Tak to byl samozřejmě extrém ;-) Fable rozhodně není žádný odpad, má něco do sebe a nějakou dobu jsem u něj vydržel. Než jsem zjistil, že to už asi lepší nebude...
Bodkin: Ha... Další zkažený KOTORem. To já kdybych hrál teď KOTOR, měl bych pocit přeně opačný. Tasit odstřelovačku a schovat se za první roh.

,,65% je na hnůj docela dost."
No to každopádně.
Cobra: 65% je na hnůj docela dost.

Say: Já jsem hardcore scifista, prostředí prošlo. Ale bylo to špatné RPG a byla to i špatná střílečka. Navíc jsem pořád chtěl tasit lightsaber.

EDIT: špatné nahradit slabší, ať se toho nikdo nechytne.
Say: Když mám na výběr spoustu chutnějších jídel? To bych musel být idiot. Hra mě musí něčím zaujmout, jinak sáhnu po jiné. Fable je bohužel taková všehochuť a to já moc nemusím.
Rád bych do Fable dál bil jak je nepropracovaný a jak tomu něco chybí, jenže herním vývojářům jsem nikdy nevěřil ani slovo, Fable dojel do konce tak pětkrát a bavil se přitom, protože jsem měl chuť na rubačku s jemným RPG systémem v relativně otevřeném světě. Toho se mi dostalo.

Edit: Na rozdíl od Mass Efectu (nemohl jsem si to odpustit).
"Nemastná neslaná omáčka ti pomůže, aby ses nezadusil suchou zhrudkovanou rýží."

Což nezmění nic na tom, že celé to jídlo nestojí za nic, protože omáčka je pořád nemastná a neslaná a rýže hrudkovatá. Lepší se jít najíst jinam...
Nemastná neslaná omáčka ti pomůže, aby ses nezadusil suchou zhrudkovanou rýží.

Ty hovadiny o kterých se tu vede řeč mi vůbec nevadili, když jsem měl chuť je provádět, tak jsem je prováděl. Když mě nebavili, tak jsem je konat vůbec nemusel. Což oceňuji.

Na druhou stranu mi vůbec nevadí, že sex byl jen zčernání obrazovky a pár vzdechů. Nějaká pornová vložka by působila rušivě a takový ta erotická montáž z gothiců zase působí dost úsměvně. A zdržuje.
Say: teraz vyzniem ako megaprudič, ale ako môže niečo nemastné-neslané niečo dochutiť? :D
Ono to Fable ani nič extra nie je, je to stereotypná koridorovka a práve tie nedorobené prkotiny sa to snažia maskovať, že to tak nie je.
NateLogan: Ono dnes je docela hardcore dělat RPG na víc linií příběhu. Nabývá práce s 3D, programováním etc. a úroveň hráčů takový potenciál prostě nevyužije a raději to prostě nějak (většinou jednou) projde. Ale je fakt, že ME série je jedna z mála, u kterých bych to velice rád uvítal, ne-li očekával, no... Ale i tak. Stále doufám v onen zlom=)

Tulareanus: To by z Fable moc nezbylo. Mě se to prostě jeví jako nemastná neslaná omáčka kolem, která ale hru slušně dochutí.
Say: Samozřejmě že ME2 je v tomhle unikát a každá drobnost potěší, ale z rozhovorů a u preview na ME2 by si někdo mohl myslet, že se bude měnit i hlavní příběhová linie v závislosti na rozhodnutích z prvního dílu, což se nekoná. Stejně na mě působí Fable, kde se taky Molyneux vychloubal kdejakou pitomostí (včetně těch nerealizovaných/nerealizovatelných) a ve výsledku jsou to jen zbytečné nedodělané drobnosti.
Say: skôr by som povedal, keby to tam nebolo, vôbec by mi to nechýbalo a áno, u niektorých vecí by som bol asi aj rád, pretože radšej nech tam nejaká vec nie je, než aby bola nedostačujúca, alebo zlá.

NateLogan: ME 2 som nehral, ale tá "papierovosť" Fable, úplne súhlasím.
Tulareanus: Takže kdyby to úplně smazali, líbilo by se ti to víc? Nevím nevím...

NateLogan: U ME2 to maily sice jsou, ale ne jenom (cca 5-10 postav se tam v praxi objeví), ale vem si to z druhé stránky... Která další hra nabízí takové propojení do dalšího dílu?
U Mass Effectu 2 se vychloubali, že skoro každé rozhodnutí z jedničky se promítne do příběhu ve dvojce... Sice je to pravda, ale 90% těch odkazů byly jen blbé maily. Fable je jaké plný věcí, které na papíře znějí parádně, ale ve skutečnosti jsou to jen pátá kola u vozů.
O to nejde, ja netvrdím nič o realizme, alebo o tom, aby ju rôzne úkony napodobňovali, len proste, keď už niečo v tej hre je, nemalo by to byť prevedené polovičato, resp. menej ako polovičato. Tie sliepky sa ešte dali, to kopanie na terč (hoci ani tie hit zony neboli bez chyby, ale to mi v podstate nevadilo). Mne vadí proste, že tam dali niečo, čo tam vlastne skoro ani nie je. Povedal by som oser.
Tulareanus: A třeba ty slípky dělají hru trošku originální, odlehčenou... A takových banalitek je tam víc. Což se mi líbilo. Fable je třeba brát s nadhledem. Dyť velké hlavy a ruce mluví za vše=)
Mňa napr. toto totálne nasralo, hral som melee v kombinácii s lukom, dosť som sa snažil, aby som hral efektívne nielen čo sa týka rozdelených bodov, ale aj priamo mojej bojovej "taktiky" a interakcie a aj tak som zistil pred koncom, že stačí si totálne namaxovať AoE ohnivý útok, mačkať ho do zblbnutia a všetky boje sú zrazu oveľa rýchlejšie a efektnejšie a nepriateľ sa k hráčovi ani nedostane a záverečný boss sa s tým dáva s prstom v nose, keď som záverečného bossa dával na melee, tak to bolo o dosť ťažšie a zdĺhavejšie a to som používal kotúle, uhýbanie, rany odzadu atď... Tomu sa hovorí balans ako hovado.

Say: Nejde o všetky činnosti, skôr tie čo nie sú nijak potrebné a zároveň ani zábavné, si vezmi, na čo tam je sex, keď tam vlastne nie je? príde mi to absurdné. Pretože to ani nijak nič nedokresluje. A hej veľa percent obsahu je zbytočného, ale keby tam tieto načrtnuté a neprepracované detaily neboli, tak by Molyneux nemohol povedať, že je to niečo iné než dosť silne stereotypne klišoidná akčná hra s rpg prvkami, čo ono vlastne aj tak je, ale môžeš kopať do sliepok, alebo si meniť účesy pričom za dobro budeš tak či tak blonďák. To sú mi možnosti...

2Bodkin: To mně nikdy nenapadlo. Při dalším hraní zkusím ;-)

2pivo: Hrát za zlého je těžké. Pořád Ti to přičítá dobrou karmu za zabité lapky :D
Jinak do luku se musí investovat pokud chce člověk krást.
Já jsem hrál za bijce, kterej měl sílu, odolnost a životy na max., potom jsem investoval něco málo do luku, což se v některejch situacích dost hodilo a nakonec jsem to dal do útoku vraha ("teleportuješ" se protivníkovi za záda) a do bullet timu.
No není to zrovna extra propracované, ale myslím, že to jde ignorovat, ne?

Jinak jaký jste preferovali styl boje? Postavu už mám v kategorii "síla" vytrénovanou na maximum. Luk se mi používat nechce a teď nevím, do čeho to dávat. Uvažuju trochu o útočné magii.

Tulareanus: A která hra (teprv Americká) nemá cenzuru? Ono to co popisuješ děláš cca 75% herního času Fable. Nebo aspoň mě to tak přišlo... Tam sbíráš květiny, tam jídlo etc... A jako otravné se mi to zase nejevilo.
jezek: S tím titulem vím, jak to je. Akorát mi to přišlo divné, když jsem byl už docela známý válečník. Více se mi líbí Avatar a ten systém s kupováním mě právě zaráží. Myslel jsem si, že si ho jde měnit svým chováním.

A jak se dívám, tak jsi asi hrál za zlého, co? Rohy a svítící oči. A tloušťka nemá vliv na pohyb a rychlost?

btw: Co když budu něco mezi. Ani extra hodný, ale rozhodně ne zlý. Občas jsem zabil i dobré, udělal špatnou věc, ale jinak hraju za dobrého :-)
jezek: A není na tu démonickou bránu za bordelem lepší, stát se bordel papá, než tam utrácet tvrdé love? :mrgreen:
2pivo: Chicken Chaser na Tebe budou řvát tak dlouho, dokud si nekoupíš jiný titul, buď před arénou nebo u guildy jeden prodává. Mi se to naopal líbilo, když jsem chodil http://img220.imageshack.us/i/45200794620by1.jpg/ (pak ještě s většími rohy a mouchami kolem hlavy) a lidi pořvávali Chcken Chaser. Jinak jez hlavně kuřátka, pokud chceš být špatný, maso abys přibral, tufu když chceš být klaďák a do bordelu si připrav dost peněz, aby se Ti otevřela démonická brána za ním. Ikdyž ten bonus za to nestojí...
A s tou ženskou, ono to chce opravdu ukecávat dlouuuuho, ale nakonec se nechá. Vím, že to vždycky trvalo, ale nakonec jsem měl skoro v každé vesnici ženskou.
Say: no tým som myslel, že systém zháňania nevesty cez nejaké dva sims-like emoty a čierna obrazovka=sex, dať jej nejaký darček + prsteň, nepríde mi to zábavné ani zmysluplné, proste je to účelové, aby Molyneux mohol povedať, že áno, dá sa tam oženiť a mať akože sex...
Jo dík. Předtím jsem dělal chybu v tom, že jsem jí dával falešný snubní prsten a myslel jsem, že je to pravý. Takže už jsem jí dal ten pravý a povedlo se.

Hra mě tak celkově baví, ale třeba hledání pokladů a otvírání bran se mi moc dělat nechce. Maximálně se pak kdyžtak mrknu někde, jestli mi to stojí za to vybavení tam.

Teď ještě najít nějaký kvalitní jednoručák :-)
každopádně to že jsi ženatý poznáš, páč se dočkáš videa o tom, jak hrdina svůj významný den prožil a do sňatku manželského vstoupil...
Musíš mít barák ve tom městě, kde tu buchtu balíš, pak jí musíš chvilku zpracovávat a až začne kecat že chce prsten, tak jí ho dej, ona něco kvákne a večer půjde už spát do toho domu. Když za ní večer přijdeš, tak jí zase chvilku zpracováváš a pak ti nabídne jestli s ní chceš do postele :)
Pivo: Myslím, že ji musíš někam zavést. Někde, kde máte soukromí...
No, o snubní prsten si řekla, ale ať tu klávesu mačkám, jak mačkám (barák mám), tak furt něco kecá, ale nedá mi. Zavedl jsem ji i k sobě a nic. Asi si někde vyhledám návod, bo nevím :-)

Sice je tam více takových nedopracovaných (nedostatečně zpracovaných) věcí, ale ve výsledku mě hra baví. Takový zajímavý svět hrdinů ( i když některé věci mě zarážely - např. vykosím sto banditů a řvou na mě "lovče kuřat").
Tulareanus: Když to bereš takhle, tak pak je taková téměř celá hra.
Jakmile je na to připravena a máš dům, kam ji ulít, tak ji musíš dát snubní prsten či co. A tak se stane tvou ženou. Pro to město.
Dík, teď ještě najít bordel a kostel (nebo jak si vzít borku?), už to hledám dva dny :-D

A jinak jsem myslel, že u těch savů už mě nic nepřekvapí, ale spletl jsem se. Uložím si to po té splněné misí, u které jsem se tak naštval, že jsem ji musel opakovat. Druhý den to zapnu, statistiky postavy normálně jako po splnění mise, ale hodilo mě to na checkpoint před tou misí, takže jsem ji musel jet znova. Zajímavý systém :-) (no už jsem to měl nacvičené, takže jsem neměl problémy to zvládnout, ale náladu to také moc nezvedne, že to musím dokola opakovat)
Je to fajná hra, ale tohle mohli vychytat. Já jsem to včera hrál asi 10 hodin a čistou herní dobu mám asi 6 :-D (pokaždé mi zabili rolníka nebo někoho na konci mise).

A nevíte jak jde ovlivnit postavu? Ve statistikách mám napsané "štíhlá", jestli jde nějak ztloustnout nebo to přijde časem samo?
Tak ten systém je ještě dementnější, než jsem myslel. Mám to uložené před sekáčem (automatický save, při zabití mě to vrací před něj), vypnu hru a zapnu s tím, že budu hrát před ním, ale ne. Musím opakovat celý tábor. To ať jdou do piče!
Pročetl jsem si diskuzi (asi posledích 25 postů) a rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že souboje jsou nudné. Mě docela baví, teda alespoň teď zezačátku (prvních pár hodin) a pak se možná dostaví stereotyp. Ale i přesto se mi zdají docela dobře provedené oproti jiným titulům, kde často stačí klikat na jedno tlačítko :-)

Zatím si nemůžu stěžovat na nic, kromě toho blbého systému ukládání. Ten se mi opravdu nelíbil. Myslím, že ten systém je i podobný Overlordovi, který mi tuhle hru celkem připomíná jak graficky, tak i celkově svým zpracováním (i když to jsou trochu odlišné žánry).
Continuous Play
Watch the credits at the end of the game to continue playing with your character.

- rozbitý, rozbitý... :-)
Ale pokud máš všechno splněno, tak jde jenom vraždit nevinné, lupiče, krást a vydělávat prachy. Nuda, šeď, šeď.
Jak tady byla diskuze zda jde hrát po skončení hry nebo ne - ted jsem zabil final bosse, naskočilo video, titulky a hodilo mě to do menu. Pokračovat nešlo, maximálně lze nahrát autosave těsně před posledním soubojem.