Žiadne terno, čakal som po všetkých stránkach viac. Infantilné texty, nevýrazná otravná muzika, grafika plná efektov na úrovni Disneyovských svetielok a hviezdičiek, alebo nepochopiteľná absencia grafických nastavení v in-house naprogramovanom engine. Hra je dokonale priemerná vo všetkom, včítane hrateľnosti.
@MickTheMage (17.05.2019 16:10): Přišlo mi, že kameny s bonusy zdraví a akčních bodů třeba padají náhodně, ale to je možná tím, že jsem ty potvory zabíjel při pokusech v různém pořadí. Tím tedy samozřejmě lépe :)
Neůměrně rostoucí obtížnosti se také obávám. Pár věcí je o náhodě a těžko zatím soudit, jak moc je důležitý rozvoj hrdinů. Tedy jestli se tu dá něco vysloveně zmršit, protože hra předpokládala určité kombinace dovedností uvnitř družiny apod. Pro mě už dost výrazně přituhlo v močále, já na nějaké moc velké taktizování nejsem a brzy mě všechno přečíslilo :D
Taky jsem to včera rozehrál na recenzi a odehrál nějaké čtyři mise, zatím mi to přijde velmi sympatické. Ze všeho nejvíc mi to připomíná mix Fire Emblem (ručně vytvořené mise, co většinou mají nějaký svůj gimmick) a Into the Breach (málo jednotek, každá má unikátní sadu schopností, které je kvůli vyšší obtížnosti všechny třeba využít, možnost vracet pohyby a tahy). Což mi zcela vyhovuje, jen se bojím, aby ta obtížnost nevyrostla až moc a nebyla pro úspěch potřeba až moc specifická řešení nebo štěstí.
Mno, tohle bude hra na delší dobu a popravdě si nejsem zcela jist, zda-li se mi chce pokračovat :) Dostal jsem se až na třetí soubojovou mapu a tohle vyžaduje opravdu specifické rozpoložení, protože Druidstone je trošku něco jiného, než bych čekal. Úvodní příběh je poměrně přímočarý a tvoří nosnou kostru pro jednotlivé mise, které opravdu fungují jako samostatné celky a je v podstatě jedno, v jakém pořadí se hrají.

Po úvodu se družině zpřístupní 2D mapa okolí, odkud je možné si mise vybírat, přičemž zprvu je misí jen pár a další postupně přibývají (asi aby to ten příběh úplně nerozhodilo). Hru bych v tomto ohledu přirovnal k novějším King's Bounty, akorát tady nebojujete s podporou armády, ale k dispozici je trojice poměrně specifických hrdinů. Každá mise má povinný cíl a volitelné cíle, podle toho se pak odvíjí odměna. Mise si lze krom toho klidně dodatečně zopakovat. To Bragiho 15 minutové video z boje je dost výmluvné. Existuje více možností, jak bojištěm projít, ale i na normální obtížnosti je to docela tuhé. První rozehrávka mise je tedy obvykle tipovačka - seznámení s okolím, body na mapě, síla nepřítele apod. Teprve druhý boj jede na ostro. Času není nazbyt, později se třeba nepřítel permanentně spawnuje, takže vás to tlačí neustále vpřed. Splnit nepovinné cíle je tedy docela oříšek. Mě tohle moc nebaví, protože je to čistě o tom, že dokola jen pilejte taktiku, abyste ten průchod měli co nejčistší. Přitom v misi lze s přehledem nechat pár desítek minut. Ale promakané to je.

Vývoj postav je veden formou perků a před bojem si lze různě posílit dovednosti investicí drahokamů. Drahokamy lze přitom i zpětně odebírat, takže před bojem (misí), si lze družinu vyladit přesně na míru tomu, co vás čeká. Na družinu je kladen velký důraz, tedy konkrétně na kombinace dovedností, protože ta družina musí jako celek dobře fungovat a hlavně musíte znát silné a slabé stránky každé z postav (nevím proč, ale vzpomněl jsem si u toho teď na Gobliiins).

Jak jsem psal, pro mě to moc není (jak ty boje, tak i celkový koncept hry), takže namísto komentáře jsem si dovolil alespoň tenhle krátký souhrn. Spíš si počkám, až se do toho pustí někdo jiný.
@Bragi (15.05.2019 23:29): Začalo to prima humornou notou, to je vždy známka problémů :D Pár hodin to však chtít bude. Uvidím, jestli se do toho vrhnu hned zítra, nebo tomu dám zatím čas. Předně bych potřeboval dojet Arenu.
Po tom, čo som si prečítal pár príspevkov v diskusii na Steame a pozrel si nejaké ukážky zo začiatku hry to vyzerá tak, že s inštaláciou ešte počkám. Hra vyzerá graficky pekne, dalo by sa možno povedať že až ako detská hra, ale klame telom. Zdá sa, že to bude na vyššej obtiažnosti celkom výzva. To bude chcieť pohodu, kľud a náladu na riešenie hádaniek a hľadanie vhodných spôsobov, ako postupovať.
Tak co, nainstaloval to někdo z té DRM free instalačky? Mě to hlásí neúplný download, takže jsem musel sáhnout po Steam verzi. Na začátek tedy poněkud rozpačité, ale dobrá, když budu chtít, koupím to ještě jednou na GOG ;) Úvod hry mě naštěstí ujistil, že tohle se prostě jednou za čas stát může :D
@Bragi (09.05.2019 08:58): Já se do toho pustím zřejmě hned. Zrovna mi vyšel čas, tak alespoň budu moci posoudit, jak se jim start povedl. Co se týká technické stránky, tak klukům docela věřím.
@Elemir (09.05.2019 08:29): Ja som to predobjednal priamo cez ich stránku. Takže by to malo byť priame stiahnutie hry a súčasne kľúč pre Steam. Aj tak plánujem počkať pár mesiacov na odladenie.
@Bragi (09.05.2019 08:24): Předobjednávka je přes Humble, takže já ještě doufám, že by tam ten klíč dát mohli, ale asi půjde opravdu jen o přímé stažení hry a patche si budu muset hlídat sám. Předpokládám, že to bude přímo na stránkách vývojářů.
@Elemir (09.05.2019 06:11): Hej, GOG je dnes trochu ťažkopádnejšia, ako bývala. Ale aj tak je škoda, že v rámci predobjednávky nie je aj kľúč pre GOG.

A zaujímalo by ma, ako to bude s opravami verzie, ktorá nebude naviazaná na žiadneho klienta. Predsa len človek spohodlnie, keď nemusí riešiť neustále patchovanie nových hier.