Kto stále čaká a zvažuje - o 11 dní zmizne z ponuky najdrahšia edícia hry, ktorá okrem viacerých významných in-game bonusov obsahuje aj prístup do EFT Arena - novej samostatne spustiteľnej arénovej strieľačky od rovnakých autorov. Zároveň beží 25% zľava naprieč všetkými edíciami.
@David_Cravford (20.01.2022 23:50): Funguje to jako v normálním Tarkově. Vrátí se ti věci, které sis pojistil a nesebral je z mapy po tvé smrti PC a neodnesl ven.

Stejně jako v normálním Tarkově je tam ale i offline režim, kde můžeš běhat po mapě zcela bez následků (a ostatních PMCs). Co si do mapy přineseš, to neztratíš ani v případě smrti. A když přežiješ, vše je jako předtím než jsi do mapy šel.
@David_Cravford (19.01.2022 19:45): Vyzkoušel jsem to a funguje to dobře, ale je to pochopitelně na předchozí verze 12.11, současná 12.12 tam ještě není.

Mám pocit, že to poněkud divně generuje loot (scavové mají podivný loot, mají i pásky na paži, ale nepočítají se jako zabité PMC) plus mě hned první raid zabil jakýsi scav 7.62x39 MAI AP...ale to je možná AI modem, co tam mám. A zdá se, že ač to simuluje PMC jako AI, tak to právě úplně nesedí.

Vyzkouším jak to funguje ve vanille. Může to být příjemný odpočinutí si když v normálním Tarkově tři raidy za sebou katastrofálně nevyjdou :))
@Bravewolf (23.08.2021 20:21)
- Jasnou pointu to asi momentálně nemá (hra je pořád ve vývoji). Vydělávat peníze, plnit mise, chodit si zastřílet. High risk/high reward hra, kde máš citový vztah ke svému gearu.
-Vylepšuješ si zde staty tím, že děláš určité úkony (třeba staminu častým během), ale RPG to není.
-Koupíš základní edici a hraješ. Nemusíš nic doplácet. Máš přístup ke všemu, co hra nabízí. S lepší edicí máš několik startovních bonusů (třeba lepší počáteční reputaci u obchodníků a vylepšenou stash), ale opakuji, nic, co by nešlo získat samotným hraním.
no sice se vyhybam multiplayeru, ale stejne u nej asi zkoncim vzhledem k tomu ze sem beznadejne prikovany ke konvencnim zbranim drzenych z pohledu vlasnich ocich :( celkem me to stve byt takto omezeny ale proste me tohle naplnuje no... a tohle vypada jako jasna volba, tak se ptam: jaka je pointa u tehle hry? je to nejakym zpusobem RPG? neni to doufam jen o tom kdo je lepsi a v poctech fragu? To je prace to co nechci...A jak hrani ovlivnuje to ze se musi kupovat ve hre za realne penize? Takze pokud do toho nebudu vrazet prachy,tak se nedostanu tam kam ve hre mam?
nechapu ze na tomto enginu neudelaji nejakou pribehovou singleplayer AAA hru, uprimne bych si to zahral,ale ne v multiplayeru. Treba udelat Jagged Alliance 2 v tomto enginu jako JA2 3D. Ale to neni jen Tarkov, je plno MP her ktere bych hral ale zel me jaksi MP nic nerika
@Rapier (13.02.2021 13:45): Battle Royale už nic neznamená. Myslím si, že princip hry stručně shrne jakýkoli článek, nechce se mi to vysvětlovat. Škoda, že to tady nemá poněkud silnější bázi, na Twitchi je to dost oblíbené, je to docela dost hraná hra. Online tituly ale asi na DH.cz nikdy moc nejely.
Mám v tom zatím nějakých 100 hodin a můžu říct, že je to naprosté zjevení. Škoda často přetížených serverů a některých problémů s memory leaky, ale vše kolem zbraní, zvuků, světel, atmosféry, realismu, to je prostě paráda. Moje nová nejhranější hra :)) Je to prostě jako Jagged Alliance 2, ale kdyby bylo online fps.

A ano, FN FAL je S-Tier zbraň :))
@BINGMAN (26.07.2020 15:15): jj, ve hře nastavit 1440p (ať už nativně nebo přes DSR) a nahrát v tomhle rozlišení a pak upload. Nebo nahrát v nižším a pak přeenkódovat do 1440p nebo 4K. Třeba CD Projekt takhle uploaduje svoje 1080p Cyberpunk gameplaye ve 4K čistě kvůli vyššímu youtube bitrate.
@HolyMeatball (25.07.2020 19:10): Já mám naposlouchaný cross a avd, ale posledních pár let nic, teď díky Bingmanovo videu jsem zabrousil na Justice channel a...čumím kolik naprosto brilantních music videí udělali. Heavy Metal, Love SOS a např. Stress...dokonalost.
@BINGMAN (24.07.2020 19:48): Super video, ten song je nostalgie, pár let jsem to neslyšel. Jinak komprese je na youtube otřesná v 1080p, pokud bys nahrával přes shadowplay (a třeba DSR) v 1440p nebo 4K, youtube dává mnohem vyšší bitrate takže to vypadá mnohem líp.
@Subject 13 (24.07.2020 20:16): Chápu, že vybraná hudba nemusí být pro každého, přesto děkuji, žes to přetrpěl :)

@DEU (25.07.2020 05:10): Když se podíváš na zdejší hodnocení, dali tomu 3 lidi víc jak 80%, 3 lidi méně jak 20%. Ta hra teď buď chytne na stovky hodin, nebo se k ní nikdy nebudeš chtít vrátit. Přesto jsou oba postoje naprosto validní.
A co se týče hackerů, tak na FB a ofik fóru snad neexistuje příspěvek, kde by hráči tvůrce neprosili, ať už s těma hackerama konečně něco udělají. Já mám ale pocit, že si lidi nechtějí připustit, že by mohli být jednoduše špatní. Za cca 700 hodin jsem osobně na hackery narazil jen výjimečně. Vydělávám, zabíjím, a když umřu, je to většinou kvůli mé chybě.
@BINGMAN (24.07.2020 19:48): Skvělý sestřih, přeji Ti dobré umístění. Jen se musím přiznat, že ta písnička byla pro můj sluch nesnesitelná :-), ale sestřih super. Byl bych celkem zvědavý na něco z Inženýrů.
@BINGMAN (28.06.2020 11:44): Díky, to je super odpověď. Nakonec vím, že do toho půjdu, protože něco takového na trhu jiného zatím není. Jen bych byl rád, aby to už bylo na Steamu. To by do toho šli i přátelé rovnou.
@Shoggot (06.06.2020 13:56): Sry za pozdní odpověď, nevšiml jsem si, že mě zmiňuješ. Ano, hraju to pravidelně dodnes.

-Ohledně ceny: já v tom mám už utopeno kolem 700 hodin čistého hracího času, takže je jasné, že se mi "investice" několikrát vrátila. Ale já nevím, ta cena mi ani předtím nepřišla nijak vysoko. 35€ za hru takové velikosti mi přijde ok. Navíc opravdu stačí jen ta základní edice. S těmi dražšími získáš samosebou nějaké počáteční výhody, není to ale nic, co by nešlo získat klasickým hraním, třebaže to nějaký čas zabere. +když se ti hra zalíbí, můžeš na tu lepší edici kdykoliv upgradovat za zvýhodněnou cenu

-Gunplay je tady opravdu jedinečný. Možná je to až přehnané, resp. si dokážu představit, že by to mohlo někoho odradit. Téměř všechny zbraně můžeš namodovat nespočtem způsobů, ale musíš nad tím přemýšlet. To že se na nějakou zbraň dá dát daný mod ještě neznamená, že mod je se zbraní kompatibilní a převážně u scopů se může stát, že budeš střílet jinam, než ti ukazuje zaměřovač. Navíc musíš přemýšlet nad tím s JAKOU municí do raidu půjdeš, protože sice i nagearovaného cápka můžeš udolat MP5 se základní municí, ale já na to potřeboval 4 zásobníky :)

-Já myslím, že jako fandovi Huntu má Tarkov šanci tě zaujmout. Ze všech her má Hunt k Tarkovu asi nejblíž. Tarkov je ale pomalejší, komplexnější, se zajímavějším a variabilnějším gunplayem a máš zde větší pocit z progressu. A je to i festovní Tetris simulátor.
Na druhou stranu Hunt je v tomto ohledu více casual (nemyšleno pejorativně), takže pokud si chceš po práci dát na pohodu nějakou hru, Hunt je lepší volba. Tarkov je často nespravedlivý, a to někdy i po té technické stránce (je třeba brát v potaz, že Tarkov je pořád ve vývoji).
Tohle vypadá asi na jednu z nejzajímavějších FPS dneška. Přece ale jen ta cena dost vysoko, navíc to není na Steamu, sice to tam prý bude, ale není slovo kdy. Navíc fakt těch několik cenových kategorií...ale prostě nic nevypadá na lepší gunplay.
Hraje to tu třeba ještě Bingman?
Tak po wipu konečně hra funkční. Jsem dost zvědavý na změny v obchodování.
Ahoj, je zde nějaký fanda této hry, který stále hraje ? Rád bych si s nějakým zahrál. Můj discord Tesík#4847
Po nedávném wipu jsem si chtěl od hry odpočinou a počkat se hraním až na nadcházející velký patch 0.12, který přijde také s wipem. Ale ani ne po měsíci jsem to zase nainstaloval, protože závislost. Už asi chápu, jak se lidi tehdá cítili u wowka. Podobná hra na trhu snad není. Určitě ne takových kvalit.
Pokud by měl někdo zájem, mám k dispozici klíč ke 14 dennímu trialu. Je však potřeba ho aktivovat do 6. ledna. Zájemci mohou zaslat soukromou zprávu.

Za mě to fakt stojí za to. Ve hře jsem utopil kolem 250 hodin a furt se této hry nemůžu nabažit. Jedná se ale o fakt fest hardcore FPS, kde je třeba myslet nejen nad tím, jakou zbraní střílíte a s jak omodovanou, ale i s jakou municí střílíte. Není to v žádném případě easy to learn. (jako základy pochopíte hned, ale ty drobné nuance...) Na druhou stranu nevím o žádné podobné hře.
@BINGMAN (05.05.2018 14:22): Nie je na trhu ešte nejaká podobná "ruská" hra?

Lebo prisahám, že nejaký rok dozadu som čítal podrobnú recenziu na niečo čo vyzerá ako toto, ale možno to nie je ono. A tam práve rozpitvávali ten Pay to Win faktor, že si si mohol kúpiť väčšie ďalekohľady na zbrane, zbrane s väčším dostrelom atď, než no-pay hráči.

Tak teraz neviem, či to nerfli alebo existuje iná hra alebo recenzent kecal.
@mazar1234 (28.04.2018 11:11): to není pravda. Když zaplatíš, máš výhody typu: větší stash, kde hromadíš loot, dostaneš nějakou jednu lepší zbraň do začatku (o kterou stejně brzy přijdeš. Dřív nebo později tě někdo dostane) a u obchodníků můžeš dřív nakoupit lepší zboží. Takže ano, máš výhody, ale není to nic (kromě velikosti stashky), co bys hraním nezískal brzo taky. Navíc se mi nejednou podařilo dostat nagearované borce s mojí mp5 ze zálohy. Stopro se nejdná o p2w
tak ja o tom ani neuvazuju z hlediska meho pravekeho PC... jen me zaujalo realne zpracovani zbrani ktere nema v hrach obdoby (a nejsem sam kdo si to mysli)... to ze je to nejaka onlinovka by me odradilo tuplem,protoze sem singleplayerovy typ. Multiplayer me nic nerika