Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

strategie > tahová strategie *
RPG > nezařazeno
15.05.2019 PC
Menhirový les bývalo tiché a klidné místo, ale jeho klid byl nyní narušen. Arcidruid, hlava druidů, se beze stopy ztratil a les je postupně pohlcován tajemnou purpurovou nákazou. Tyto okolnosti svedou dohromady trojici nesourodých hrdinů. Aavu, dceru nezvěstného arcidruida, která musí převzít jeho povinnosti, Leonharda, strážce lesa bez minulosti a mága Oika, vyloučeného člena cechu Červených kněží. Spolu musí ztraceného arcidruida najít a odhalit skutečnou příčínu tragických událostí.

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest je izometrická taktická hra s lehkými RPG prvky, za kterou stojí tvůrci kritikou i hráči úspěšně přijatých krokovacích dungeonů Legend of Grimrock a Legend of Grimrock 2. Hra se snaží skloubit to nejlepší ze západních moderních počítačových RPG her a JRPG s elegancí taktických deskových her. Nabízí taktické souboje na tahy s pohybem po dlaždicích, vylepšování vlastností hrdinů prostřednictvím magických drahokamů obdržených za plnění výzvu představujících misí a objevování ukrytých pokladů nebo vzácné vybavení za vyřešení nebojových hádanek a rébusů.

Po vydání hry tvůrci rovněž plánují uvolnit Druidstone Level Editor, který umožní hráčům vytvářet vlastni mise.

MickTheMage: Přišlo mi, že kameny s bonusy zdraví a akčních bodů třeba padají náhodně, ale to je možná tím, že jsem ty potvory zabíjel při…