Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Escape Goat 2

72
4 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > logický rychlík *
akce > plošinovka
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
24.03.2014 PC
21.10.2014 PS4
Vývojáři:
MagicalTimeBean, Sickhead Games (PS4 verze)
Oficiální stránky:
http://www.escapegoat2.com/
Přímé pokračování logické hry Escape Goat. Koza se opět ocitá v problémech, tentokrát musí utéct z pevnosti Toragos. Herní mechanismy se nezměnily - opět je cílem sebrat všechny klíče daného levelu a otevřít si cestu dál, přičemž jsou k dispozici různé speciální pohyby jako double-jump či úder hlavou, jímž lze prorazit některé překážky. Při hraní vám bude pomáhat malá myška, která se dostane tam, kam koza nemůže. Tentokrát lze, kromě starého známého magického klobouku, díky němuž si může koza s myškou vyměňovat pozice, nalézt i další vylepšení, jež myšce zapůjčí speciální schopnosti - myš se může proměnit například v kámen, který může blokovat nepřátelské firebally, padat z výšky na nepřátele apod.

Nejviditelnější změnou je grafické zpracování, které je detailnější a propracovanější, vývojáři si navíc vyhráli s hrou světla a stínů. K dispozici je přes 100 úrovní napěchovaných kozychtivými nepřáteli a zlomyslnými pastmi. Hru zaštítilo studio Double Fine, které poskytlo vývojářům z MagicalTimeBean pomoc při vydání hry.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Harder, faster, stronger... better?

Pokračování kozího příběhu, který kromě hezčí grafiky, trochu těžších puzzlů a pár nových vychytávek nenabízí nic nového. Ano, Escape Goat není extra originální, je to ve všech ohledech tradiční, ale funkční a zábavná logická plošinovka, kde je třeba se s kozou v každé místnosti dostat k východu. V některých levelech mi však vadil důraz na rychlost, než na logické uvažování. Párkrát se vám tak stane, že víte naprosto přesně, co máte udělat, ale kvůli pomalým prstům či přehmatům budete úroveň opakovat (zbytečně) vícekrát. Jinak jsem bez návodu zachránil všech 16 ovcí a chyběly mi jen secret levely, které však bez návodu nebo velké porce štěstí ani neaktivujete. Na to teda dlabu.

3. bod herní výzvy 2018 (hardcore)
+8