@Feidias (31.03.2024 13:20): Pokiaľ chceš minimalizovať boje, tak naozaj je asi najlepšie ísť v poradí Disco Elysium , Planescape: Torment: Enhanced Edition , Torment: Tides of Numenera . V prvom sa nebojuje vôbec, v ďalších dvoch vieš predchádzať bojom rôznymi spôsobmi od "ukecávania", cez obchádzanie, až využitie nejakej pasti, aby si bojovať nemusel. Inak v podstate skoro všetky tieto zatiaľ vymenované RPG v diskusii kladú pomerne veľký dôraz na exploring.
@Tulareanus (31.03.2024 03:52): ty, po dvou hodinách hraní musím říct, že mě to baví. Planescape Torment znám i já. Asi to bude hodně dobré. Můj přednostní list je ale celkem dlouhý:). Koukal jsem na toho Rogue Tradera. Nevypadá zle ale ukazovali v recenzi co jsem viděl téměř výhradně taktické boje, tak v tu chvíli zpozorním a nejsem si jistý jestli to je pro mě. Rád spíše zkoumám zajímavá města, či lokace, tedy sci-fi stylistická promakanost je pro mě důležitá aby mě to bavilo.
@Feidias (29.03.2024 13:09): tak tých možností, čo zahrať je strašne veľa. Izometrické rpg sú asi môj najobľúbenejší subžáner. A nie je fantasy, ako fantasy. Také arcanum alebo planescape torment, sa absolútne vymykajú to, čo človek očakáva od fantasy a sú silno príbehové.
Z first person zas vampire the masquerade bloodlines.
A Disco Elysium je krásne umenie.
@Tulareanus (29.03.2024 12:34): žádné jsem nekoupil. Fallouty jsem kdysi hrál jako přílohu z Levelu (půjčené) a od BioWare akorát Mass Effecty:)

Počkat teoreticky jsem Fallouta 2 měl na nějakém Score myslím jak už pak dávali více plných her a k Falloutu 76 byly staré Fallouty zdarma jako bonus, ale to je opravdu všechno. O Wastelandu jsem párkrát uvažoval, ale mě musí zaujmout ten svět a tenhle Fallout klon vypadá že všech co jsem viděl nejlépe. Někdy možná dám to Disco Elysium. To vypadá hodně dobře musím říct. Jen je je to takové, že si vždycky přeju aby to bylo first person. Taktické boje nepotřebuju. Mám rád dobré questy a dobrý příběh a nejsem moc na fantasy. Zkoušel jsem Gothic a Oblivion a velmi brzy skončil.
Tak jsem využil jarního GOG sale a poprvé v životě koupil top down RPG, tak mě to snad bude bavit:). Žánrově je to pro mě jinak jak dělané, tak za 3 Eddies nešlo nekoupit:).
Hrál to někdo (další)? Aktuálně ve slevě na Steamu.

Celkem dobré, Fallout to evokuje slušně.

Výtky mám v zásadě k trochu zbytečnému systému upgrade zbraní (vesměs je nutné se zaměřit na upgrade těch pár unikátních - protože zbytek je časem dostupný u obchodníků vylepšený na maximum), malému množství bojů (překvapivá kritika, hádám) a nevyváženému systému výroby předmětů (kdy vesměs není třeba nic vyrábět, protože je jednodušší získat hotové předměty, navíc klíčové komponenty jsou trochu nedostatkové zboží (i když člověk prohledává kompletně všechno).

Ad upgrade zbraní - hlavně je nedostatek příruček na vylepšování pro chladné zbraně, v podstatě jediná spolehlivá cesta je pendlování mezi 2/3 obchodníky, kteří je mívají v nabídce.

Hlavní tip pro hru je zaměřit se jen na jeden typ zbraně a mít "Criminal" skill na max.

Hodnocení hlavně kvůli tomu (pro mě) nedostatku soubojů - většina času je prohledávání a cestování, což je sice fajn, ale ne neustále.