@Rapier (01.08.2018 14:58): Za ne je to nejlehci a clovek ani nelituje ztrat, protoze se to k nim nehodi. Naopak u Atreidu se snazim hrat na co nejmensi ztraty, abych co nejmene rodin na Caladanu ochudil o syny, otce a bratry. Tenhle zanr asi fakt neni pro me
Tak už zbývá dohrát jen za Harkoneny a mám druhou hru v rámci herní výzvy, hned pak začínám s hraním EF2000 (rok vydání 1995) na Top Gun obtížnost. :) To zas bude masakr. :) Já zkrátka na ty staré hry nedám dopustit. :)
@Malignus (31.07.2018 22:42): může být, někde doma mám 1:1 kopii originálního CD z dávných dob + crack (btw: bez kterého nelze dohrát první misi úspěšně). :) Jsem si naprosto jistý, že to pod W7 32 bit to jelo ale nevím jak W7 64 bit. Na CD se vykašli a stahuj z odkazu co jsem uvedl v zajímavostech, tzn. Gruntmods edition. Duna 2000 se oficiálně koupit nedá, takže jiná možnost není.
Mé dojmy z dohrání za Ordosy: nehrálo se za ně špatně ale mise 8 byla naprosto šílená. Neexistuje unviverzální postup jak hrát a vyhrát za Ordosy, já např. v poslední misi postavil sotva 6 Deviatoru ale použil je spíše zřídka.
Za Ordosy je stále nej jednotka Sabotér, speciálně poté co jsem plně pochopil jeho potenciál, plus jejich rychlý tank (v patřičném množství ustřílí naprosto cokoliv). Dokonce bych řekl že finální filmeček za Ordosy je lepší než za Atreidy. :)

Teď dohrát za Harkoneny bude brnkačka. :)
Kampaň za Ordosy dohrána. 9 mise za cca 7,5 hod a první místo v tabulce za Ordosy s 1130 body a rating Warlord! :)
Škoda jen, že jsem asi 15 sabotérů ztratil naprosto zbytečně, teprve až když jsem dvakrát klikl omylem na jednoho z nich, tak se zamaskoval.... :) Nu což.
Za Atreidy dnes dohrano a zacal sem za Harkonneny. Mel sem 30k kreditu a uz sem nevedel co s nima:D Ty rakety se nikdy moc netrefili na neco dulezityho, vsechno vedle:)
Tak už jsem rozehrál finální 9 misi za Ordosy. Když mě poradce na začátku mise ve filmečku říkal, že bude easy rozdrtit zbytky císařských, atreidských a harkonenských armád, tak jsem si říkal, to určitě.

A nevím co se stalo, zdali jsem už tak vycepovaný ale zatím misi zvládám bez jediného restartu. A nutno dodat, že úspěšně. Už mám druhou základnu, se vším, už trénují 7 saboters, v původní základně mám cca 7 raketových věží proti Ornitopterám a Harkonenské rakety mě občas něco zničí ale AI oboje posílá jen na původní základnu. Mých 7 Harvesters těží jak o život, už nestíhám ani kupovat a vyrábět jednotky. Ani stavět sila. Není sranda to ukočírovat.

Škoda snad jen, že už nemám žoldáky ale na místě jejich základny postavím svou další.
@Charllize (29.07.2018 01:39): se zajímavosti jsem se díval zrychleně na YouTube video mise 8 za Ordosy a místo císařských a Harkonnenů tam byli jen Atreidi. :) Ale jinak to vypadá podobně. Tedy až na tu ošklivou 3D grafiku. :)
Ako sa tu tak bavite o tej Dune, tak som si povedal, ze vyskusam tu co mam na disku - Playstationovu. Ona vam bola 3D, a dnes to vyzera akoby ju niekto vyzvracal :) Normalne si kladiem otazku, ci by PC a PS1 verzia mali byt pod jednym profilom :)
@Morte (28.07.2018 08:10): jo to jsem zaregistroval, stalo se přesně to co říkáš a já nebyl schopen odolat útoku, tak jsem dal load a na harvestery Harkonenu neútočil. Později jsem ale měl cca 10 raketových tanků, 10 tanků a 8 siege tanků + 8 Raiderů + 8 raketových vozítek ale ani to nestačilo. O vše jsem přišel. Později jsem poslal do útoku na Harvestery jen zbytek co jsem měl v záloze, tzn. 3 tanky + 3 Raidery a zničil postupně všech 5-7 harvesterů, Harkoneni použili CarryAll a posílali je na jedno pole kde jsem hlídkoval. :)
Pekny, ale na to abys znicil harvestery je treba mit slusnou armadu, protoze pak se nasereou a uz to posilaji ve velkym, to si nechavam az za hodne dlouho, jinak na Harvestery neutocim dokud si nejsem jistej, ze se ubranim:)

No presne, ja taky takhle rucne zachranil nekolik jednotek i sklizecu od zniceni, ze sem je poslal k zakladne
Tak dámy a pánové, mise 8 za Ordosy po cca 15-18 hod dohrána. Díky odvaze našich žoldáků a nezlomenému úsilí naši obrany jsme plynule vybudovali druhou základnu na místech původní Atreidské a pak zdecimovali těch pár Harkonenů co zbylo. Strašný masakr.

Klíčem bylo vybít Harkonenovi všechny Harvestery. Což vypadá jednoduše ale jednoduché to vůbec nebylo. V okamžiku kdy jsem mu zničil 2-3 tak na mě poslal snad vše co měl, a já přišel o hodně jednotek všeho druhu které jsem poslal do útoku ale pak jsem z toho těžil. Vybudoval jsem znovu army a opět napadal cca 5-7 dalších Harkonenských harvesterů až mu nezbyl ani jeden. :) A pak už hra byla zcela v moji režii. Hrdinní žoldáci nejprve anihilovali Atreidi a pak Císařské. Byl jsem schopen udržet si jejich věrnost až do konce hry a skoro až do konce jsem jim dokázal ubránit (s dávkou štěstí) starport a heavy factory. Takže žoldáci posílali průběžně své vlny do útoku.

Strašný masakr!

Dámy a pánové a jdeme do finále za Ordosy!!!

PS: dokáže mě vytočit jak Carry all chce vyzvednout Harvester na který ale útočí Harkoneni a milý Harvester si stojí a čeká. Mnohokrát jsem Harvester nebo jinou jednotku ručně zachránil tím, že jsem ji dostal pod ochranu raketových věží a dalších jednotky v obraně základny.
@Morte (27.07.2018 11:15): V dvojke za to boli zodpovedné carryally, ktoré presúvajú vozítka z terénu na repair pad alebo do rafinérky. Vždycky tam krúžil nejaký zaseklý a bolo ho treba uloviť raketometom..
Tak 8 mise skoro hotova, cela mapa vycistena, ale porad neni konec, nekde tam asi nakej nepritel musel zustat jinak nevim:( I zdi sem znicil a nic:(
Na YT to kazdej ma strasne rychle nastaveny tu rychlost hry, ja pekne na polovic toho posuvniku zadnej spech, pekne si davam na cas:)
@Malignus (26.07.2018 13:43): Já to za obě strany dokončil tak, že jsem hodně roztahoval stavbu základen, abych byl pak co nejblíž k těžbě ropy a k ochraně tankerů a naopak, abych napadal tankery nepřátelské, které těžily i v blízkosti mé základny. Pak jsem jim ten flek na těžení mohl i přebrat. Dřív jsem dělal tu chybu (?), že jsem stavěl základnu na co nejmenším prostoru.
@Rapier (26.07.2018 08:40): Já jsem pěchotu a věže stavěl minimálně. Místo věží jsem rovnou vyráběl raketové tanky a Devastatory jsou překvapivě snadno zničitelné s čtyřkolkami s podporou pár bojových tanků. Jinak jsem standardně stavěl 3 rafinérie, Starport a min. 2 Heavy Factory. Speciální jednotky jsem nevyráběl vůbec. Mám pocit, že Atreidové jsou právě v pravým horním rohu a mají jen jeden vstup do základny a málo Harvesterů.
@Rapier (26.07.2018 13:19): Já Ti fandím!
Pamatuji, jak jsem po vydání hrál KKnD. Moc mě to bavilo, ale poslední misi jsem za obě strany nemohl v žádném případě dát. Pak jsem se k tomu vrátil po 17 letech a podařilo se. ;)
@mvp23 (26.07.2018 13:12): na YT se raději dívat nebudu ale v téhle misi platí, že musíš mít i štěstí.
Mě např. v jednom z mnoha pokusů začali žoldáci najednou útočit na Harkoneny a Císařské a pomohli mě tak úspěšně zastavit útok 3 Devastatorů a cca 5-6 Siege tanků a zhruba stejné množství raketový tanků + pěchota + vozítka. To je výchozí save ke kterému se mohu vrátit.
@Rapier (26.07.2018 11:55): Jsem se schválně podíval na YT na poslední misi za Ordosy. Jasně, frajer to má výborně najetý, ale i tak je vidět, co je to za peklo. Stejně mu dokázali zničit několik budov a kolikrát měl počet jednotek v množství, kdy jsem si říkal, že to už nemůže dát, ale dal. :-O
@90210 (26.07.2018 10:09): ano hraji na Normal. Easy je prý pro děti z mateřské školky. Dám si teď chvíli pauzu ale tu misi musím pokořit. To by bylo abych to nedal. :) Podruhé už bych to ale za Ordosy nehrál.