Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dropsy

10.09.2015
17.12.2015
18.07.2016
29.09.2022
80
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Tato point 'n click adventura pojednává o milém klaunovi, jehož matka zemřela při požáru v cirkuse. Od té chvíle všichni z tohoto neštěstí viní klauna Dropsyho a myslí si o něm že je zrůda, k čemuž také přispívá Dropsyho vzhled monstra. Klaun je ale laskavý a dobrácký a vydává se spolu se svým psem na pouť za poznáním sebe samého, a také za odhalením různých tajemství.

K dispozici je vám otevřený svět, takže je pouze na vás, v jakém pořadí budete plnit úkoly či hádanky. Také se tu nesetkáte s klasickými textovými dialogy, veškeré rozhovory jsou dělány pomocí obrázků nad hlavami postav, podobně jako ve hře Curse of Enchantia. Pomocí Dropsyho obejmutí lze vyřešit řadu hádanek.

Dropsy je k dispozici i v české lokalizaci.


Poslední diskuzní příspěvek

@Maximus (23.06.2016 00:20): Určitě to zkus ale aby si poté nebyl zklamaný jako já, co jsem hrál tak hodinu-dvě tak to vypadá na takový průměr :D Docela mě to i nudilo, ale to je asi tím že nemám moc rád tento styl bez dialogových adventur :D Už Curse of Enchantia měla stejný systém dialogů pomocí obrázků a to už mě přestalo bavit po cca třiceti minutách, akorát to ale byla hra pětkrát horší :D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Nepovažuji se za obvyklého hráče point and click adventur. Vždycky mě od nich odrazovala určitá anti-intuitivnost (prostě jsem netušil, co po mně daná hra chce) a přítomnost těžce nelogických puzzlů. Dropsy mě však neodolatelným barevným rozhraním a kouzelnou atmosférou přiměl dát žánru znovu šanci. A nelituji!

Zážitek to byl velmi emotivní. Hra ve Vás usiluje vyvolávat nejrůznější pocitové reakce, jelikož však netlačí na pilu ani sentimentalitou, ani patetičností, výsledný dojem je velmi příjemný. Zamiloval jsem si postavu jen na první pohled strašidelného klauna Dropsyho, oblíbil drtivou většinu charakterů a vůbec celé městečko, ve kterém se většina příběhu odehrává. Možnost prakticky každého objímat jsem využíval v míře, jaká se mi zpětně jeví až znepokojivá.

Dropsy vyniká hned v několika polích. Pixelová grafika je vtělená roztomilost a zvláště při východu/západu slunce je barevná paleta přímo dechberoucí. Hudební doprovod postavený na kratších opakujících se sekvencích mě paradoxně namísto omrzení bavil čím dál více, vlastní pochvalnou zmínku potom zasluhuje znaléhavění melodie několika lokací ve finále. Hra disponuje také celou řadou drobných subquestů, jejichž plnění je povětšinou dobrovolné a hlavní linku ovlivňuje jen nepřímo (zato však nanejvýš půvabným způsobem), den se v přesných intervalech střídá s nocí, což je klíčové pro řešení řady úkolů, hádanky jsou po výtce logické (i já adventurní antitalent jsem se zasekl jen třikrát), protagonista může využívat pomoci svých zvířátkových společníků, kteří přidávají hraní další rozměr interakce s prostředím, a dostanete dokonce i vlastní automobil!

Speciálně se musím zastavit u příběhu, který se skládá ze dvou rovin. První je zdánlivě velice přízemní. Klauna v městečku všichni nenávidí, ale on jim všem chce pomoci a chce, aby ho měli rádi. Možná to bude znít až nedůvěryhodně, ale tahle část funguje excelentně. Druhá dějová linka se po většinu času ukazuje jen v enigmatických náznacích a v celosti (beztak ne úplné) se vyjeví teprve v závěru. S touto rovinou mám problém poměrně větší. Ne že by byla vyloženě špatná – pár věcí dobře vysvětluje a blízká je mi i určitá přepálenost. Avšak přece jen se mi jeví až příliš těžkopádná a poněkud zbytečná. Myslím, že méně by bylo v tomto případě více.

Celkový dojem z Dropsyho je však velice velice pozitivní. Z mé strany to sice vyzní těžce nebetyčně, ale pro fanoušky adventur (alespoň těch klasických) je tohle jasná hra roku. Ostatní by Dropsymu měli dát minimálně šanci. Myslím, že – stejně jako já - určitě neolitují.
+13
  • PC 70
Hra je v rámci point and click adventur rozhodně zajímavá svou naplní a atmosférou. Taky tím, že hra nemá dabované ani textové dialogy. Místo toho tu jsou případně rozhovory znázorněny obrázky v bublinách u postav. Na jednu stranu je to zajímavé na druhou jsem takhle ne vždycky úplně pochopil co mi autoři chtěli sdělit. Dalším problémem je otevřenost hry. Mate otevřené hned ze začátku poměrně velkou část města s hodně obrazovkami, což vede tomu, že je často složíte postoupit dále. Určitá lineární uzamčenost je dle mého lepší a příjemnější cesta. Zvlášť když jsou ve hře nepovine akce, což vede občas k ještě zbytečně složitějšímu postupu. V jádru mě, ale příběh objímacího klauna bavil. Navíc pixel art je zde příjemně barevný.

Pro: Správně ztřeštěné a vzájemně i dojemné, pěkný pixel art, příjemná hudba

Proti: Systém vyprávění rozhovorů, zbytečná otevřenost, vedlejší nepovinné akce zbytečné matou postup

+6