Dungeon Master: Return to Chaos

Nehotová verze
06.01.2001

freeware

Return to Chaos je freeware remakem rpg titulu Dungeon Master pro operační systém Windows od jediného tvůrce, George Gilberta. Nezůstalo však jen u kultovního titulu, který prvně vyšel roku 1987 na platformě Atari ST. Předělán byl i díl druhý (Dungeon Master II: The Legend of Skullkeep), datadisk Chaos Strikes Back, který se na osobních počítačích oficiálně neobjevil a i zcela původní dobrodružství nazvané Return to Chaos, které vzniklo v editoru RTCEditor. Skrz přehledné menu lze vybrat jednu ze zmíněných her, stejně jako je možné v přiloženém editoru vytvořit vlastní scénář. Původní tituly FTL Games zůstaly bez větších změn, vylepšeny jsou jen například stíny a chování nepřátel.

Hratelnostně se jedná o klasické dungeony, kde základ tvoří pohyb po čtvercových, z většiny podzemních prostorech. Souboje, na rozdíl od série Wizardry probíhají v reálném čase. V počátku jednotlivých dobrodružství je nutné vybrat z předpřipravených postav (jejich statistiky však mohou být upraveny).

Dungeon Master - Return To Chaos bylo publikováno již roku 2001. Poslední, a pravděpodobně i finální verze 0.49, byla dokončena o sedm let později, tedy roku 2008.

@Phoenix (27.12.2015 09:21): Ja som kedysi skusobne spustil ten povodny DM2 port do tohto enginu a pokial si pamatam (99% ano) tak som narazil na dost zasadny rozdiel v combate - totiz tento engine ma iba jednorucne prevedenie ako DM1 a nie dvojrucne ako mal DM2 takze dual-wielding (resp. double attack) zbrani je nemozny v tej podobe ako bol v DM2.
To mi dost vadilo a nakoniec som ostal iba u prejdenia Chaos strikes back.