Dungeons 4

09.11.2023

Po šesti letech se opět vracíme do temného fantasy světa Overworld a znovu se jako Absolutní zlo budeme snažit zničit vše dobré a krásné. I tentokrát nám k tomu bude nápomocna temná elfka Thalya, kterou se nám v předchozím díle podařilo přetáhnout na stranu zla.

Stejně jako v předchozích dílech jde v Dungeons 4 o klasickou realtimeovou strategii a duchovního následníka legendárního Dungeon Keepera, ve kterém se staráte o vlastní dungeon a snažíte se jej zabezpečit před hrdiny z řad klaďasů, kteří se budou vydávat do vašeho podzemí s cílem získat vaše poklady. Zároveň se budete na povrchu snažit shromáždit dostatek zla a obrátit obyvatele zelených lesů a plání na svou stranu.

Největší novinkou je zbrusu nová rasa - trpaslíci, kteří se společně s lidskými hrdiny a elfy pokusí najít a posléze i zničit srdce vašeho Dungeonu. A nesmíme zapomínat ani na nemrtvé čí démony.

A další změny oproti předchozím dílům? Kromě již zmíněné nové rasy trpaslíků je vše větší - samotné dungeony jsou až čtyřikrát větší, stejně tak rozsáhlejší je i svět Overworld, po kterém se pohybuje více příšer, s čímž souvisí také větší množství potvor v jednotlivých armádách hlavního hrdiny i protivníků. Zlo budete moci získat i poražením mini bossů, samotná Thalya pak má nový propracovaný systém perků.