@Crash (01.04.2014 08:28): Ale rozjel v pohodě, právě u simulátorů je fyzika nejblíže realitě, také se snad umíš rozjet s běžným autem ne? A se závoďáky je to ještě snažší, mnohem lepší přilnavost atd. Dokud to netlačíš do extrémů, tak je to snazší jak ty rádoby klouzající auta třeva v NFS Shift, project CARS a podobných nesmyslech s fantasy fyzikou. Formule jsou asi větší výzva, ale o to větší zábavnost, tady ty Codemasters jsou vyloženě arkádové tím stylem, že jsou až moc lehké k řízení.
@KRoman47 (01.04.2014 08:15): Zatím jsem u Lotusu ale předpokládám, že tam bude časem nějaký přestup, nastavil jsem si kariéru na 5 sezón tak uvidíme, ale nevím jestli fakt těch 5 sezón odjezdím, už takhle jezdím závody jen na polovinu kol a strašně se to vleče.

Asetto Corsa trošku sleduju, vlastně i díky tomu, jak tu hru tady propaguješ, takže třeba někdy v budoucnu. Já zas nejsem tak zapálený závodník, abych musel odjezdit všechno a taky nemusím mít 100% realistično, bych se pak možná ani nerozjel. ;-)
@Crash (01.04.2014 07:55): A s čím to jezdíš? I kvůli takovým blbinám doporučuji spíš pořídit Game Stock Car 2013 (nově GSC Extreme) pro singl a třeba netKar PRO pro mul'ták, oba mají výbornou fyziku, netKar tedy lepší a komplexnější. Nejlíp našlápnuto po všech směrech má teď ale Assetto Corsa momentálně v Early Access, zde to hodlám přidat až po vydání verze 1.0. Jak jednou člověk okusí fyziku na takové úrovni, už nemá nejmenší chuť se vracet k čemukoliv horšímu, takové varování. =)
Tak včera jsem absolvoval reparát v Šanghaji, nakonec jsem dojel třetí, ale překvapilo mě, že to počasí mělo absolutně stejný průběh jako v předchozím závodě, myslel jsem že tam bude nějaký prvek náhody, ale teď to na mě dělá dojem, že je to předem naskriptovaný.
Čtvrtý závod, VC Číny, startuju z pátý pozice, prší, takže jedeme na mokrých gumách. Zhruba 15 kol před koncem přestává pršet, skoro všichni zajíždí do boxů na výměnu pneumatik, já riskuju zůstávám na trati a jdu do vedení, zatím to jde v pohodě trať je pořád mokrá, gumy drží. 10 kol před koncem trať už skoro uschla, gumy se mi začínají přehřívat a ačkoliv mám velký náskok, zajíždím stále pomalejší kola a Vettel který je za mnou mě každým kolem stahuje o několik vteřin. Tým mi rádiem už poněkolikátý hlásí, ať jedu přezout na suchou směs. 6 kol před koncem vzdávám marný boj s pneumatikami, zajíždím do boxů, propadám se na třetí místo, rychlé přezutí, vyjíždím z boxů a......... a koukám jak kráva, ty debilové mi tam namontovali ZNOVU SMĚS DO MOKRA!!! Byl jsem včera večer hodně sprostý...

Už tedy vím, že pokud chci jinou směs než je naplánovaná strategie před závodem, musím si jí před zajetím do boxů vybrat, ale napadlo by vás to, když na vás halekají do rádia, ať se stavíte v boxech pro suchou směs?!
ahoj lidi potreboval bych od nekoho pomoc koupil jsem si f1 2010 a nejde mi ukladani ve hre
Nakonec preci jen lze auto znici. Zrovna se mi podarilo urvat si kolo. Kazdopadne je hra na hrace opravdu hodna a musi to byt jo pecka aby se urvalo. Doufejme, ze bude v dalsim rocniku destrukcni model propracovanejsi a citlivejsi.
bohužel nic, fakt nevim co s tim, ani jsem nic nevygooglil co by mi pomohlo...
Nechápu proč mi hry od Codemaster padaj hned po logu hry. Dirt 2 i F1 spadnou bez udání chyby hned po prvním logu. Grafikou to neni protože tenhle problém mam jak na HD 4871 tak na GTX 480 ale jenom s těmahle dvouma hrama... asi nikdo neví čim by to mohlo bejt co?
Jasne, v F1 2002 na PC si ji mohl rozsekat, stejne tak v poslednich formulich na PS3.
NateLogan: U "oficiální" hry tuším ne, jen u F1 2007 (nebo jak se to jmenuje), jakémusi módu F1 2002.
Byla v nějaké oficiální F1 hře totální viditelná destrukce? Tohle totiž klidně může být důsledkem právě té licence... Automobiloví výrobci jsou na bouračky fakt hákliví, jen ve spojení s Formulemi jsem o tom nikdy neslyšel.
No hraju to na normal a skutecne pada pouze predni kridlo. Nevim, mozna se zvysovanim obtiznosti se zvysuje i model poskozeni. Kazdopadne je to asi nejzasadnejsi nedostatek hry.
to je hrozny, jak se u toho clovek fakt musi pekelne soustredit :)

Povedlo se nekomu tu formuli uplne ocesat? Jediny co mi z nich pada je predni kridlo a to jeste dost podivne... vubec celej model poskozeni je dost divnej. Zrovna od soudruhu z Coudies jsem cekal vetsi jatka...
me spis docela stvou ty penalizace, hlavne teda kdyz o nekoho zavadim jenom trosku kolem a uz dostavam 10 s trest. Nepotesi kdyz doc cile dojedu druhej a v konecnym vysledku sem treba patej.
To mas asi vyply asistenty co? Ja to hraju na klavesnici, tak mi nezbyva nic, nez je mit zaple (citlivost zataceni me tedy netrapi, ale kritiku na toto tema jsem uz cetl na games.cz). Tedy krom break assist - nesnasim kdyz za me hra brzdi sama. A docela na hlavu je razeni. Jak se rychle v jinych hrach podrazuje, tak tady se tak rychle i radi.:D

Sam jsem taky neverim, ze to pujde, ale je to hodne o znalosti trati. Docela jsem cumel kdyz jsem testoval Monako, naprosto jsem nechapal jak se to da zajet, ale po par kolech se to podda a je to paradicka. Tesim se az zabavim kamosovi volant. To pak bude peklo.
ja to zatim tak letmo projizdim v praci, ale prvni zavod sem opakoval asi stokrat nez sem vubec dojel prvni kolo a pak samozrejme furt posledni :))

Zvlast silené je, jak te ta formule pravidelne profackuje hodinama, kdyz pridas nesikovne plyn v zatacce. Uz se mi z toho dela zilka na cele :))
Trosku me taky sere, ze (aspon na PS3) nejde nastavit citlivost zataceni...
No me to zase tak tezky neprijde, to napriklad NFS Shift mi prijdou tezsi. Kazdopadne je to mazec. I pres nizky frame rate se od toho nemuzu odtrhnout. Zatim mam za sebou dve velke ceny a vysledky nic moc (proklate penalizace, v obo zavodech +20 sec).
uff, je to nejake tezke :) chtelo by to aspon pro zacatek nekonecno flashbacku :))
Tak jsem to zkusil a presne jak jsem ocekaval - bez silnejsiho procesoru (brzdi grafiku a nedovoli hre jet na vic jak 25fps) a volantu ani ranu. Jeste uvidime co WRC, ale to bude stejny. Bohudik ze vychazi WRC demoverze alespon to nemusim stahovat cely.
Podle všeho to vypadá, že ani nebudeme mít možnost to před full verzí vyzkoušet, demo nebude.
No jizdni model podle me nebude nijak extremne realisticky, ale jsem zvedavy jak zvladnou vyladit ty zmeny povrchu trate a s tim souvisejici i zmeny chovani auta apod. Plus doufam, ze bude mozne si projet celou karieru pekne peclive vcetne vsech treninku a kvalifikaci. Neskutecne me ve vsech hrach sere nahodne postaveni na startu.
Jediný simulátor závodů byl u mě SW: Racers. Podle gameplay videí by ale tohle mohlo na krátké odreagování být hodně slušné a realistické. Že by?
No, pokud by to slo podobnym smerem jakym to zatim s EGO enginem slo, tedy ze vzdy novejsi hra slape lepe nez predchozi (Dirt 1 je narocnejsi nez GRID a GRID zase narocnejsi nez Dirt 2), byl bych rad.:) Takhle by to totiz fungovat melo. Konzole brzdi vyvoj herni grafiky a tudiz vyvojarum zbyva dost casu na vyladeni PC verze.:) A o Codemasters se rozhodne neda rict, ze by PC verze her smelili.

Rict, ze jede na druhe verzi EGO enginu se da dobre povazovat pouze za reklamu a vysledne zmeny uz nemusi byt zase tak zasadni.
Pro me jedna z nejocekavanejsich her roku 2010. Doufam, ze bude stejne dobre optimalizovana jako Dirt 2.
Konečně na PC po dlouhé době formule ! a vypadají nadějně, zatím sklízí v recenzích 8/10 a 9/10. Už se těším, až mi budou ječet v pokoji :D