Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

FTL Games

Rok vzniku:
1982
Rok zániku:
1996 (po 14 letech)
Země původu:
USA
Oficiální stránky:
http://
FTL Games (faster than light) založil Wayne Holder v roce 1982. Firma za dobu své činnosti vydala jen pár her, které se ale umístily na předních příčkách žebříčků prodejnosti, získaly nejvyšší kritiky a ocenění, některé nastavily nové standardy daného žánru.

První hrou, kterou FTL vydali pro Aple II v březnu 1984, se stala vesmírná obchodní strategie SunDog: Frozen Legacy. Koncem roku 85 byla hra portována na Atari ST, kde měla velký úspěch. V roce 87 vydali na Atari ST a Apple Macintosh arkádu Oids, která si získala velkou oblibu hlavně ve Velké Británii. V tom samém roce také na Atari vychází nejznámější hra této společnosti, hra která změnila žánr, která se stala nejprodávanější hrou na Atari ST, byla portována na tucet platforem v šesti jazycích a získal neuvěřitelné množství cen, Dungeon Master. V roce 1989 vychází snad na všech platformách, kromě PC, pokračování Chaos Strikes Back. Hra běží na stejném enginu s vylepšenou grafikou a novými potvorami. V Japonsku, v prosinci 1993 vychází Dungeon Master II: The Legend of Skullkeep a stává se nejprodávanější hrou týdne. V ostatních zemích vychází hra až o dva roky později, ale nedosahuje tak velkých prodejních úspěchů jako její předchůdce.

Firma ještě v roce 1992 vydala na platformách TurboGrafx a PC Engine zjednodušenou verzi původního Dungeon Mastera pod názvem Dungeon Master: Theron's Quest. V roce 1998 vychází na Sega Saturn Dungeon Master Nexus, hra je určena pouze pro japonský trh a přestože vyšla pod značkou FTL, byla celá vyrobena v Japonsku.

Nejlépe hodnocené hry