013 15:45): 102 strelny, 80 energeticky, lvl14, samozrejme koukam ze do tech energetickych uz jsem to rval zbytecne bo konec je prede mnou. Btw smetak, vyzknumna zakladna na JV maji nejaky hlubsi smysl? A ta lokace v pravym dolnim rohu mapy je co za vtip?

@pipboy (03.12.2013 15:28): Jen tak ze zvědavosti - Na kolik procent sis ty zbraně vyhnal, že jsi do nich narval všechny body? Do teď jsem nezaregistroval, že by někdo měl problém v tom, že nevyužije otagované skilly.
ono by kurva stacilo mit to do prdele vyvazeny. K cemu mi je v zakladne obrody ze mam talenty na rec a vedu kdyz jsem celou hru musel rvat body do zbrani abych vubec prezil. Ted to tam muzu leda zkusit vystrilet (haha). Jedina opravdu dobra vec na Ressurection je bojovej system a to hlavne proto ze neni od vas.
@pipboy (02.12.2013 22:54): Ty a Resurrection jste podle všeho nevykročili tou správnou nohou...

Asi to bude jen slabá útěcha, ale tento problém bude řešený v následujícím patchi. Chyba se zdá vznikat v případě, když si hráč nechá odříkat všechny dostupné zbraně a teprve potom si vybere úpravu - pokud má dvě zbraně, jejichž přestavění trvá stejnou dobu, a vybere si tu druhou - dostane pak tu první.

Na každý pád za zmršený upgrade se ti celý Resurrection team upřímně omlouvá.
hezke, nechal jsem si upravit automatickou brokovnici a dostal jem AK s rozsirenym zasobnikem.
Tak dohráno a velká spokojenost, určitě si ještě někdy zopáknu za jinou postavu. Ten závěr byl vynikající, v tý poslední základně jsem si oblíbil hned několik postav.
@valcik (27.11.2013 08:08): Nie nie, v pohode toto bol naozaj jediny "mrtvy quest" na ktory som narazil. Ale niektore vetvy questov som nerobil kedze som isiel po inej vetve takze tam to nemozem posudit.

Ale napr este jedna vec ma teraz napadla, ale to je skor len taka sranda. Ten quest kde sa maju odovzdat peniaze za serifovho synacika. Po boji som zo srandy zabil aj tych mafianov aby som ukradol ten pytel penazi, ale po odchode z lokacie ostala len cierna obrazovka a hra si s tym nevedela poradit. Ked som loadol a nechal som ich zit tak normalne to prebehlo ako malo napisal to ze "odprevadili ta do mesta bla, bla, bla".
@mazar1234 (26.11.2013 22:48): Ty si mal tuším smolu na ten zádrhel s karavánami, ni? To je tuším jediný seriózny fuck-up, ktorému sa podarilo prekĺznuť do finálnej verzie a na obranu autorov prezradím, že Daemon na to cez bug tracker upozorňoval pár týždňov pred vydaním. Ale questy sú odbugované slušne, narazil si na nejaké problémy aj pri plnení úloh? (Nerýpem, fakt ma to zaujíma!)
Já už jsem na konci, ale rozhodl jsem se že chci mít všechny operace. Z hlediska příběhu prostě musí mít dušička pokoj že udělala maximum:))
Tak jsem si od rodicu privezl F2 (na GOGu mam jenom jednicku) a uz jsem se tesil, ze si to stahnu a zahraju... prask ho, za par dni ma vyjit nova verze nekompatibilni s verzi 1.0 (savy), takze holt budu muset jeste pockat. Ale jsem na to celkem zvedavy...
@pejzy (25.11.2013 22:36): Teď spíš zkus v tom konfigurátoru různé grafické módy a různá rozlišení, jestli něco z toho půjde ve fullscreenu. Jestli ti ale nefunguje menší rozlišené ve fullscreenu, tak to bude spíš problém v grafické kartě, jejích driverech, monitoru nebo možná DirectX, že neumí správně roztáhnout na celou obrazovku menší rozlišení.
problem byl že jsem mel resur. instalnuty o uroven vys nez kmenovy zakl f2 :/ moje chyba ...sorry...
ted mam problem zase ze me to nuti mit otevrene v okne ,chci to chci full screen tak mam jen zvuk bez obrazu, no a v maxnutem okne je to zase moc male...divne...mam zmenit nastaveni plochy?
@pejzy (25.11.2013 22:27): V čem byl teda problém?

Jaké rozlišení máš nastavené u hry a jaké máš rozlišení plochy? Při základním nastavení hry 640x480 roztaženém na fullscreen je to podle mě dost obrovské...
hura tak uz jsem to rozjel diky za tipy !!! mam jeste jeden dotaz jak to nastavim aby to nebylo vse tak malicke? mam nastavene male rozliseni,ale porad je to mrnave ....
@pejzy (25.11.2013 22:08): Jak víš, že máš ty soubory prázdné? Mají 0 bytů? Pokud nemáš tyhle dva soubory v pořádku, tak to je samozřejmě důvod, proč to nefunguje. Ale někde být musí, jestli ti Fallout 2 funguje. A co vím, GOG verze je normálně dává do Fallout 2 adresáře.

Ve Fallout 2/fallout2.cfg souboru jsou řádky:
critter_dat
master_dat
Co je nastaveno u těchto řádků v tvém fallout2.cfg ?
-kompatibilita - vypnuta
-v program files to nemam
-soubory dle seznamu mam vsechny

btw : soubory master a critter .dat mám ale prázné,nemám ale kde získat jejich obsah nebot verze z GOG nedovoluje zvolit druh instalace....
@pejzy (25.11.2013 21:00):
- Jestli si nastavoval režim kompatibility, tak to zase zruš, to může dělat problémy.
- Jestli máš nainstalováno v Program Files, spusť jako správce - Pravé tlačítko myši a volba Spustit jako správce.
- Zkontroluj, jestli máš soubory Resurrectionu v adresáři Fallout 2/Resurrection - Je tam i texťák fores_readme.txt, kde je seznam všech souborů, tak se podívej, jestli ti něco nechybí.
- Některým hráčům dělal problémy antivir (hlavně Avast, jestli i jiný, to si nejsem jistý) při příliš přísném nastavením a hře nainstalované v Program Files. Třeba právě mazal soubory nebo blokoval spuštění. Většinou to ale antivir v takovém případě hlásí. Můžeš ho případně na zkoušku vypnout, jestli to třeba nepomůže. Pak by mělo stačit dát fores.exe do výjimek v nastavení antiviru.
@pejzy (25.11.2013 21:28): A nastavoval si si ten konfiguracny subor co je tam? Kde si davas nejake volby ohladom grafiky a su tam potom take polozky - Directdraw 7-8-9 a dalsie, ci nestaci len tam nieco prehodit.
hergot ...mam vztek ja nejsem schopen to rozchodit!! Proste pri spusteni mi to na sekundu hodi ,,oko,, a pak to spadne !Zkousel jsem snad vsechno,ale nic nepomaha! poustet jako admin,kompatibility, nastaveni v configu pred spustenim ale NIC !!!!
Rozchodil jsem kde jakou jinou hru a nejsem zadna PC lama,ale tohle je nad me síly !!! HILFE !!!!!
@valcik (25.11.2013 10:54): Ahooj :-) Jo jo na Fallout nedám dopustit :-) Jasně takové bugy které jsou v enginu F2 hned poznáš pokud si F2 nějakou dobu hrál i včetně padání hry. a Popravdě mi Resrrection padal méňě než F2. Spíš jsem narážel na bugy, kdy někomu nejde dodělat quest, nebo neco podobného. Snažil jsem se teda udělat co největší množství questů, ale nikde jse fakt nenarazil na nějaký bug.
@FarouSh (komentář): Hneď sa pozná starý fallouťák, zdravím! :)
Niektoré bugy, na ktoré sa tu mnohí sťažujú, sú zažraté hlboko v engine F2, nemajú s Resurrection nič spoločné a objavovali sa aj v pôvodnej hre. Niektoré sa dajú obísť cez rôzne hacky v sfall, iné sú odolnejšie. Napríklad vražda pomocou predávkovania superstimpakmi, alebo aj zabíjanie postáv strčením odisteného dynamitu do inventára; obidve akcie spôsobia pri opustení mapky ešte pred smrťou NPC pád hry. Stačí sa vyhýbať exploitom a cheatom, potom to beží úplne stabilne.
konecne jsem nasel cas si fores zahrat a po prvnim pruchodu mam jen ty nejlepsi pocity. Bezchybne to samozrejme neni a v mnoha pripadech by to samozrejme mohlo byt jeste lepsi, ale to i puvodni fallouty. Prosel jsem to celkem na rychlo a nikde jsem se prilis nezdrzoval, ale uz se tesim na dalsi run, kde ozkousim jine postupy. Velmi me potesila opravdova volnost volby, ktera je podle dokonce lepsi nez v originalnich hrach, kde byla vetsinou jedna nekompromisne nejlepsi cesta nebo volba a ostatni spis pro legraci, protoze hrace v mnohem penalizovaly a ochuzovaly o predmety, zkusenosti a pod.

Nektere komentare a diskusni prispevky me tu opravdu zarazi. Hra hrasne odsejpa, na zadne zakysy ani prehnane silne protivniky jsem nenarazil, naopak porad je kam jit, pribeh se neustale rozviji a graduje, proste parada.

S celkovym hodnocenim a obsahlejsim komentarem poseckam dalsich pruchodu a casoveho odstupu, bezobav vsak muzu rici.

Dekuji autorum, BRAVO! TLESK! TLESK!
@pejzy (21.11.2013 21:26): Hlavně musíš pustit jako správce, jestli máš nainstalováno v Program Files (i když bych doporučoval spíš nainstalovat do nějaké vlastní složky). Pravým tlačítkem nad spouštěcím souborem a zvolit "Spustit jako správce". Kompatibilitu přímo u hry není nutné nastavovat. Spíš to radši nedělej, mohlo by to způsobovat problémy. Případně si ještě před spuštěním hry pusť Resurrection konfigurátor (taky jako správce), kde si můžeš změnit rozlišení.
Tak fallouta jsem uz sosnul z GOG,instalace probehla,ale kdyz to zapu tam mam jen zvuk a obraz nikde.
Co se tyka resurrection tak to se spusti na sekundu (objevi se to oko) a spadne mi to :(

poustim jako admin a mam nastavenou kompatibilitu...tak fakt nevim...
@mazar1234 (21.11.2013 10:55): Záleží aj na verzii Windows. Edície Professional a vyššie majú vstavaný natívny emulátor 32 bitového prostredia, nižšie edície pri spúšťaní starších progamov niekedy blbnú.
@Jab (21.11.2013 09:59): A když nemáš spuštěný počítač, neklikneš na instalátor. Jde o to, že se může spustit instalátor do fullscreenu a pak se zaseknout zatímco ti v pozadí vyskočí nějaké upozornění. Rozhodně to stálo za zmínku. Dneska mi tvůj jindy trefný sarkastický humor nějak nedochází. Nevim, jestli je to z přepracování nebo snad vycházíš ze cviku...

@pejzy (21.11.2013 09:57): Sehnat jinou verzi, která půjde nainstalovat. Nebo můžeš zkusit ruční instalaci (viz http://www.nma-fallout.com/article.php?id=1593 ), ale první varianta bude jednodušší.
"Základní rada je samozřejmě spustit jako správce."

Imho je základní rada spustit počítač. To aby nebyl ten monitor černý. :) Jinak když nejsi správce a klikneš na instalátor, tak ti to napíše, abys se obrátil na správce (resp. bude to chtít jeho přihlašovací jméno a heslo). Monitor ti kvůli tomu nezčerná.
Sosnul jsem neco z czshare,takze nevim jak urcit verzi.Ostatni podnety jsem zkusil a nepomohlo to :/ nejaky jiny tip?
pls help - nejde mi instalovat zakladní fallout 2 na win 7 64bit :/ jen mi zcerna obraovka a jsem v haji..prosim o pomoc !!!!
@John Mirra (18.11.2013 11:07): Aj pri opise New Hope spravil autor recenzie menší prešľap:
"První jakž takž osídlené místo, na které narazí, je příšerná díra jménem New Hope a již zde je patrné, jaký je největší rozdíl od Falloutu 2. Naprosto všichni jsou deprimované, na drogách závislé, nepřátelsky naladěné a psychicky labilní trosky." Buď myslel Rat Hole, alebo je to hipisák a pacifista!
Ad recenze na BonusWebu (viz odkazy)- jako zápor se bere, že "hrát za „slušňáka“ podle mého názoru není možné." To je ale podle mě docela příjemná změna :)
Uf, ted to zacina desne padat. Btw ulozil jsem hru pri utoku na Strycka ted po loadu me jeho gorily ignorujou. Muzu jit az za nim a vzit od nej quest na zabiti Nestora >_>
Lidi mám dotaz, je nějaká šance se dostat k císařství? Mám HIV a oni asi jediní ve hře to dokážou vyléčit, ta zas...á ajda už mi z odolnosti 10 udělala 6 a naní možné to vyléčit, a chci jinej způsob, než že mi doktor donese léky, když ho překecám ten mě totiž vyfu.koval a řekl at si dam bacha skym spim, že maj leky jen pro ně.
Mám další dotaz, jen abych věděl Jde nějak udělat, aby bratr Lystry žil nebo bude mrtvej vždycky?
Není to dokonalé, má to spoustu much, trvalo to deset let... ale je to Fallout, tak jak ho chceme a máme rádi. PECKA :D
@valcik (11.11.2013 19:52): spis si rikam jak jsi proboha hral FO2 :) Kazdopadne hlavni dejova linie je v FO2 celkem jasne dana, moznosti je relativne dost a prilezitosti se pripadne doexpit bez grindovani nespocet. Tady mam pred sebou zakladnu kretenu v energozbrojich a bud jim aspon sesbiram ty amulety, nebo co. V hospode mi nikdo nic chytryho nerek, chlapik co hlida hlavni vchod taky ne, ani nikdo dalsi z predmesti, tunel v baraku u toho gangu blbecku taky nikam nevede. Jeste me napada ze jestli Cisarstvi rozpinani Lovcu vadi, moh by me tam nekdo z nich zkusit poslat na inspekci nebo tak neco, taky si rikam ze bych moh zkusit prokecnout ty ghouly co maji hotel nebo co to je, ale nadeje si delat nebudu.
@M.a.t.t. (11.11.2013 19:47): podobna nutnost grindovani je u me fail uz z podstaty >_>