Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Every Day The Same Dream

61
39 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > interaktivní film *
simulátor > nezařazeno
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
01.12.2009 PC
Vývojáři:
Paolo Pedercini
Oficiální stránky:
http://www.molleindustria.org/everydaythes…
Every Day The Same Dream je 2D umelecká hra vysporadúvajúca sa s každodennosťou života jedného človeka. Inak povedané, poukazujúca na pracovný stereotyp ľudského bytia.

Každý deň to isté. Idete do práce a vrátite sa z nej. V tejto jednoduchej flashovej hre môžete na základe zmenených maličkostí ovplyvniť priebeh vášho dňa.

Od vášho rána sa odvíja celý ďalší dej tejto hry. Záleží na činnostiach, ktoré urobíte alebo neurobíte. Na základe vašich rozhodnutí, potom hra môže skončiť rôznym spôsobom. Každé "prejdenie" hry zaberie len niekoľko minút, a aj keď hra ponúka rôzne možnosti, nakoniec jej "herná dĺžka" nezaberie dlhý čas.


Poslední diskuzní příspěvek

Ono to šlo někdy stáhnout? Sice jsem nějak moc extra negooglil, ale nikde jsem nenašel non browser verzi..

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Každý den stejný sen je jedním z mála interaktivních filmů, které jsem hrál. Příběh ukazuje každodenní rutinu jednoho bezejmenného úředníka, který se cítí zbytečný. Vstát, obléknout se, pozdravit ženu, použít výtah, jet autem do práce, pozdní příchod a usednutí na své místo mezi další pracovníky a znovu.

Jednotlivé dny lze ale trochu pozměnit. Jak mi řekne žena ve výtahu, lze udělat pět kroků, kterými se odchýlím od stereotypu (jít za bezdomovcem, vystoupit z auta a pohladit krávu, chytit list ze stromu, neobléknout se a dostat výpověď a nakonec spáchat sebevraždu) a stanu se novým člověkem. Přijít na ně není nic těžkého, protože hra nenabízí příliš možností.

Po každém z těchto kroků se změní graf výkonnosti firmy k horšímu, protože tím zanedbávám své povinnosti. Jednotlivé kroky nelze splnit najednou, a tak je hru nutné projít třikrát a ještě počtvrté, kdy dojde na úplný závěr. Každé projití je ale otázkou chvilky.

Pro: ukázka každodenního stereotypu, pět kroků ke změně

Proti: krátké

+15
  • PC 70
Jak podobnou věc hodnotit? Je to hra? Po celou dobu jen mačkáte dvě tlačítka... šipku doprava a doleva, nic v podstatě neovlivníte a ani to není potřeba. Rozsahově minimalistické, je to opravdu otázka minut. Podobných indie her jsou na internetu desítky. Tím ani v nejmenším nechci snižovat jejich kvalitu. Jsou to jednoduše takové pseudoherní jednohubky, které buď zaujmou vizuálně, celkovou myšlenkou nebo jinak. Jsou vhodné pro dlouhou (respektive spíš krátkou) chvíli, kdy si chcete oddychnout nebo hledáte podnět k zamyšlení. EDTSD mě zaujalo právě svým grafickým zpracováním, které je sice strohé, ale jistě upoutá pozornost. I vyznění stojí za zamyšlení. Hratelnost, hudbu apod. opravdu nemá smysl komentovat. Takže nemůžu nedoporučit. Nevím, jestli je tohle ideální místo pro odkazy, ale neodpustím si jeden... zde můžete najít spoustu her v podobném duchu... a snad i tuto :) http://www.newgrounds.com/collection/artgames
+10