Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Souki (01.03.2021 19:33): Jo jsem na tom stejně s levlem 38 stále na hodnocení 5.0, ale třeba bratr (se stejným herním stylem) je na levlu myslím 42 a hodnocení přes 8.0, nevím kde je chyba a doufám, že se to nějak spraví
Zdravím Vás, spíš jen technický dotaz, v ETS 2 jsem na lvl 29 (93 000 Exp), ale hodnocení řidiče mám "jen" 5.0...ale najatí řidiči do mé firmy už mají vyšší hodnocení, než já. Vím, že to nemá vliv na hru, nebo jsem zatím nepřišel na to, čemu by to vadilo, kromě mě samotnému. Tak se chci spíš zeptat, jestli i Vám to hodnocení "zamrzlo"?

Díky za odpověď.
Zdar, akým spôsobom sa vlastne dá dohrať/ukončiť túto hru? Ide o dosiahnutie maximálnej úrovne zručností, dosiahnutie určitého obnosu peňazí, prejdenie 100% mapy?
Díky za odpoveď...
Tak jsem dal za jeden večer cestu z Instanbulu do Kolína nad Rýnem, Uf, tvl to byla cesta :-)
Dobry den mam dotaz,ted po upgrade se nemuzu dostat do mest ve kterych jsem jiz byl,muze mi nekdo poradit co s tim.
Vzdy se sekne obraz a hra spadne,vzdy na jednom a totez miste.
Ahoj,
jak člověk jezdí, tak míjí hromadu uzavřených cest. Musím mít něco najeto, aby se otevřely? Nebo je to jen kulisa?
Díky
Jezdím celé Vánoce po Balkáně (DLC Road to the Black sea) a slintám blahem. Líbila se mi už i Francie s Itálií, ale co předvedli autoři v tomhle DLC je prostě paráda. Krásná krajina, krásná města i městečka. Kéž by takhle bylo zpracované i Česko a Slovensko
@themacs (05.11.2020 16:42): To bude ten Coach Simulator. Původně samostatná hra, nově by to mělo být DLC. Jsem na to dost zvědavý. Každopádně s autobusy se počítá určitě. Každá nová mapa má nové zastávky a terminály.
Vzpomínáte na Euro Coach Simulátor? Dřív běžely po netu fotky od SCS, kde nahrávali zvuky pro autobusy (měli dokonce lincenci na bus RegioJet). A nyní jsou autobusy v ETS2 možné. Vidím Karosy, Solaris atp. To vyšel nějaký update, co podporuje cestující? To mi nějak uniklo všechno.
Nechci nikoho odradit ale dnes pár malých mínusů uvedu.
Je dobré dát si pozor na kruhovém objezdu! Při průjezdu na "kruháči" do vás může z příjezdových komunikací cokoli narazit, třeba i v místech podvozku návěsu a stejně pokutu platíte vy a ještě máte škodu, pokud je návěs váš. Pokud se přitom poškodí i náklad, penále také hradíte vy. Asi zde neplatí přednost vozidel na kruhovém objezdu.
Na přednost zprava rozhodně nespoléhejte! I zde zaplatíte všechno vy.
Po čase také zjistíte, že v personální agentuře není dostatek nových řidičů. Máte-li více garáží a v nich dobré řidiče, k najmutí do nových garáží zbývají již dříve vyhození flákači a nemehla.
Přeju všem pěkné zážitky a fakt můžu doporučit pořízení G29 volantu. Stojí to za to!!!
:-D
Ahojky, mrknul jsem na tu G29 a nevypadá to špatně. Díky za typ :-)
Víte jak to funguje s tím prozkoumáním silnic, - musí se to projet s nákladem nebo stačí volná jízda?
@PETRONAX (06.05.2020 15:35): Pokud myslíš s živými hráči, tak oficiálně ne, oficiálně ETS 2 multiplayer nepodporuje. Je k tomu potřeba program třetí strany. Pokud myslíš tvoje řidiče ve hře, které ovládá počítač, tak také ne.
Tak zatím všem díky, jdu se pokusit udělat něco s rozšířením mapy. Ale ještě mám jeden dotaz, je možné se potkat na cestách s někým z vás tak abychom o tom věděli? U mých tahačů se mi to ještě nepodařilo i když jsme měli stejnou trasu.
@PETRONAX (06.05.2020 13:43): Osobně mám zkušenost jen s Logitech G27, který už dneska asi nejde moc dobře sehnat.
Slyšel jsem, že G29 je dobrá, ale nemá řadící páku (takže se řadí přes tlačitka na volantu).
@Marcusss (06.05.2020 13:29): Ahoj, díky za zprávu. Hru jsem aktivoval přes Steam a updaty s patchy se průběžně stahují. Posledně mi úplně změnily zabarvení zvuku motoru na neskutečno. Teď ječí jak cirkulárka :-)
Ještě se chci poradit o volantu. Mám děsně starý, užitelný spíše pro F1. Doporučíš mi lepší?
@musa (06.05.2020 12:31): Myslím, že Petronax nemyslí ani tak, že je nováčkem ve hře, jako ve videohrách všeobecně? Přinejmenším v moderním digitálním prostředí se Steamem apod.

@PETRONAX (06.05.2020 12:25): Pokud jsi nainstaloval Steam a aktivoval hru přes něj (obvykle se hra i stáhne), tak ve tvé "KNIHOVNĚ" můžeš kliknout na kartu hry, zescrollovat trochu dolů kde najdeš tabulku DLC. To zobrazí rozšíření které vlastníš. Dále se tam dá kliknouit na "zobrazit DLC v obchodě", kde se pak zobrazí všechna rozšíření.

Většina z nich jsou Paint Joby na trucky apod, ale co tebe zajímá jsou rozšíření mapy:
s Gold Edicí máš pouze Going East, takže tě v pořadí zajímá
Scandinavia -> Vive La France -> Italia -> Beyond the Baltic Sea -> Road to the Black Sea -> Iberia (ve vývoji)

Dají se koupit i v různých balíčcích.

Co je taky následně nutné je hru spouštět přes Steam. Je docela možné, že tím ztratíš co jsi odehrál a budeš muset začít odznovu, ale nemělo by to tak být. Prakticky jde o to, že pokud jsi hrál ETS2 Gold přímo z disku bez stahování patchů a updatů, tak máš hodně starou verzi.
@PETRONAX (06.05.2020 12:25): mám přes 100mil euro, 200 tahačů a jsem nováček :D.

Pokud máš základní hru instalovanou přes Steam, je třeba, abys ty rozšíření pořídil taky s aktivací na Steamu.
Moc díky za rady. Jsem v této hře opravdu úplný nováček, (začal jsem loni v říjnu) a tak se vám bude zdát další dotaz zcela diletantský. Ta rozšíření lze nakoupit přímo ve Steamu?
P.S. Hru jsem přes Stem aktivoval, tedy - alespoň si to myslím, protože mi aktualizuje hru.
A abych všechny nakonec pobavil - je mi kousek přes půl století a opravdu mám málo zkušeností.
@PETRONAX (06.05.2020 11:51): Já nevím co si mám představím pod "Vše funguje jak má ale nevím jak dál..."
Pokud chceš rozšiřovat mapu tak asi musíš hru aktivovat na Steam a přikupovat rozšíření.
Ahojky, tak se rovnou zeptám :-)
Koupil jsem originál hru EuroTruck2 "Zlatá edice". Obsahuje ETS2 s oficiálním rozšířením na východ. Vlevo dole je na obalu v zeleném poli číslo 3.
Mohu jezdit od severu Anglie po severní část Itálie, celé Maďarsko i Polsko a celou západní Evropu.
Mám 41 plně obsazených garáží, (205 vlastních tahačů obsazených najatými řidiči) a přes 108mil euro. Vše funguje jak má ale nevím jak dál...
Je třeba sehnat ještě jiná vydání ET2? Díky za případnou pomoc a přeji všem hezký den.
Sakra, koupil jsem to v humblu, abych zachranil pandy v Australii, s tim, ze to stejne hrat nebudu a uz u toho sedim pul dne. Takovej trochu zenovej zazitek. A to v realu nemam ani ridicak a jediny jezdeni na kompu, ktery me doted bavilo, byly rallycka.
Panečku, nebylo by fajn přidat i další zajímovsti o tom, ve kterých zemích se hry částečně odehravájí? A mě vyčítali žraloka v Crysis. :)
Pro majitele DLC Vive la France (to já jsem) je k dispozici zdarma ostrov Korsika. Nevíte někdo, jak ho přidat?
Nikde to na mě nevyskočilo. Ď předem
@themacs (02.10.2019 08:11): To úplně nemám, ale prostě na to "vyblbnutí" s volantem mi stačí ten reál a nedovedu si představit, že bych po několika hodinách v autě ještě toužil hrát hru s volantem, notabene simulátor náklaďáku. Chápu, že Need For Speed je pak zase něco jiného. Ale holt prostě asi kamioňáci svojí práci zjevně milují. Těžko říct, jestli by se našel kantor, který by po práci hrál "simulátor učitele na základní škole" :-)
@Shoggot (01.10.2019 11:30): Tohle já nechápu no. Moje vlastní zkušenost je taková, že jsem miloval obecně závodní hry. řidičák jsem si udělal později, až když jsem potřeboval, tak nějak ve 24 letech cca. Asi půl rok předtím jsem si slavnostně koupil volant Logitech G27, odehrál jsem na něm asi 3 hry + autoškolový trenažér, udělal řidičák a od té doby jsem vlastně závodní hru pořádně nehrál a k jedinému, k čemu jsem pak už ten volant připojil, je v podstatě Euro Truck Simulator 2 :-)
Nedávno mi konečně byla zodpovězena letitá otázka, nad kterou určitě i několik z vás hloubalo a která vám vypálila nejednu kudrlinku na rozoumku.

Byl jsem pozván, abych vyprávěl humory na firemní akci firmy, která má cosi společného s ruskou vozovou technikou. Inu, člověk jsem zvědavý, tak jsem pozvání přijal a vydal se na místo.
Nebudu to prodlužovat, setkal jsem se tam s dámou, která dříve dělala dispečerku řidičů náklaďáků.

A ano, truckeři hrají ETS 2 jako o život. Vypnou náklaďák, přijdou domů, na počítači pustí náklaďák a zase jedou.

Zda je to děsivé nebo obdivuhodné (třeba je za tím nějaká úžasná verze protestantské etiky), to nechám na vás!
@Gordon (01.10.2019 02:27): Já osobně moc nechápu smysl reálného retardéru pro PC hru ... retardér ve hře simuluje právě ta hra a na jeho ovládání (aby to bylo víc autentické) by stačila nějaká páčka pod volant s výstupem do PC ... ale k čemu reálný retardér, to opravdu nevím ... jinak, myslím si, že o retardéru nevím o moc víc než ty :D jen vycházím z ETSka, jak funguje a z toho mála, co jsem si přečetl.

Z logiky věci ale to nedává smysl. To máš jako bys vytáhl z auta převodovku a hodil si ji doma u PC k volantu :D nevím, na co by byla :D
Ahoj všichni,
pořídil jsem si opravdivý retardér a chtěl bych připojit k mému počítači pro použití v ETS 2. Má tady někdo s tím už zkušenosti a byl by ochotný mi poradit?
@editor map (31.07.2019 21:54): Na obou zmíněných jedou víceméně po rovince, což opravdu není těžký ani s kamiónem. Maximálně v tom druhém videu jede do lehké zatáčky, kterou není žádný problém vybrat normálně ve 120 i v ETSku ... takže buď v ETSku vůbec neumíš jezdit a vymlouváš se na fyziku a nebo si (spíš) naprosto vymýšlíš ...

v ETS mám najezděno už docela dost a nikdy jsem se s kamionem v 90tce v normalni zatacce nepreklopil ...
@Gordon (31.07.2019 19:52): koukni sem tahač 160 km bez problemu https://youtu.be/1KsZ3DK6PmY druhy zas 140 km real https://youtu.be/kw3CqKkvYXQ . a když jsem mluvil o těch 120 tak jsem myslel v ets že jsou fyzikou v modu mužeš vybirat zatačky ve 120 km a z pevnim navesem od scs tě to převrati v zatačce při 90 km takže tu taky nepiš pičovini a neobracej věci jinak ty sam ani v realu nejezdiš a akorat umiš lezt a hajit SCS a přitom sam neumiš si udělat vlasni nazor co bys rad uvital či poupravil ve hře aby se to aspon drochu malinko realu přibližilo ale ta fizika komplet auta taky stoji za kulovy tak tu přestan lizt scs do prdele a udělej si vlasni nazor na samotnou hru nežli na samotne scs !
Zkus schválně projet s tahačem s návěsem v 90tce zatáčku ... zajímalo by mě, jak by jsi dopadl ...
@Gordon (28.07.2019 16:43): je vidět že si nikdy v realnim kamionu neseděl a neměl za prdeli 40 tun a nejel do zatačky 90km a a auto se ani nehlo ve hře při 20 tun a už jdeš na bok tak se nejdřiv zamysli očem pišeš a nebo si to někdy zkus jed v realu plněš naloženim tahačem do zatačky pak taky budeš mluvit jinak !!!
@themacs (31.07.2019 11:13): ale ja poukazuju natu fiziku v tom video na yt že takle ma vypada fizika navěsu přimo od scs pač je to vice realne nežli mit jen fiziku tahače a naves mit na pevno kterej ma v zatačce to auto převratit při 90 km
@editor map (28.07.2019 12:11): "fizika tahače i navěsu je vice realna a auto se ti nepřevrati ani při 120 km" ... s tebou už nemá cenu nic diskutovat, pokud si myslíš, že když se ti při 120 v zatáčce nepřevrátí tahač je reálné ... už asi získávám představu jak vypadá většina hráčů v ETS MP ...
@Gordon (28.07.2019 16:43): Dyslektikovi a dysgrafikovi (aspoň to tak má na profilu) je tohle jedno. Ale to, co si myslí o té hře a jejích vývojářích v porovnání se SEBOU je až směšný a s dyslexií a dysgrafií to nesouvisí. Jen s inteligencí.
@editor map (28.07.2019 12:11): Tyvole... Hele, já to obvykle neřeším, ale nemyslím si, že by někdo kdo napíše "fizika" (Je to FYZIKA) by neměl vůbec se pokoušet jakkoliv komentovat fyziku, akord, když si myslí, že jezdit do zatáček s kamionem co veze náklad ve stodvacítce je normální - není, viděl si reálná videa převracujících se tahačů? tam stačí jen mírná zatáčka aby letěl na bok.

Není nic horšího, než Hejtovací fanboy, co se nemůže odprostit od něčeho, co nesnáší.
Jestli je tu někdo pro smích, tak především ty a tvůj příšerný pravopis. Jako nechtěl jsem nic říkat, ale tohle už se fakt nedá číst. Kolik ti prosím je?

Jinak je to především hra, přizpůsobená širokému publiku. Jen díky tomu se může hra dál vyvíjet. Kdyby SCS dělalo hardcore simulace pro fajnšmekry jako ty, a oni by to bez pochyb zvládli, tak by mohli zavřít krám. Tak to prostě dneska funguje napříč celým herním průmyslem. Hra musí být zjednodušená a přístupná co nejširšímu publiku, jinak se jim vývoj nikdy nezaplatí.

Apropo v tom videu to místy péruje, jak kdyby měl tahač něco s tlumiči. Moc reálné mi to tedy taky nepřijde…
@themacs (28.07.2019 09:48): sorry ale asi neviš o čem mluviš ty proč vyvojaři ETS neudělaj normalně fiziku navěsu protože si vybiraj jen to co navrhnou děti z komunity . proč fiziku navěsu normalně udělaj hrači co se zabivaji modifikacema a fizika tahače i navěsu je vice realna a auto se ti nepřevrati ani při 120 km než udělana fizika od scs když má navěs v tedndenci při 20T a vice převracet tahač proč pač fizika navěsu na ho.no tady máš fiziku realnou https://youtu.be/uGq-PwmPDm8 . tak ad něktěři blbci ze scs nepišou a neřikaj že hra je podle reality to jsou pak hračum pro smich akorat
@editor map (27.07.2019 09:09): Tak nemáš jezdit do zatáček 90, když se ti převrací návěs. Osobně mám nahrané stovky hodin jak v ETS2 tak v ATS a nikdy jsem s převracením neměl problémy a to mám nastavenou realističnost na maximum. Takže to opravdu NENÍ hrou. Spíš ty vůbec nemáš páru o tom, jak funguje fyzika.

Kdy už proboha pochopíš, že oni nemají čas dělat do detailu každé město, když mají na starost celou Evropu? Kdyby měli dělat každé město do detailu, tak dnes jsme teprve mooožná u DLC Going East ...
@Najlvin (26.07.2019 19:05): no co se tiče hry tak by stačilo dat prič uplně ten email že nějaka firma schani řidiče vlasnim vybavenim když ze začatku žadny ani nemaš a nebo to dat až si koupiš vlasni tahač + navěs pak mužeš jit třeba jezdit nějake firmě do ktere by si přijel a ono by se tě to zeptalo při vybrani zakazky jestli chceš třeba jezdit pro tu danou firmu . dalši věc je fizika tak když už udělaj fiziku na tahač tak ad udělaj i fiziku na návěs aby furt něměl návěs při 20 a vice tun převracet auto v zatačkach to nemaš ani v realu aby měl navěs tendenci převracet tahač při 90 km.

no co se tiče mapy tak praha vubec nepřipomina prahu to neznamena že když tam daj žižkovskou vež že to z rovna musi bejt praha . hamburk tam obratili mosti asi v německu nikdy nebyli pač u hamburskyho přistavu na kointainery maš přez vodu vysokej most do tunelu vehře ten most maš ale nejedeš po něm ale kolem něj . ( u mě po něm jedeš a dostaneš se i na druhy břech kam se ve hře nedostaneš a projedeš celim hamburkem pač jsem tam spojil ty nedodělane cesty a to i ve frankfurtu i když tam nechapu tu nedodělanou dalnici tak jsem ji uzavřel a udělal jsem tam praci na vozovce a po okrsku z prahy do něměcka směr frankfurt jsem dal nový hranični přechod a par uzavirek + od slovenska až po něměcko i info tabule rychlosty https://i.postimg.cc/XvQYbHnY/ets2-20190525-045706-00.png https://i.postimg.cc/HsDc3Nxq/ets2-20190518-032314-00.png https://i.postimg.cc/85GkM2w4/ets2-20190624-111208-00.png https://i.postimg.cc/qM3YHNpt/ets2-20190510-130022-00.png
@lseling (26.07.2019 22:33): ano budu jezdit dal ETS hraju už 5 let a Editoru se venuji skoro rok a veř mi že je tu jeden člověk co mi řekl že EDITOR mě bude bavit vice nežli samotna hra a musim mu dat za pravdu ano EDITOR je opravdu vice zabavnejši a straveny hodiny v něm se ti připočitavaji do stravene hry na steamu takže nemusiš ani jezdit stači travit hodiny v pouze v editoru . pač defalt mapa je pouze o honěni KM a nic vic . porovnej si default mapu a Pro mods mapu ta ty ma aspon co nabydnout a jak znikala pro mods mapa taky přez defaultni mapu pak do toho ruzni lidi přidavali jen stati ano vyžaduje to ostatni dlc . a ano natačim videa z ets na yt jak ze hry tak i z EDITORU
@Marcusss (26.07.2019 18:34): to neni ale modovani trailer to je navěs z dlc special tramsport a double navěsy maš ve hře taky mluvime o ETS takže je to bug pač vyvojaři všude dali menši servisi pač to ani netestuji při teleportaci do servisu proto já to měnim za veči servisi ktere v editoru hry jsou ale vyvojaři je do hry boužel neumi dat i z prodejcem tahaču co maš přimo u toho servisu . A co se tiče DLC special transport tak to je malinko nedomyšlene a taky si nato par youtuberu stežuje spravně vyvojaři měli udělat pouze specialni nadrozměrne navěsy a doprovodna vozidla dat volně ke všem těžkym navěsum do hry aby tě do provazeli třeba z Italie do švědka ATD.
@editor map (26.07.2019 17:42): no bůhví, co jsi s tou hrou dělal. Já už najezdil desetitisíce mil v ATS a stejné množství kilometrů v ETS2, ale tohle se mi nestalo.

A co budeš dělat stěmi mody, až to dokončíš? To tě bude bavit po tvých mapách jezdit?
@editor map (26.07.2019 17:52): Jsi si doufám vědom toho, že je to v prvé řadě hra, nikoliv simulátor reality? Jestli chceš co nejvěrnější zážitek, tak jezdi se skutečným kamionem. Tady je to všechno zjednodušené a přizpůsobené hratelnosti. Nevím, jak jinak by jsi si představoval průběh takovéto hry...

Jinak jak už jsem psal, 99% bugů si hráči způsobí sami neodbornými zásahy do souborů hry či instalací pochybných modifikací. Já průběžně hraji čistou hru už několik let a s takovýmto bugem jsem se ani jednou nesetkal. Co se mapy týče, tak je jasné, že při jejím měřítku nelze dělat města podle reality a musí se razantně zmenšit, protože jinak bys jezdil jen po městě a na volné silnice mezi městy, které mají být to hlavní a nejdelší při jízdě z města do města, by nezbyl žádný prostor. Neříkám, že by se řada jiných věcí nedala udělat líp - stav jednotlivých částí mapy je poplatný době jejich vzniku. Průběžně se ale mapa vylepšuje a nové části v dlc jsou čím dál víc propracovanější. A divil by jsi se, kolik času se tráví jen tím, aby se pro dané lokace vybrala ta nejtypičtější místa z reality, aby se to alespoň v mezích možností hry podobalo reálné předloze.