Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Richmond (27.05.2018 12:37): Jo přesně. Brácha historii studoval na Filosofické fakultě a už dříve se o ní dost zajímal. U mě už to tak slavné není. Zkusil jsem to, ale dalším dílům už hodnocení prznit nebudu :)
@Jumas (komentář): Bohužel je to tak, že buď jsi history geek a najdeš si v tom to, co tě přitáhne (navíc máš rád různé tabulky a statistiky) a nebo nejsi a pak samozřejmě ta zábava klesá. Mně naopak se trefil přesně do noty, tohle jsem vždy hledal. Mít víc času, hraju to pořád dokola :)
@Richmond (17.04.2016 15:55): Když není válka tak jedu Paradox na nejvyšší s levou rukou na mezerníku a mám nastavený nějaký autopauzy. Tady je to opravdu dost nepohodlné, ale nenechám se tím otrávit. Nějak mi je ta mapa a interface bližší než u novějších.
Krása ale štve mě absence tlačítka zrychlení/zpomalení času. Měnit ho přes menu(?!?). Jako by nebyla otrava používat klávesnici tak to ještě musí být Ctrl a +/- aby se opravdu myš musela pustit. Dá se ten opruz nějak přemapovat? Přemapoval bych i tlačítko na pauzu (f9).
<br><br>Pro: komplexnost, historičnost, atmosféra, reálný svět, geniální soundtrack<br><br>Proti: grafika, obtížnost, sandbox, dnes není proč hrát když existuje trojka
<br><br>Pro: komplexnost, historičnost, atmosféra, geniální hudba<br><br>Proti: vstupní odpor, grafika, dnes již není proč hrát když trojka je znatelně lepší
Ach jo, to je ale hnus. To si takhle spokojeně hraju za Švédsko, válčím s půlkou Evropy, od zlých Poláků získám několik provincií, dokonce zvládnu splatit i dluhy a co udělá hra vědomá si toho, že sklerotický štrougy zapomněl ukládat? Spadne. To bych do toho kopnul, fňuk.
Fakt, že se události generují náhodně hru značně kazí. Tak třeba: Rok 1796 - "Kardinál Richelieu se nám stalo!" To je trochu pozdě, ne?